Author Topic: Palavrageala #rezista  (Read 97669 times)

Hil

• Membru fondator
  • fabulous
Re: Palavrageala #rezista
« Reply #180 on: March 18, 2017, 16:15:25 PM »
'neata

Sa-ti traiasca tatal Conchi, sanatate si numai bine!

Nina, respect! Asta da experienta de viata! Noi daca nu suntem inca in etapa asta nu stiu nimic de oportunitatile de aici. Ale Ninei mi se par extraordinare!

Langa mall-ul unde mergem noi de regula este un aeroport micut si stiam de cativa ani ca vin o multime de chinezi, platiti de guvernul lor, sa ia lectii de pilotaj. Stau cate 10-15 intr-un apartament samd.

Eh, ieri peste mall-ul asta s-au ciocnit doua avionase din astea, Unul a cazut pe mall, altul in parcare, unul dintre 'piloti' a murit (un tanar de 21 de ani). Ieri (si azi) era senin cat vezi cu ochii.  Cum naiba or fi reusit sa se ciocneasca? :silent:

Conchita

• Membru fondator
  • fabulous
« Reply #181 on: March 18, 2017, 17:30:42 PM »
Multumesc, Hil.  :pup:
Ka, inca nu stiu ce ii iau, acum plecam. E greu si cu tata, ca nu vrea nimic.  :doh: Imi tot spune sa nu cheltuiesc cu el.

Langa mall-ul unde mergem noi de regula este un aeroport micut si stiam de cativa ani ca vin o multime de chinezi, platiti de guvernul lor, sa ia lectii de pilotaj. Stau cate 10-15 intr-un apartament samd.

Eh, ieri peste mall-ul asta s-au ciocnit doua avionase din astea, Unul a cazut pe mall, altul in parcare, unul dintre 'piloti' a murit (un tanar de 21 de ani). Ieri (si azi) era senin cat vezi cu ochii.  Cum naiba or fi reusit sa se ciocneasca? :silent:
Daca piloteaza la fel cum si conduc, no wonder. Saracul copil!  :( RIP

Da, au oportunitati faine si pe-aici studentii, le veti descoperi cand va veni timpul.  ranjet Catalin vrea sa plece in California, dar ii trebuie 1-2 semestre de lucrat pe-aici, inainte de Silicon Valley.  :D
Forget love... I'd rather fall in chocolate.

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
« Reply #182 on: March 18, 2017, 20:43:56 PM »
V-au stricat mallul? :speriat: Hai ca a fost totusi cu noroc, numai in parcare puteau sa omoare nu stiu cati oameni :(
Apropo de condus orice aiurea, cica si in Bali e capatul si mantuirea. Si regula oficiala mai e si asa: daca un balinez provoaca un accident cu un strain, strainul e de vina :shock: Pentru ca daca ar fi stat frumos in tara lui, nu s-ar fi intamplat accidentul :shock: Si coruptia e imensa si de simtit in viata de zi cu zi, sper sa se intoarca copilul intreg si fara probleme de-acolo. Cu toate astea, toti studentii care au facut un semestru acolo, zic ca a fost minunat. Doamne-ajuta!

scorpirescu

• Administrator
  • fabulous
« Reply #183 on: March 18, 2017, 20:53:16 PM »
cartofi rantaliti, cartofi gratinati, cartofi copti cu un unt  :pofticios:
gata, am lesinat de pofta
Putin mov nu strica.

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
« Reply #184 on: March 18, 2017, 22:13:47 PM »
Aia rantaliti a trebuit sa-i googlesc :hihi: , buna idee! :mersi:

Conchita

• Membru fondator
  • fabulous
« Reply #185 on: March 18, 2017, 22:45:14 PM »
Ka, asa si cu Guatemala. periculos-periculos, dar toti s-au intors indragostiti de locul ala. Doamne ajuta, sa mearge totul bine pentru Nina!
M-am intors din oras, i-am luat la tata o geaca de primavara mai tinereasca.  :hihi: L-am lasat sa-si aleaga culoarea  ranjet ii sta bine cu ea. Acum ii fac un cheesecake.
Am googalit si eu cartofii aia rantaliti, nu le zicea si cartofi taranesti? N-am mancat de ani de zile, dar cand eram copil nu-mi placeau deloc. Acum imi plac, dar nu prea fac.
Forget love... I'd rather fall in chocolate.

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
« Reply #186 on: March 19, 2017, 14:28:24 PM »
 :aplauze: Conchi pentru cadou.
Am strans toata cizmaria si paltoanele/gecile de iarna, le-am pus la hibernat :cheer:

Testaholic

• Administrator
  • fabulous
    • Testaholic - Beauty & Fashion Test Lab
« Reply #187 on: March 20, 2017, 10:34:48 AM »
Eu n-am mai reusit sa il trimit pe taica-miu in excursie in afara tarii ca toate ofertele aveau cate o chichita. Asa ca l-am trimis la Felix la tratament ca si asa se simte f f rau cu spatele, tot incearca sa amane o operatie care cred eu ca va fi inevitabila.  :nustiu:

Si mie imi plac cartofii asa mari copti in coaja la cuptor si apoi pus in ei tot felul de umpluturi gen salata si cu branza si smantana deasupra, sau diverse sosuri. https://ro.pinterest.com/explore/stuffed-baked-potatoes/

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
« Reply #188 on: March 20, 2017, 12:05:52 PM »
 :mersi: Buna ideea cu cartofu' copt!
Oh, petrecere frumoasa atunci tatalui tau la Felix si sa vina mult mai bine la spate inapoi! Daca se simte mai bine dupa aceea, poate apare si vreo excursie si cu mai mare drag se duce daca nu-l necajeste spatele.

RedDeer

• Enlightenment Seeker
  • fabulous
  • *
  • Truth is only as real as our delusion allows
« Reply #189 on: March 20, 2017, 14:57:23 PM »
N-am citit aici mai intai, asa ca am zis si eu de cartofi copti la topicul de bucatareala. Pe aici a fost soare si frumos ieri si numai vreo 7- 8 grade sa zic. Dar ciudat cum s-a simtit ca primavara. Batea soarele si era in aer un miros de schimbare. In februarie am avut 16-19 grade si n-am avut senzatia asta.
O saptamana usoara sa avem!
I have lived with many Zen masters, all of them cats

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
« Reply #190 on: March 20, 2017, 15:50:03 PM »
V-am zis ca merg azi la La la land? :hihi: Mi l-au adus la tara si-am zis ca daca mi-l baga sub nas, hai sa-l vad. Merg cu lume careia ii place cantatul in filme :doh: :hihi: Daca nu mai suport, ies si beau un pahar de vin pana se termina filmul :nehotarat: :hihi: Cu toate ca ma gandesc ca am indurat eu filme proaste de tot :hihi:

Testaholic

• Administrator
  • fabulous
« Reply #191 on: March 21, 2017, 07:22:50 AM »
Oh...eu am reusit eroic sa evit sa vad La La Land.  :hihi:

Taica miu e deja nemultumit total de Felix. Adica nu i-am rezervat la 5 stele dar la 3 stele si la unul din locurile care avea reivewuri bune pentru tratament ca a zis ca aia il intereseaza in special. A zis ca personalul medical e complet pe dinafara si ca nici nu isi da interesul deloc. Procedurile dureaza juma de ora cu totului tot si in apa nu poate sta mai mult de 15 minute ca ii creste tensiunea. In plus are incalzire care pacane toata noaptea in camera deci ce sa mai....esec total  :lol:

albinuza

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #192 on: March 21, 2017, 09:52:48 AM »
Hello mai fetelor!!

Eu nu mai mananc cartofi o perioada!! Si asa ce pofta mi-ati facut cu cartofii copti...  :shock:

M-am gandit si eu la haine dar o sa le sucesc cand m-oi muta. Ca nu o sa mucnesc de 2 ori nu?

Hai sa va arat bucataria :D AM fost pe la apartament si mai au de pus parchetul si poate sa treaca evaluatorul

Si sper intr-o luna sa se materializeze :D
"Cand ai incetat sa mai fii copil, ai murit de mult."
                                        Constantin Brancusi.

Testaholic

• Administrator
  • fabulous
« Reply #193 on: March 21, 2017, 10:18:00 AM »
Albi iti tin si eu companie cu bucataria care efectiv mi-a scos peri albi!  :frustrat: M-am incapatanat eu sa iau mobila de la Ikea pt apartament de inchiriat, ca am zis ca o sa mearga treaba mai repede. Pe dracu! Faza e ca am vrut sa gasesc o mobila de-a gata de pe la Dedeman and Co. dar absolut nimic nu se potrivea pe spatiul asta mega ciudat, cu coloane iesite in afara si colturi prea mici sa pui ceva in ele. Centrala termica montata la fel cum vad ca este si la Albi, mi s-a parut extrem de complicat de gasit o solutie pentru a o baga in mobilier, etc. etc. etc. Asa am ajuns la versiunea cea mai ieftina de Ikea, pe care o vedeti in poze. Care in ciuda calculelor mele de 100 de ori in planner, tot nu a puscat 100% pe spatiu, evident! Asa ca am ramas cu un corp in plus, a trebuit sa mai dau comanda din nou pentru altul, a trebuit sa ne batem capul cum sa mascam tot felul de rahaturi ca nimic nu se potrivea, drama drama drama! Si una peste alta tot nu o sa fiu 100% multumita de rezultat dar m-am impacat deja cu ideea. Bine ca nu tre sa locuiesc eu acolo. D:

Dar in concluzie, mobila de bucatarie de la Ikea....never again!

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
« Reply #194 on: March 21, 2017, 12:10:48 PM »
Imi pare rau ca nu-i bine la Felix :( Nu poate cere alta camera, in care sa nu mai pacane macar?
Sunteti tari cu bucatariile! :cheer: Angel, nici nu vreau sa ma gandesc cati nervi ti-ai facut cu ea :-s , dar arata bine.