Author Topic: Palavrageala #rezista  (Read 97657 times)

galisia

• copacel
Re: Palavrageala #rezista
« Reply #150 on: March 11, 2017, 00:35:22 AM »
Angel, eu am o curiozitate: tu pe ce considerente ai ales-o pe doctorita de care vorbesti sa te trateze? Ca fu decizia ta, nu? Libera si nesilita de nimeni, banuiesc.

Btw, daca interventia medicala suferita de tine, evolueaza asa cum trebuie, perfect pentru tine si sanatatea ta, mai are importanta cratima aia?

A nu se intelege cumva ca sunt avocata doamnei doctor, sau ca gasesc acceptabil ignorarea gramaticii elementare.
Totusi, ideea ca medicii ar fi intelectuali este gresita.In ciuda anilor de studiu crunti, medicii sunt niste meseriasi.Marea masa a lor.Medicul poet, pictor sau mai stiu eu ce, e de domeniul romanului interbelic.
Medicii sunt oameni care taie, lipesc, investigheaza si solutioneaza, gandind desigur logic si analitic, au simt practic, oarece abilitate intuitiva, capacitate empatica sau nu, dar un medic adevarat, atunci cand intra intr-o librarie, se duce impuscat spre raionul de papetarie si nu spre cel de carti  :d

Testaholic

• Administrator
  • fabulous
    • Testaholic - Beauty & Fashion Test Lab
« Reply #151 on: March 12, 2017, 00:36:31 AM »
Galisia mi-am mai scos la ea o alunita mai demult si m-a cusut ok, nu am facut cicatrice urata. Pe considerentul asta am ales, ca doar atat fac la ea. Dar de acum nu o sa mai merg, sigur gasesc eu alta croitoreasa care stie sa si scrie ca sa fiu io linistita.

Apropo de ce calitati trebuie sa ai pentru diverse meserii zice Mr. azi ca ce...cat de greu o fi sa intri la Academia de Politie ca toti prostii intra. Si dupa un studiu mai atent am constatat ca am fi Fail amandoi la proba medicala la cel putin 3 puncte fiecare  :lol:
http://www.monitoruljuridic.ro/act/anex-din-2-septembrie-2014-anexa-privind-baremul-medical-privind-efectuarea-examenului-medical-pentru-admiterea-n-unit-ile-institu-iile-de-nv-m-nt-militar-de-informa-ii-de-ordine-public-i-de-162253.html
Deci nu e chiar pt oricine in concluzie.  :hihi:

galisia

• copacel
« Reply #152 on: March 12, 2017, 16:28:59 PM »
Subscriu, Angel :)

Testaholic

• Administrator
  • fabulous
« Reply #153 on: March 16, 2017, 09:04:16 AM »
Am primit si rezultatele, totul e in regula.  :cheer: Ma rog, era cu celule displazice multe deci mi-a zis ca e bine ca am scos-o asa rapid ca se putea transforma oricand.
Cred ca nu ma mai duc si la a doua opinie, parca imi.convine acest raspuns. Oricum era f mica leziunea, am scos-o la cateva luni dupa ce mi-a aparut. Si in caz de stage 1 melanoma tot asta e recomandarea sa fie scoasa si apoi sa te tot duci la dermato la 3 luni ca sunt riscuri mari sa apara in alt loc. Deci nu cred ca mai are sens o a doua opinie, cand practic tot aia o sa am de facut.

Acu incerc sa imi rezolv din stresurile cu chiriasii sa ma linistesc odata.
Nu o sa va vina sa credeti ce de ciudati am intalnit zilele astea. Cand esti nevoit sa ai contact cu oameni din toate categoriile fara sa fie preselectati in vreun mod initial, realizezi ca lumea e mai plina de nebuni si mai rea decat tinzi sa banuiesti invartindu-te tot in cercurile tale de oameni preselectati.

albinuza

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #154 on: March 16, 2017, 10:00:31 AM »
Buna dimineata!!

Yuhuuuu!!! Bine ca e bine!! Glad for you  :flori:
"Cand ai incetat sa mai fii copil, ai murit de mult."
                                        Constantin Brancusi.

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
« Reply #155 on: March 16, 2017, 10:07:37 AM »
Ma bucur ca-i bine :cheer:
Da, mai, lumea-i plina de nebuni :-s Tin pumnii sa gasesti oameni normali!  :wave:

Wendo

• Centura de aur in bucatarie
  • fabulous
  • *
« Reply #156 on: March 16, 2017, 10:36:44 AM »
Ange, ma bucur pentru tine ca nu a fost ceva mai rau 😉

Aici a venit primavara 🍾
We are the men
Silent and cold
Beautiful eyes
Sheep among wolves

Frisky

• fabulous
  • Looking at the autumn shade.
« Reply #157 on: March 16, 2017, 13:27:02 PM »
 :friends: Ce bine, Angel!

E grea sarcina de a gasi chiriasi cat mai normali, la fel cum si gasirea de gazde e un lucru greu. N-ai gasit o agentie sa se ocupe de sarcina asta consumatoare de timp si nervi?

RedDeer

• Enlightenment Seeker
  • fabulous
  • *
  • Truth is only as real as our delusion allows
« Reply #158 on: March 16, 2017, 14:56:06 PM »
Ma bucur foarte mult de vestile bune Angel  :cheer: . I can use some good news!
I have lived with many Zen masters, all of them cats

Hil

• Membru fondator
  • fabulous
« Reply #159 on: March 16, 2017, 15:03:02 PM »
Angel, phew!!! Ma bucur tare de veste!

La noi marti pe la pranz a inceput sa ninga incetinel (s-a anuntat peste tot ca vine furtuna mare, dar nu o nimeresc ei mereu) si pana seara s-a dovedit a fi furtuna deceniului. N-am mai vazut asa ceva!  :frig:
Vant puternic, vizibilitate minima, autostrazi inchise, ff multe accidente  :-s .
Mr a ramas blocat intr-un oras la vreo 150km si pana a ajuns sa se cazeze a avut cateva evenimente scary si experiente din categoria de care spune Angel, dar si din categoria 'oameni cu suflet'. Unii nu stiu cum sa te mai fenteze, cum sa te mai jumuleasca si cand ajungi la limita disperarii apare cate cineva sa-ti ofere ajutor si iti reinstituie increderea in oameni.

Hil

• Membru fondator
  • fabulous
« Reply #160 on: March 16, 2017, 15:55:08 PM »
Red, Conchi la voi cum a fost? Daisy la voi cred ca nu a fost furtuna.

Ma doare spatele bine de tot de la dat o ora la lopata. Mr nefiind acasa, trebuia sa fac niste pasaje in caz de urgenta.

The aftermath... Oh, Canada! ..

« Last Edit: March 16, 2017, 16:01:14 PM by Hil »

RedDeer

• Enlightenment Seeker
  • fabulous
  • *
  • Truth is only as real as our delusion allows
« Reply #161 on: March 16, 2017, 16:09:59 PM »
La noi a fost OK. Anuntasera 15 cm de zapada pentru marti, asa ca ne pregatisem sufleteste de stat acasa la gura sobei. Am facut o mancarica de ciuperci luni seara si ne faceam planuri ca a doua zi o mancam cu mamaliga proaspat facuta la pranz  :hihi:
A doua zi erau 3-4 cm de zapada pe jos. Am pus tocanita in caserole si 2 felii de paine si ne-am luat coada la spinare. Dar in schimb ce vanturi au fost zilele astea! Si frig  :frig:

La voi chiar ca fost something! Bine ca Mr. Hil a fost ok pana la urma! Trebuie sa te simti tare aiurea cand jumatatea iti e plecata pe vreme din asta groaznica.
I have lived with many Zen masters, all of them cats

Frisky

• fabulous
  • Looking at the autumn shade.
« Reply #162 on: March 16, 2017, 16:27:20 PM »
 :-s Ce nasol! Aici a venit primavara si-mi vine sa zburd.  :egipt:

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
« Reply #163 on: March 16, 2017, 17:01:10 PM »
Hillu, chiar asa, da sa bat si eu in lemn ca nu i s-a intamplat nimic domnului tau, imi inchipui prin ce-ai trecut si tu stiindu-l pe-afara :-s Iti doresc sa vina caldurica primavarateca si la voi!  :pup:
Hihi RD, cum v-a stricat nefurtuna planurile mamaligoase! :tafnos:

Testaholic

• Administrator
  • fabulous
« Reply #164 on: March 16, 2017, 17:01:27 PM »
Aoleo chiar ca vreme groaznica, bine ca nu a patit Mr.Hil nimic! Si la Timisoara e primavara in floare azi, 16 grade.

Frisky sa stii ca prin agentie mi-au venit majoritatea ciudatilor, si uneori ciudatii sunt chiar aia de la agentie.  :hihi: Ca sa lucrez cu o singura agentie ca proprietar e foarte prost business ca imi limitez numarul de potentiali chiriasi. Eu mereu pun anuntul pe banii mei si atunci il preiau agentiile (fara sa imi ceara acordul majoritatea).
Am gasit niste oameni sper eu cumsecade, un domn care lucreaza la CFR :) si cu fiica lui studenta la medicina. Pareau ok si le-am lasat si mai ieftin decat intentionam numai sa ma scap odata.  :doh:

Am primit si mesaje de amenintare noaptea de la unu caruia nu am vrut sa ii inchiriez. Mi-a zis ca sunt incuiata la minte ca am fost reticenta sa ii inchiriez pentru ca avea caine. Stiti ca vi-am zis la un moment dat de unii cu caine. Ei bine le-am zis pas pentru ca am mirosit ca sunt ciudati si oh God ce dreptate am avut! I-am si raspuns ca la el am fost reticenta nu la caine, sa nu isi mai faca iluzii si sa dea vina pe caine.  :doh: