Author Topic: Dileme existentiale  (Read 28390 times)

Testaholic

• Administrator
  • fabulous
    • Testaholic - Beauty & Fashion Test Lab
Re: Dileme existentiale
« Reply #165 on: July 24, 2016, 13:14:31 PM »
Frisky sa nu crezi ca mie imi fac placere discutiile astea, dar consider ca trebuia sa spun lucrurilor pe nume ori altfel nu mai eram eu. In fond nu e nicio drama, evident ca atunci cand ai o relatie superficiala cu cineva il dai in ma-sa la cea mai mica inconvenienta, ca nu ti-a convenit ca te-a repezit cand ai sarit calu sau ca nu stiu....nu poti sa incarci poze direct de pe telefon la el pe forum  :sarcastic:

Rozy ce naiba sa mai zic, eu mai sunt si pe grupuri din astea gen Autobaza, unde se face caterina non stop pe subiecte sensibile, dar e ok ca nimeni nu ia chestii personal pe acolo si nu se ia pe el foarte in serios.

Althe nu stiu ce validitate are argumentul tau cu Julsko daca zici ca nici macar Daria nu stia ca a activat pe un alt forum si de ce m-as putea eu supara din cauza asta?  :nehotarat: Si inteleg ca vrei sa te iau in serios ca ai pareri proprii, dar daca tu stii mereu mai bine ce a vrut sa zica Daria cu orice fraza destul de evidenta ca sa nu mai trebuiasca facuta analiza pe text, e destul de greu, sorry.
Si nu inteleg ce personaje malefice am descris, chiar eu cu gura mea am zis ca nu e Daria vreun evil mastermind care manevreaza pe toata lumea. Si da-mi voie sa spun ca ma jignesti cand afirmi ca ma jignesc pe mine cu ce spun si ca mi se pare ca ma jignesti intentionat ca sa obtii iar o reactie nepotrivita din partea mea. Si poate o vei obtine cine stie, eu nu am negat vreodata ca as fi mahalagioaica, refuz doar sa mi se puna aceasta eticheta de catre cineva care nu e mai presus si avem cred dovezi concrete in acest sens.
So, ce dezbatem aici ca eu am pierdut sirul?

Frisky

• fabulous
  • Looking at the autumn shade.
« Reply #166 on: July 24, 2016, 13:45:31 PM »
Dezbatem sau mai precis incercam sa rezolvam o dilema existentiala.  :) Fiecare are insa concluziile proprii care nu pot fi demontate oricat s-ar incerca. Eu zic sa trecem peste orgoliile ranite, ca avem un forum fain, unde putem sa continuam si sa alegem dialogul care ne place, n-are rost sa stricam acum totul. Unde-i omuletu' cu semnul pacii? Hai ca merge si asta :giveup:

Hil

• Membru fondator
  • fabulous
« Reply #167 on: July 24, 2016, 16:41:05 PM »
Doctoressa, permite-mi sa cred ca nu ai prins episoadele care ne-au facut pe RD si pe mine sa nu mai scriem sau pe Angel mai de curand sa reactioneze cum a facut-o. E water under the bridge acum, dar ti-era mai clara esenta problemei.

Althe e admirabil ca iti aperi amica. La vremea respectiva am crezut ca ai inteles de ce am ales sa nu mai scriu, dar daca nu, e super ok pt mine. Esti una dintre fetele pe care le simpatizez in mod deosebit si singura si in grup cu baietii tai frumosi . :)

Daca imi permiti, am citit si eu la dermaplanning si tinand cont de introducerea facuta de Angel, eu personal as fi fost mai precauta in comentarii. Daca vin in public si va spun despre ceva care a fost nestiut de voi din motive x, pesemne jena sau teama pana la urma de o reactie judgy si primesc reactia de care mi-era teama, reactie care nu tine cont de sentimentele mele, e firesc sa am o reactie de autoaparare.  Daca pt altul problema mea nu exista, asta nu o diminueaza cu nimic pe a mea. Ca sa fac mai clara opinia mea, ceva discutii despre acnee din trecut si ceva comentarii lipsite de simpatie fata de problema asta au starnit ceva valuri si esenta discutiilor e aceeasi. E posibil sa vad lucrurile gresit, desi nu cred. Sper sa nu sa reduca si comentariul acesta la dreptul la libera exprimare samd eu cred in continuare ca mai ales in spatiul virtual, anumite comentarii trebuie recitite si vazute pt o secunda si prin ochii interlocutorului. Nu avem cum sa pretindem dialog civilizat cand noi il ocolim ciclic.

Inchei, aleg sa cred ca daria nu se refera la fabs pt ca nu recunosc forumul in descrirea aceea, dar avand in vedere ca singura constanta la discutiile care au stricat atmosfera aici este ea, cred ca poti intelege si reactia lui Scorpi.

Testaholic

• Administrator
  • fabulous
« Reply #168 on: July 24, 2016, 17:04:19 PM »
Exact asa a si fost Hil, am simtit o atitudine extrem de judgemental, o data la faza cu dermaplanningul si apoi constant pe la topicul despre politica unde nu s-a scapat nicio ocazie sa se sublinieze ca cei care nu merg la vot (doar eu declarasem asta, deci eu) sunt ultimii oameni, ar merita chiar sa fie amendati desi la ei in tara e perfect legal, ca n-am dreptul sa emit pareri pentru ca eu nu stiu, nu-s umblata prin lume si in mod evident habar n-am ce vorbesc, ca eu n-am surse bune si asa mai departe.
Si nu am inceput sa ma plang ca vai ce victima sunt eu, uite fetele astea ce judgemental sunt vis a vis de mine, ca ar fi penibil iti dai seama sa ma victimizez. Dar m-am aparat in acelasi mod, la fel de agresiv, dar poate mai direct, ca eu n-am nervi si nu e stilul meu sa stau sa coc jigniri din astea generice pe care sa le arunc pe internet si apoi cand se simte cineva lezat sa zic "ah, pai nu era vorba despre tine, ce? te simti?".
Poate trebuia si eu sa ma supar, sa nu zic nimic, sa imi fac un alt forum cu cateva persoane cu care ma inteleg eu mai bine asa si sa nu le anunt pe restul, chiar daca restul sunt oameni cu care ma stiu de 10 ani si care au contribuit in aceeasi masura ca mine la forum. Si daca ar fi aflat apoi puteam sa dau din umeri si sa zic ca nu se cade sa imi ceara socoteala, in fond fiecare face ce vrea pe bucata lui de internet. Cred ca vi s-ar fi parut tare pueril nu? Ca mie asa mi se pare, noah, can't help it!
P.S. Ah si musai mi-as fi facut un tricou cu "You can't sit with us"
Mean Girls - You can't sit with us.
« Last Edit: July 24, 2016, 18:16:17 PM by Testaholic »

janis

• important
« Reply #169 on: July 24, 2016, 17:56:47 PM »
Cred ca eu scriu cel mai rar dintre voi toate. Am fost alaturi de voi si pe celalalt forum, de unde am fost anunta de existenta fabs si am venit cu drag aici, m-am simtit bine in noua "casuta", cu o parte dintre voi m-am intalnit la Sibiu, si activez pe forum de vreo 8 ani cred. Am avut cateva perioade in care am scris mai des, in functie de timp, in functie de atmosfera de pe forum etc.

Si eu am fost atacata de cateva ori, mai light, nu am reactionat, nu sunt certareata de felul meu, incerc sa evit conflictele si oricum nu cred ca era scopul forumului. Daca am avut o neintelegere cu cineva, am discutat in privat. Imi pare rau de conflictele astea. O sa intru in continuare si sper sa reusesc sa va ajut sa reanimam un pic forumul:)

"Gona kick the darkness, 'till it bleeds daylight"

Althe

• Legally FAB
  • fabulous
  • *
« Reply #170 on: July 24, 2016, 18:42:20 PM »
Hil  :D
Te asigur, cu mana pe inimă, ca nu am facut nicio trimitere la tine sau la alta fata care, dintr-un motiv sau altul, a ales să se retragă la un moment dat.
Te-am inteles, a fost alegerea ta. Nu cred ca există vreo fata pe acest forum pe care sa o fi luat la rost de ce nu mai scrie aici.
Cāt despre amicitii sau chiar prietenii, astea nu au fost un impediment in a-mi exprima opinia. Nimfa stie, cand nu mi s-a parut ok o chestie, nu am ezitat sa sa-i atrag atentia, chiar si aici in cateva randuri.
Ea ma cunoaste foarte bine, am avut o gramada de ciondaneli in privat, pe langa momente de bucurie sau tristete.
Si Roxana imi cunoaste partea asta.
Asta am simtit eu si nu cer nimanui sa faca tabara cu mine, cum n-am nimic cu tine ca nu esti de acord cu ceea ce am spus acolo. Ok, mi s-a parut metoda excentrica si nici acum nu stiu cine e Lisa.  Filmuletul respectiv l-am vazut cam 3/4.  Mi-am exprimat foarte clar opinia ca nu mi se pare o metoda ok de exfoliere, insa interventia mea a fost interpretata drept chef de artag. 

Angel, o ultima chestiune vreau sa mai spun, daca tot amintesti de discutiile in contradictoriu.
60% dintre oamenii cu drept de vot din tara asta nu voteaza, este dreptul lor, foarte corect. Si al tau, corect, insa nu mi se pare in regula sa vii cu pufneli ca e clar cine voteaza in tara asta, prostii si manelistii.
Eu una votez. Poate iese cum vreau sau poate nu. Ma incadrez in categoria descrisa de tine? Eu cred ca m-am facut destul de inteleasa si atunci. Nu critic daca mergi sau nu la vot. Critic daca privesti de pe margine si ii judeci pe cei care participa, indiferent de IQ-ul lor, preferinte politice sau muzicale.
Te-ai simtit judecata, m-am simtit ofensata, duca-se. Mai are sens sa faci atatea trimiteri si colo si dincolo?
Nu mai inteleg, cauti confirmari? Le-ai primit, concentrează-te pe partea asta si bucura-te de ea , chiar o spun fara nicio urma de ironie.

doctoreasa

• Guest
« Reply #171 on: July 24, 2016, 20:10:53 PM »
Sincer, deja simt ca s-a dus naibii toata compatibilitatea in conditiile in care explic care este realitatea si cuvintele imi sunt puse sub semnul intrebarii.
Nu sunt genul care umbla cu mesaje in privat, nu sunt genul care are o vorba cu cineva, si alta in fata altor persoane.
Nu-mi plac barfele. Absolut deloc.
Nu am periat pe nimeni niciodata si nici nu voi cosuma energie in amicitii fara rezonanta.
Hil draga, ai perfecta dreptate. Cu siguranta mi-au scapat discutiile care au fost la baza motivelor de retragere ale unor forumiste. Am recunoscut asta. Dar iti spun cu mana pe inima, tot nu gasesc o explicatie obiectiva pentru balacarirea de care avem parte in continuare. Subiectul "Daria" trebuia inchis din momentul conflictului si cu asta basta. Ce face ea post "testaholic", e treaba ei. Cum ne contiuam viata, e treaba noastra. Dar Angel si Scorpi au deja o atitudine care iese din limitele bunului simt si continua sa jigneasca.
Nu le-am spus niciun cuvant ofensator, nu le-am vorbit de rau, le-am raspuns civilizat la orice interpelare. Totusi, se pare ca nu ma mai considera la nivelul lor. Scorpi considera ca raspunsuri de genul "ete fleosc" denota respect pentru interlocutor si sunt parte ale unui dialog intre persoane civilizate. Mai mult, are pretentii sa-mi dau cuvantul de onoare pentru ceea ce scriu. Angel nu se poate opri din a balacari.
In conditiile acestea, chiar niciuna dintre ele nu se ridica deasupra momentului "Daria", iar eu nu mai gasesc niciun motiv de relaxare in dialogul cu ele.
Cu tot respectul pentru restul forumistelor, ma retrag.
Angel, daca nu te solicita prea mult, te rog sa stergi contul meu de pe acest forum.
Sa auzim numai de bine.
« Last Edit: July 24, 2016, 20:13:00 PM by doctoreasa »

scorpirescu

• Administrator
  • fabulous
« Reply #172 on: July 24, 2016, 21:20:51 PM »
Treaba cu mahalaua si semintele nu a fost nicidecum cu trimitere la fabs. Stiu sigur ce vorbesc si pot baga mana in foc pentru asta. Nici nu am perceput-o asa, si nici nu ar fi jignit locul in care a activat atatia ani sau mana de fete venite de  aici.
Hai, mai Althe, acum serios. Chiar avem creierul ceva mai mare decat o graunta asa cum se pare ca ne crezi tu. Chiar nu cred ca e cineva aici de fata care sa se indoiasca catusi de putin ca acele cuvinte magulitoare nu au fost o clara referire la Angel si la forumul de aici. Nu prea cred ca are sens sa incerci sa convingi pe cineva ca nu e asa pentru ca e aiurea deja. Si parerea voastra despre acest forum este demonstrata chiar si de reactia Doctoresei care dupa ce spune ca 'noi suntem civilizate', 'noi nu jignim', .. imi explica apoi ca acest forum are fundamentul pe balacarirea a tot si toate (  :nehotarat: )

Anyway, cred ca ma opresc aici pentru ca am cam explicat cat de clar si romaneste am putut care mi-e problema si si cine a vrut sa inteleaga a inteles foarte bine, iar cine nu vrea nu am ce sa-i fac. Si da, tot romaneste va spun ca nu cred o iota din povestea asta care incearca sa dreaga busuiocul Dariei cu noi nu vrem sa jignim, nu voi erati mahalagioacele cu seminte intre dinti, era la general asa despre userii de internet romani. Bine ca sunt altii de pur sange englez acum si invata pe restul ce este civilizatia.
« Last Edit: July 25, 2016, 09:41:27 AM by scorpirescu »
Putin mov nu strica.

Testaholic

• Administrator
  • fabulous
« Reply #173 on: July 24, 2016, 22:54:44 PM »
Mda, de acord ca este cam batut apa in piua din acest punct incolo. Nu e ca si cum as fi asa naiva sa imi imaginez ca cineva o sa citeasca ce am scris eu si apoi o sa isi spuna "da ma, am facut ceva de rahat, poate nu sunt un om asa bun si intelept cum imi place sa cred despre mine". Evident, niciun om nu o sa fac asta vreodata. O sa faca in schimb, ce e in natura umana, "cherry picking" de informatii si scos chestii din context fix cat sa isi poata confirma lui insusi ca da, a luat cea mai buna decizie, e un om bun si drept.
Si cu cat ii ataci mai tare decizia cu atat si-o apara mai mult pana in punctul in care e dispus sa moara cu ea de gat.

In alta ordine de idei, nu imi mai cereti va rog sa va sterg useri de pe care s-au scris tone de mesaje ca e mega deplasat, o sa arate apoi ca si cum unii vorbesc singuri si nimic nu o sa mai aiba vreun sens. E suficient sa nu mai scrieti nimic, chiar nu sunt necesari extra steps. Desigur si eu regret acum multe chestii scrise pe internet dar asta e, mai invatam si sa ne asumam, de voie de nevoie.
Si daca balcareala de aici, unde useri neobrazati iti vorbesc cu "iete fleosc", mai deranjeaza pe cineva sunt sigura ca dincolo e super select si foarte diferit si toata lumea e mega rafinata. Uite pun si linkul, ca doar suntem intre prieteni aici, nu avem secrete: EDIT
« Last Edit: July 28, 2016, 10:41:05 AM by Testaholic »

Althe

• Legally FAB
  • fabulous
  • *
« Reply #174 on: July 25, 2016, 00:28:42 AM »
M-a rugat Daria sa postez in locul ei un drept la replica.

In ciuda aparentelor fabs-ul nu a descoperit "apa calda". Activez si in alte medii online de foarte mult timp. Nu, fabs nu a avut niciodata exclusivitate in viata mea de internaut si nu am considerat necesar sa dau cuiva raportul despre asta. Mai multe contexte, din nou - nu fabsul este actor principal - m-au facut sa imi doresc sa dezvolt o platforma a mea.
Angel, chiar ma flatezi daca tu chiar crezi ca din cauza unui schimb de truisme cu tine, eu chiar am avut capacitatea necesara ca sa fac o platforma noua, in mai putin de o saptamana.
Scorpi, observ ca tot esti atrasa de subiectul "englezi". O sa continui sa il dezbat cu argumente si pro si contra daca asta este dorinta. Stii ca imi place dezbaterea deschisa. Altfel, daca o tii la infinit doar cu ironii de genul: "mare doamna", "mare englezoaica" vei risca sa scoti la iveala o trasatura de caracter nu tocmai magulitoare.
S-a concluzionat deja ca toata lumea este mai fericita fara mine. Ramane totusi un mister de nedeslusit: de ce va intereseaza atat de tare unde, de ce, cu cine am plecat si ce pareri am eu in alte parti?
Intr-o concluzie, chiar va multumesc pentru atentia intens acordata dar cu tot respectul, nu sunt obligata sa va justific ce scriu, cum scriu si unde scriu. Daca chiar nu sunt subiecte mai bune de discutat, puteti continua sa interpretati cum va convine orice cuvant scris acolo. Cum era expresia aia complexa, Angel, ca tu o stii?! Confirmation bias poate?!
E bine sa nu uitam totusi un lucru care tine de un minim de educatie si decenta: este alegerea fiecaruia unde si cu cine isi petrece timpul liber. Si nu, chiar nu trebuie sa va ofere vreo explicatie pentru asta.Tocmai de asta e bine sa existe si fabs si testaholic si eva si Ombra. Azi ne plictiseste fabs, maine poate ne va plicitisi si irita Ombra. Dar, intre doua iteratii, incercam sa evoluam. Viata merge mai departe oricum ar fi.

Hil

• Membru fondator
  • fabulous
« Reply #175 on: July 25, 2016, 06:52:09 AM »
Doc, mi-a placut mai demult un citat din 'colectia' food for thought, insa privind la ce s-a scris azi aici, nu-l mai gasesc aplicabil.
 "Sunt responsabil numai pt ceea ce spun nu si pt ceea ce intelegi tu".
Cred ca ceea ce simtim cand citim un text e influentat de starea noastra mentala la momentul respectiv.  Dimineata am inchis forumul gandind ca daca s-au scris atatea randuri aici, putem concluziona ca acest loc nu ne e indiferent.
Acum insa citesc randurile tale si nu pot sa nu simt ca decizia ta de a nu mai scrie aici era deja luata pana sa participi la discutie. Imi pare rau ca ai ajuns sa simti ca nu mai poti dialoga pe acest forum si in acest context trebuie sa imi asum si eu un procentaj din factorul declansator. O sa-mi lipseasca scrisul tau efervescent. Numai bine :)

Janis :friends:

scorpirescu

• Administrator
  • fabulous
« Reply #176 on: July 25, 2016, 10:50:35 AM »
As fi rugat-o pe Daria sa sublinieze cu rosu expresiile de 'mare doamna' si 'mare englezoaica' din oricare din postarile mele anterioare sa vedem cat de infinite sunt aceste ironii ale mele, dar sincer nu mai am rabdare sa ascult replici din astea fara suport si sens.
Cat despre antentia acordata si obligatia justificarii tale te inseli, Daria. Chiar nu ma intreseaza deloc si cred ca  nu gresesc cand spun ca nici pe altcineva, ce faci tu, unde scrii si de ce. Despre tine noi ne-am bucurat numai ca ai plecat. Ce ma interesa era sa inteleg motivelor celorlalte fete si daca ele sunt de accord cu parerea ta referitoare la noi exprimata clar in scris. Pentru ca daca ele au preferat sa se retraga catre cineva care are parerea asta si o impartasesc la randul lor atunci poate ca intr-adevar avem o problema si mi se parea fair sa stiu si eu daca am exagerat cu ceva sau unde am gresit. Ne cunoastem de ceva vreme si nah ..
Uite ca ti-am dat si explicatii daca n-ai reusit sa intelegi postarile mele anterioare.
« Last Edit: July 25, 2016, 12:35:32 PM by scorpirescu »
Putin mov nu strica.

Testaholic

• Administrator
  • fabulous
« Reply #177 on: July 25, 2016, 13:36:09 PM »
Confirm si eu ca desi ii respect dreptul la replica, nu am auzit pana acum pe nimeni sa fi solicitat parerea Dariei sau sa fie curios de motivele pentru care scrie Daria ce scrie pe unde scrie. Si asta pentru ca DE CE-ul l-am stabilit deja, cel putin eu pentru mine. Unii oameni sunt constienti de mediocritatea lor pe toate planurile (chiar si eu!) dar o parte din ei sunt asa deranjati de aceasta constatare incat nu rateaza niciun prilej sa arate lumii ca de fapt ei nu sunt mediocri, sunt culti, umblati prin lume, intruchiparea civilizatiei si a bunului simt, pusi pe pamantul asta cu menirea de a ne tine noua predici si a ne invata mersul lucrurilor.
Genul de oameni care vor sa iti spuna "esti proasta" sau "esti nesimtita" dar nu o pot face pur si simplu pentru ca este sub nivelul lor. Trebuie sa stea sa o coaca o vreme, sa para asa ca o pilda spusa general "e bine sa nu uitam ca tine de un minim de educatie si decenta...." "WOW! Ce am putut sa debitez cu mintea mea sclipitoare! I-am spus aleia ca e nesimtita fara sa spun efectiv asta, aplaudati-ma oameni buni in timp ce eu ma bat singura pe spate cat de doamna sunt si cum am tratat aceasta problema civilizat si superior. "
Tot ce ne doream noi sa stim este daca oameni pe care noi ii consideram prieteni(nu tu, ca sa fie clar!)chiar ne sunt prieteni sau e doar asa o abureala superficiala de suprafata. Si ne-am lamurit si cu asta, chiar nu mai e nimic de discutat din punctul meu de vedere.
Deci iti multumesc pentru interventia nesolicitata Althe...adica Daria, dar as vrea sa nu se mai repete, ca daca ai Ban pe un forum practic inseamna ca administratorul nu isi doreste sa iti mai vada mutra pe acolo!
Bye Felicia!!!
« Last Edit: July 25, 2016, 13:39:24 PM by Testaholic »

Althe

• Legally FAB
  • fabulous
  • *
« Reply #178 on: July 25, 2016, 22:43:14 PM »
Ii respecți dreptul la replică dar nu i-l acorzi si nu te interesează, si e īn regulă să dai de pereti cu un user banat!! Pe trei pagini! E chiar culmea. Pai atunci care e scopul? Fandoseala si victimizare? Se vede din avion ca abia asteptai o reactie, doar sa spui tu ca no te enteresa. Dar poate le intereseaza pe altele, te-ai gandit la asta? Acesta este un forum, intelegi notiunea. Chiar daca este pe tarlaua ta, nu uita de unde a pornit.
 Depasiti orice limita.
Cereti explicatii peste explicatii, iar cand le primiti, iar nu e bine si zgarmaniti si mai adanc.
Bine, da cu mine de pereti, da cu Daria... dar cu Doc? Nu va e un pic rusine?
Scorpi, nu te cred cu creierul cat un graunte, dimpotriva, insa nu ma subestima. In ultima postare  ca vrei tu sa afli de la celelalte cu ce ai gresit e de tot rasul. Dovada modul in care ai reactionat cand le-ai primit.Cam ce ti-ai dori tu acum, sa se alinieaze si restul pe aici si sa-si puna cenusa-n cap si sa ceara iertare la imparatie. Daca iti explica normal nu e bine, e cu pe bune?!? Pe cuvantul tai?!? Mai sa fie! Dar nu le vrei tu pe toate de acolo mai bine sa iti deseneze o schema la tabla?
Chiar eram calmă pānă am văzut cum ati tratat-o pe  Doc. Voi chiar va imaginati aceasta femeie stand si complotand si barfind? Cam pana unde mergeti cu jignirile?

Chiar si tu, Hil? Mai ales cand Doc a postat ieri cu tot cu poze, unde ai simtit tu ca ea hotarase deja sa plece? Ai citit macar ce a scris? Ce inseamna asta, din punctul tau de vedere a mintit, nu? De fapt ea avea planirile facute dar a postat asa, sa va induca pe voi in eroare.
Iti acorzi un procentaj din factorul declansator? Nicaieri in discutia asta nu a fost vorba de tine. E in regula sa ai pareri si sa ti le exprimi, dar nu-ti atribui singura roluri imaginare.

Da Hil, stiu de ce ai plecat. Ce ar fi trebuit? Sa rup orice relatie cu userii care te supara pe tine? Nu sunt genul, imi pare rau.

Si acum, fara sa schimb o vorba cu Doc, si sper sa nu se supere pe mine. A spus foarte clar, dar voi va prefaceti ca nu intelegeti pt ca nu puteti rata orice ocazie inchipuita, v-a sfatuit sa va relansati forumul, caci e limpede ca este o relansare, din moment ce era mort, pe baza de voie buna, nu de balacareli. Balacareli aici, la topicul asta.
Asa, la obiect si pe limba voastra.

« Last Edit: July 25, 2016, 22:56:36 PM by Althe »

Wendo

• Centura de aur in bucatarie
  • fabulous
  • *
« Reply #179 on: July 25, 2016, 23:42:35 PM »
Althe, nu cred ca este cazul sa fii atat de inversunata. Fetele ar fi apreciat macar sa fi fost anuntate de anumite persoane ca uite, s-au decis sa isi faca un cont si pe forumul Dariei. Nu e o chestie mandatory, doamne fereste, dar de bun simt. Oricat de mult separam prezenta noastra online de viata de toate zilele, nu poti sa nu dezvolti un atasament fata de persoane cu care ai impartasit bune si rele din viata ta. Ca doar nu am stat toate atatia ani aici si am discutat numai despre rujuri si rimeluri. Si da, e de inteles ca unele persoane nu s-au mai simtit ok in aceasta comunitate, sau altele si-au dorit sa pastreze legatura cu useritele plecate, dar cred ca nimenui nu i-ar fi picat bine aceasta situatie sa fi fost in locul lui Ange. Pana mea, chiar si dupa ce ai luat masa intr-un restaurant ii spui chelnerului daca ti-a placut mancarea sau nu, de ce nu i-ai spune unui om care sunt motivele pentru care pleci si o faci pe furis?
In rest, numai de bine, nu este sfarsitul lumii pentru nimeni, iar gustul amar trece si acela dupa o vreme.
We are the men
Silent and cold
Beautiful eyes
Sheep among wolves