Author Topic: Tenis  (Read 16591 times)

Althe

• Legally FAB
  • fabulous
  • *
Re: Tenis
« Reply #150 on: June 05, 2016, 19:51:00 PM »
Gata, a reusit Nole sa inhate RG, in sfarsit!  :aplauze:
E cel mai tare omul!
Sunt tristă pentru Andy, dar l-au lăsat muschii si psihicul. Cred ca a avut si un traseu mai greu la RG, cu 5 ore in plus pe teren.
Oricum, a facut un turneu foarte bun si el. :aplauze:

abulinei

• Membru fondator
  • important
« Reply #151 on: June 06, 2016, 15:04:54 PM »
S-a bucurat de nu mai stia ce sa faca :), a luat racheta a desenat o inima mare pe zgura si apoi s-a aruncat in ea. Imposibil sa nu te bucuri de bucuria lui :)

Next stop, Wimbledonu'
A person who never made a mistake never tried anything new.
Albert Einstein

Althe

• Legally FAB
  • fabulous
  • *
« Reply #152 on: June 06, 2016, 15:15:34 PM »
I-a promis lui Guga ca va face si el acelasi lucru ca el daca va castiga, in interviul cu el in Peugeut.
Eu habar n-aveam cine e Guga, poate tu il stii,  la faza aceea au si insitat cu camerele pe el in tribuna (tipul ala cret valvoi simpatic). Am citit ca e un brazilian care a castigat demult si a facut inima aia.

abulinei

• Membru fondator
  • important
« Reply #153 on: June 06, 2016, 15:25:50 PM »
Kuerten, a fost no 1, cel mai tare a fost ca i-a batut si pe sampras si pe agassi in acelasi turneu
Albert Einstein

Althe

• Legally FAB
  • fabulous
  • *
« Reply #154 on: June 06, 2016, 15:34:16 PM »
 :rusinos: Nu am stiut. mi s-a parut f f simpatic. Am prins interviul acela chiar inainte de meci.

abulinei

• Membru fondator
  • important
« Reply #155 on: June 06, 2016, 16:09:33 PM »
Gustavo Kuerten, a three-time winner at Roland Garros, is a big fan of Novak Djokovic — except for his drawing skills.

"He's able to get better every single year, that's scary," Kurten said after watching Djokovic seal his first win at the French Open.

The former Brazilian player is less appreciative of the Serb's artistic ability. Djokovic drew a love-heart on the clay after triumphing over Andy Murray, as Kuerten famously did in 2001.

"But mine was a little bit better, I would tell him you need to improve a lot," Kuerten joked.

Kuerten, who is now retired, won the French Open in 1997, 2000 and 2001.
Albert Einstein

Althe

• Legally FAB
  • fabulous
  • *
« Reply #156 on: June 06, 2016, 19:22:22 PM »
Ce frumos   :indragostit:

Pe vremea aceea nu înțelegeam mai nimic din tenis, doar ce mai auzeam pe la stiri un nume sau altul.

Nole vorbeste engleza, franceza, italiană.. la Beijing l-am auzit si in chineză, dar acolo cred ca a fost doar un text invatat. Ambitios, psihic de fier.
Poor Andy  :snif: E atat de talentat si copilul asta...

abulinei

• Membru fondator
  • important
« Reply #157 on: June 06, 2016, 20:52:37 PM »
io m-am uitat de mica si am jucat de mica, dupa tatal meu... faceam popcorni in ceaun si ne uitam impreuna...Cand am mai crescut el tinea cu Becker, eu eram cu Sampras si Steffi Graf ... Am ramas cu aceste amintiri frumoase.
Albert Einstein

Althe

• Legally FAB
  • fabulous
  • *
« Reply #158 on: June 06, 2016, 21:47:06 PM »
F misto ca joci. Eu am încercat în copilărie sa țin racheta, dar nu am nimerit nici macar o minge, de cateva ori pe langa si nu mi-a trebuit. Si nu pot sa pun mana pe minge, ma zburlesc toata  :nustiu:
Acum sunt creația lui mr, un fel de Frankenstein,  il stresez cu meciurile mele  :d

Althe

• Legally FAB
  • fabulous
  • *
« Reply #159 on: June 09, 2016, 19:38:53 PM »
Rafa a anunțat că nu va participa la Wimbledon  :(

Althe

• Legally FAB
  • fabulous
  • *
« Reply #160 on: June 11, 2016, 17:37:27 PM »
Thiem l-a batut iar pe Federer  :D si e in finala la Stuttgart.