Author Topic: Mafia III  (Read 105240 times)

angeldust

  • Administrator
  • fabulous
  • Posts: 15430
    • Testaholic
Mafia III
« Reply #1455 on: July 29, 2010, 11:53:30 AM »
eu ma duc la masa, sper ca pana atunci sa isi fi pus si scorpi la cale discursu de mafioata :p  Wendo ce crezi? e mafioata scorpi sau nu? :D  :evil:

MadutZ

  • important
  • Posts: 1680
Mafia III
« Reply #1456 on: July 29, 2010, 11:54:32 AM »
Da, mai Wendo, dar eu asa joc, asta nu ma face mafiot (vezi jocul trecut). Nu cred ca am facut ceva dubios jocul asta, insa tu...imi pare ca tot cauti tap ispasitor.
"Fericirea care nu dureazã, nu e fericire - e un mizerabil stupefiant." (Camil Petrescu)

Wendo

  • Centura de aur in bucatarie
  • fabulous
  • *
  • Posts: 5233
Mafia III
« Reply #1457 on: July 29, 2010, 11:59:38 AM »
Mai, nu stiu ce sa zic, eu am dubii in privinta lui Madutz si a lui Scorpi. Madutz, nu caut tap ispasitor, nu am pt ce, eu vreau doar sa te vad si pe tine ca zici ceva, ca daca toti am sta si am tacea si apoi decat am lasa un vot s-ar duce dracu tot jocul.
We are the men
Silent and cold
Beautiful eyes
Sheep among wolves

MadutZ

  • important
  • Posts: 1680
Mafia III
« Reply #1458 on: July 29, 2010, 12:03:24 PM »
Pai ce vrei sa zic mai mult decat ca sunt un simplu cetatean, ca banuiesc pe X si Y si pe cine votez?? Nu am imaginatie sa incep sa ma iau la harta cu careva.
"Fericirea care nu dureazã, nu e fericire - e un mizerabil stupefiant." (Camil Petrescu)

Invisible

  • puiut
  • Posts: 127
Mafia III
« Reply #1459 on: July 29, 2010, 12:05:31 PM »
lasand partea cu un simplu cetatean la o parte, asta fiind ce pretinde toata lumea, poate o teorie, ceva :P

Wendo

  • Centura de aur in bucatarie
  • fabulous
  • *
  • Posts: 5233
Mafia III
« Reply #1460 on: July 29, 2010, 12:08:57 PM »
O atentie, o maslina.... Asa as putea si eu sa tac tot jocul, sa zic ca sunt nevinovata si nu am nimic altceva de zis si apoi decat sa arunc cu voturi. Ar fi mai ok asa?
We are the men
Silent and cold
Beautiful eyes
Sheep among wolves

MadutZ

  • important
  • Posts: 1680
Mafia III
« Reply #1461 on: July 29, 2010, 12:14:40 PM »
N'am nicio teorie :| Si chiar n'am imaginatie sa zic altceva in momentul asta...
Nu ma credeti, votati'ma si gata :p
"Fericirea care nu dureazã, nu e fericire - e un mizerabil stupefiant." (Camil Petrescu)

scorpirescu

  • Administrator
  • fabulous
  • Posts: 7705
Mafia III
« Reply #1462 on: July 29, 2010, 12:18:54 PM »
Ma, am citit. E grele. Daca invi e politist parerea mea e ca Teo nu era mafiot..  :| Inseamna ca cei doi mafioti sunt in viata. Raman perechile Madutz - Angel, Madutz -Wendo si Angel Wendo.
Eu initial am crezut sincer ca Angel nu e mafiot, insa dupa cele spuse de Invi .. imi cam schimb parerea. Si acum sa vezi ca ea nu crede ca Invi e mafiot :hihi: Really?
Madutz a lasat inainte sa plece votul fix pe cine ii convenea ca sa iasa... Mai ales ca posibila ei partenera, Angel, avea deja un vot. Asa Teo cu 2 voturi o ajuta.
Pe Wendo nu am crezut-o vinovata din cauza scandalul.. m-am gandiot ca nu s-ar parui asa de mama focului daca ar fi mafiot. Insa..acum nu mai bag mana in foc nici pentru ea, pentru ca poate fi cu oricare dintre Angel si Madutz.

Putin mov nu strica.

scorpirescu

  • Administrator
  • fabulous
  • Posts: 7705
Mafia III
« Reply #1463 on: July 29, 2010, 12:24:47 PM »
Mah, cum baga Angel pastile ca sa-si dea seama Invi ca cine ar fi putut sa il banuiasca ca e police. :lol: Du-te, ma, cand tu stiai ca el avea de povestit cu Szi :lol:

Ia zi repoede de cu nu crezi ca e politist. Eu cred ca e.. sincer ma indoiesc ca se avanta asa sa declare cand nu lasase nimeni nici un indiciu ca ar fi politist.

Angel, Angel ... sau nu cumva ai ramas tu singura mafioata?

Putin mov nu strica.

scorpirescu

  • Administrator
  • fabulous
  • Posts: 7705
Mafia III
« Reply #1464 on: July 29, 2010, 12:42:36 PM »
Pfuai, acum inteleg de ce Angel a votat Invi si apoi si-a retras votul!!! Mah, si cum m-a dus de nas  :doh: Deci a votat Invi la deruta sa vada ce zice el si apoi cand a vazut ca se ingroasa treaba si Rozy voteaza tot Invi, Wendo posibil vota si ea asa.. atunci Invi avand rol se declara si se scotea. Ceea ce dragutei de mafioate nu ii convea, sa se stie cine are rol pentru ca nu l-ar mai fi votat nimeni iar noaptea daca era politist il salva doctorul sau daca era doctor salva el pe altcineva. Era mult mai avantajos sa stie numai ea ca Invi are rol si sa-l poata dansa noapte de noapte.

Votez Angel.

« Last Edit: July 29, 2010, 12:46:35 PM by scorpirescu »
Putin mov nu strica.

Invisible

  • puiut
  • Posts: 127
Mafia III
« Reply #1465 on: July 29, 2010, 12:54:47 PM »
Eu am votat-o deja pe Angel in postul in care m-am declarat politist, sunt curios si eu sa vad ce voteaza Wendo si Madutz, (si ar fi fair sa o asteptam si pe Angel sa vina de la masa).

angeldust

  • Administrator
  • fabulous
  • Posts: 15430
    • Testaholic
Mafia III
« Reply #1466 on: July 29, 2010, 12:57:51 PM »
Scorpi esti constienta ca tocmai ti-ai dezvaluit strategia nu?  :lol: Adica stiam ca esti tu mafioata da nu imi dadeam seama care ti-o fost strategia cu invi.  :hihi: Cu cine esti cu Wendo sau cu Madutz? Ca Teo sunt aproape sigura ca nu era vinovata.

Invisible tu de ce ai scos-o pe scorpi din schema? De ce crezi ca nu ar putea fi ea cu Madutz sau cu Wendo de exemplu. Poate Wendo a dedus din certurile voastre pe mess ca nu te agitai tu asa de tare daca nu aveai vreun rol si atunci ele doua te-au dansat in nestire pana ti-ai pierdut mintile si acu ma acuzi pe mine  :teese:

Sau ar mai fi si varianta ca Invisible chiar nu-i politist, dar ar fi prea marshav jocul lui, dupa cat ne-o batut la cap si pe mine si pe Wendo pe mess  :hihi: Daca nu e police cred ca sunt in stare sa ii dau ignore pe mess  :lol:
« Last Edit: July 29, 2010, 12:59:47 PM by angeldust »

scorpirescu

  • Administrator
  • fabulous
  • Posts: 7705
Mafia III
« Reply #1467 on: July 29, 2010, 13:02:07 PM »
Scorpi esti constienta ca tocmai ti-ai dezvaluit strategia nu?  :lol:

Ok, care-i aia? :lol: Ma, ce smechera e .. Gata, mafioato, pana aici ti-a fost.

Cele doua de ce se codesc sa voteze? :lol: Mai spera inca sa-si salveze partenera? Wendo? Madutz?
Putin mov nu strica.

MadutZ

  • important
  • Posts: 1680
Mafia III
« Reply #1468 on: July 29, 2010, 13:05:18 PM »
Adica daca acum nu as vota Angel, as fi partenera ei?
"Fericirea care nu dureazã, nu e fericire - e un mizerabil stupefiant." (Camil Petrescu)

angeldust

  • Administrator
  • fabulous
  • Posts: 15430
    • Testaholic
Mafia III
« Reply #1469 on: July 29, 2010, 13:05:38 PM »
Pai e clara pentru mine, Teo a fost tzapul ispasitor, mafioatele s-au folosit de faptul ca nu era prin preajma sa se apere si au trimis-o repede la ghilotina.
Si sa vedem cine a votat Teo? Scorpi, Wendo si Madutz. Deci pentru mine e clar ca cel putin una din voi e mafioata. Nu are cum sa fie altfel ;)
Iar faptul ca  Invi a fost dansat in fiecare seara ma cam convinge ca Wendo sigur e implicata.

Deci eu votez Wendo

Invisible, ma astept ca un bun police ce esti sa indrepti atentia cetatenilor spre adevaratii vinovati ;) Sa nu faci si tu ca Wendo care m-a trimis nevinovata la ghilotina pentru ca asa i se parea ei foarte logic si nu avea nici un dubiu.
« Last Edit: July 29, 2010, 13:07:37 PM by angeldust »