Author Topic: Palavrageala #rezista  (Read 97653 times)

Wendo

• Centura de aur in bucatarie
  • fabulous
  • *
Re: Palavrageala #rezista
« Reply #105 on: March 01, 2017, 18:37:26 PM »
O primavara frumoasa tuturor 😘

Hilu, eu sunt bine, multumesc :) Aproape m-am mutat, mai am de chemat o firma sa mute obiectele mari (pat, masa), abia acum o saptamana am recuperat ultimele lucruri de la fostul. Oricum nu am mai dormit in vechiul apartament de 3 luni. Abia astept sa inaugurez noua locuinta, cred ca o sa fiu super fericita acolo :D

We are the men
Silent and cold
Beautiful eyes
Sheep among wolves

Nimphe

• Core Team
  • fabulous
  • *
  • http://surasul-demetrei.blogspot.de/
    • Daily Pleasures
« Reply #106 on: March 01, 2017, 22:19:24 PM »
Dragilor, si eu va doresc o primavara insorita plina de zambete  :cheer:
Mi-e tare dor de Martisor si de atmosfera frumoasa din Ro in aceasta perioada  :snif:
Eu mai am cateva martisoare din anii trecuti si azi am purtat unul, oferind tuturor explicatii despre aceasta traditie.

Angel, iti trimit ganduri bune si sper sa fie bine.  :pray:

Wendo, sa fie intr un ceas bun mutarea si sa ti aduca ceea ce ti doresti  :friends:

If we all threw our problems in a pile and saw everyone else's, we'd grab ours back.
http://kusse-und-liebe.blogspot.de/

RedDeer

• Enlightenment Seeker
  • fabulous
  • *
  • Truth is only as real as our delusion allows
« Reply #107 on: March 01, 2017, 23:39:15 PM »
Wendo, toate urarile de bine in noua casa si din partea mea!
Eu sper sa simt un pic acesta sarbatoare daca vine Mr deseara cu flori (poate chiar sa vina cu martisor daca a avut timp sa treaca pe la magazinul romanesc  :D) . Da, si mie mi-e dor de atmosfera de acolo.
I have lived with many Zen masters, all of them cats

Conchita

• Membru fondator
  • fabulous
« Reply #108 on: March 02, 2017, 00:42:01 AM »
Wendo, sa iti fie bine!  :friends:
RD, ce frumos. Ce sot romantic. Al meu, bineinetels ca se face ca ploua, acum cu atat mai mult cu cat nici nu e acasa.  :hihi:
Aici asa ploua, zici ca suntem in toiul verii.  :zapacit: Ploi torentiale, cu tunete si fulgere. Au mai fost cateva si zilele trecute. Sper sa nu se transforme in zapada la noapte.  :frig:
Forget love... I'd rather fall in chocolate.

Hil

• Membru fondator
  • fabulous
« Reply #109 on: March 02, 2017, 04:03:24 AM »
Un buchetel de ghiocei pt masa 'casei' noastre. O primavara plina de energie si bucurii sa avem!
Mr Hil ne-a adus flori (are el 3 fete, dar pt cea mai mica floarea cea mai frumoasa e chiar el :hihi: )

Wendo, sa fie intr-un ceas bun! Iti doresc sa ti se adevereasca presimtirea :)

Conchi si aici a fost vreme ciudata pt un februarie canadian. De maine insa ne revenim la temperaturi mai normale.

Azi universitatea Concordia din Montreal a fost evacuata in urma unui posibil atentat terorist (tinta fiind musulmanii).  :-s
« Last Edit: March 02, 2017, 04:23:30 AM by Hil »

RedDeer

• Enlightenment Seeker
  • fabulous
  • *
  • Truth is only as real as our delusion allows
« Reply #110 on: March 02, 2017, 04:34:27 AM »
Multumim de flori Hil. Proaspete si frumoase!
Mr Red a venit cu frezii si un tortulet mic Toblerone. A avut intentie si de martisor, mi-a spus, dar cum a intrat in magazinul romanesc asa a iesit. A zis ca n-a avut rabdare sa piarda 15 minute pe acolo, asa mare invalmaseala era.
E romantic de 1 Martie ca sa-l las in pace de Valentines  :hihi: (which is fine by me, nu-mi place sarbatoarea asta). Dar de fiecare Valentines imi zice 'noi sarbatorim de 1 Martie', crede poate ca am ceva regrete  :hihi:.
I have lived with many Zen masters, all of them cats

galisia

• copacel
« Reply #111 on: March 02, 2017, 19:03:42 PM »

Mr Red a venit cu frezii si un tortulet mic Toblerone. A avut intentie si de martisor, mi-a spus, dar cum a intrat in magazinul romanesc asa a iesit. A zis ca n-a avut rabdare sa piarda 15 minute pe acolo, asa mare invalmaseala era.
E romantic de 1 Martie ca sa-l las in pace de Valentines  :hihi: (which is fine by me, nu-mi place sarbatoarea asta). Dar de fiecare Valentines imi zice 'noi sarbatorim de 1 Martie', crede poate ca am ceva regrete  :hihi:.

Foarte frumos, Red. Mi se pare un mod mai personal de a celebra o legatura si sentimentele.

Hil, superbi ghioceii.
Astazi am luat si eu cateva buchetele direct de la sursa, respectiv o batranica de 70 de ani, care i-a cules singurica din padurea de la mine de acasa. Ii am langa mine si ma bucur de prospetimea parfumului lor.

Dat fiind momentul, pe mine ma ating sufleteste atentiile lui fiu'miu, care are multe "pacate", dar niciodata nu uita la zilele importante sa ma cadoreze cu nimicuri pline de semnificatie. Ce ma impresioneaza este motivul pentru care alege un obiect sau altul si care dovedeste ca imi cunoaste preferintele, micile sau marile manii. Seamana cu ma'sa: e creativ, original, plin de fantezie :teese:
Anul acesta a venit cu o brosa frumoasa si pentru mama mea, care are peste '80 de ani,  iese foarte rar din casa, si subliminal, gestul lui i-a ridicat moralul.

Fie ca aceasta noua primavara sa ne refresh-uiasca pe toate  si sa ne bucuram de ea  :fab:
« Last Edit: March 02, 2017, 19:07:12 PM by galisia »

daisy

• Membru fondator
  • important
« Reply #112 on: March 04, 2017, 21:06:40 PM »
Hello fetelor,

Abia acum mi-am facut putin timp sa intru pe forum desi am ajuns acasa din concediu simbata trecuta. Ar fi trebuit sa ajungem vineri seara dar am am stat in Toronto 9 ore, nu a plecat avionul din cauza vremii. A fost o experienta pe care nu o doresc nimanui  :-s.
Angel, acum am vazut ca ai operat alunita, o sa se cicatrizeze bine, am operat si eu 2 pe fata in Romania si 3 aici in Canada pe git. Cel de pe fata nu se observa, pe git sint in spate, sub par, deci nu imi fac griji. Acum urmeaa inca una care mi-a iesit pe fata. Important e sa fii sanatoasa, sa iasaanalizele bune. Deci  :wave:

Mr meu a uitat de Martisor anul asta, dar s-a achitat de Valentine's day. Miine sarbatorim 8  :shock: ani de casatorie, nu stiu cind au trecut.

Va doresc o primavara frumoasa si cu vesti bune!  :flori:

Frisky

• fabulous
  • Looking at the autumn shade.
« Reply #113 on: March 08, 2017, 08:08:58 AM »
:friends: La multi ani de ziua noastra! Sa avem o viata lunga si frumoasa...si cea reala si cea virtuala.

Eu sunt intr-un mic concediu, ca sa-mi revin un pic dupa iarna asta lunga, si mi-s pe meleaguri banatene. Pe langa vizita la rudele lui Mr., am citit, m-am odihnit si m-am intalnit cu doua mega-fabuloase. :D Maine plecam spre capitala dar facem un popas de trei zile la cazanele Dunarii, locul meu favorit din tara asta. Sa ne auzim cu bine si sa va bucurati de sanatate maxima.  :pup:

albinuza

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #114 on: March 08, 2017, 08:41:32 AM »
La multi ani ladies!!

Sa fim faine si infloritoare ca si pana acum!!  :flori:

M-am apucat de sala! Tre sa ma duc pentru ca am platit. Pe 3 luni. Am fost luni la aerobic, azi ma misc cu un grad de dificultate ridicat. Ma duc si in seara asta la fitness. :D

Nu ne-au dat drumu de la munca azi. Ce fel de oameni sunt??  :tafnos:

Zi faina fetili cochetili!! :kiss:
"Cand ai incetat sa mai fii copil, ai murit de mult."
                                        Constantin Brancusi.

Frisky

• fabulous
« Reply #115 on: March 08, 2017, 09:18:35 AM »
A fost aglomerat la aerobic? De la ce ora te-ai dus? Cred c-o sa vin si eu cu tine, daca reusesc sa ma mobilizez  :rusinos: si sa-mi fac timp, ca-i musai sa ma inscriu si la scoala de soferi si toate astea sa le fac mai mult in week-end si zilnic dupa ora 7 seara...Nu stiu cum o sa fac, dar trebuie.  :huh:

P.S. Albinuza sta aproape de mine, iar sala la care merge este peste drum de blocul unde stau. :D

albinuza

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #116 on: March 08, 2017, 10:09:52 AM »
De la 8 jumate am fost. Destul de aglomerat.
Eu as baga cu programare. Exista un oarecare risc sa ii scap un picior in cap uneia.  :sarcastic:

pai hai!!! Ca sa ma vezi cum lesin pe acolo!!!
"Cand ai incetat sa mai fii copil, ai murit de mult."
                                        Constantin Brancusi.

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
« Reply #117 on: March 08, 2017, 10:19:09 AM »
La multi ani, ladies! Sa ne fie bine!
Frisky, concediu placut, extrage din el energie si toate cele bune la maxim!
Eu mi-am luat juma de zi liber azi, la pranz o intind de la serviciu. Pentru ca-s fata buna, il invit pe Mr.k la un pranz in targ si-apoi vedem noi ce mai facem :D

Frisky

• fabulous
« Reply #118 on: March 08, 2017, 10:20:21 AM »
Hai lasa, ca nu stiu care pe care ar ridica!  :lol: De fapt tu esti mult mai usoara, ma lasi sa am adun io mai intai de pe jos si dupa aceea te ridic pe tine. Da'mai bine iti dau un avans sa te faci fortoasa si dupa aia vin si eu.  :D

Multumesc si distractie placuta, Ka! :*

Testaholic

• Administrator
  • fabulous
    • Testaholic - Beauty & Fashion Test Lab
« Reply #119 on: March 08, 2017, 10:37:27 AM »
La multi ani gagici!

Da, m-am bucurat tare ca am reusit sa ma vad cu Frisky si Ariana aseara  :flori:

Noua ne da jumate de zi liber azi, deci profit de ocazie sa mai imi rezolv din treburi ca D-zeu stie ca am o gramada pe cap si mi-am luat deja o gramada de zile de concediu ca sa mai bifez din ele.  :doh: