Author Topic: Tenis  (Read 16699 times)

abulinei

• Membru fondator
  • important
Re: Tenis
« Reply #120 on: June 01, 2016, 15:22:58 PM »
Tot am vrut sa-mi dau cu parerea despre "proba" de actorie pe care a performat-o donsoara Cornet, un fel de sora a lui Pinochio atat la propriu cat si la figurat.
Nu stiu daca ati vazut careva, sigur trebuie sa fie pe net pe undeva. Anyway, karma is a bitch asa ca in meciul urmator a eliminat-o Venus fara trambite sau tobe...Si eu nu sunt fana Venus dar mi-a placut lectia de corectie pe care i-a aplicat-o....

http://www.tennis-prose.com/bios/did-you-see-what-alize-cornet-did/comment-page-1/

Nu e prima data, e cunoscuta ca Drama Queen in lumea tenisului....acu vreo 2-3 ani a mai executat asemenea scene de telenovela...
« Last Edit: June 01, 2016, 15:29:13 PM by abulinei »
A person who never made a mistake never tried anything new.
Albert Einstein

Althe

• Legally FAB
  • fabulous
  • *
« Reply #121 on: June 01, 2016, 16:28:14 PM »
 :lol: nu am vazut, sa ma uit si eu.
Am scris ieri ditamai postarea plina de  :nervos: :evil: :scandal: dar am reusit sa o sterg de pe telefon inainte sa o postez. Ia sa o vad pe demoazela Cornet.
Da da, sa mai spunem si cate o barfa  :aplauze:
Joaca Andy cu Gasca  :lol: si a reusit bezmeticul asta mic sa piarda primul set de la 5-3!

abulinei

• Membru fondator
  • important
« Reply #122 on: June 01, 2016, 16:44:34 PM »
nu pot sa ma uit la gascan ca prea ma nerveaza mecla lui :))

Domi a castigat frumos, Nole la fel, am incredere ca Andy il husuie pe gascan chiar in ograda lui :)))
Albert Einstein

daria

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #123 on: June 01, 2016, 16:54:00 PM »
Vaiiiiiiiiiii, ce comportament urat la madam Cornet  :doh: :doh:

vad ca momentan e strans meciul intre francez si scotian  :hihi:

Althe

• Legally FAB
  • fabulous
  • *
« Reply #124 on: June 01, 2016, 17:15:14 PM »
Ete aceeasi poveste ca in primul set, serveste pentru set la 5-3 si face francezul break. Sper sa nu il piarda si pe asta. :scandal:
Haide ma baiatuleeee, ma lasa inima cu tine, da-ti o serie de boscorodeli, injura-ti stafful dar fa cevaaaa.

abulinei

• Membru fondator
  • important
« Reply #125 on: June 01, 2016, 18:05:07 PM »
io am enough "excitement" la munca , inima mea nu poate sa handle atata pressure deodata asa ca nu ma uit numa cand stau bine cu neuronul  :d
ocheade la scor dadui si e pe grafic Andy, adica 6-0 ma unge la suflet chiar  :happy:
« Last Edit: June 01, 2016, 18:30:49 PM by abulinei »
Albert Einstein

Althe

• Legally FAB
  • fabulous
  • *
« Reply #126 on: June 01, 2016, 20:09:49 PM »
Da da, a revenit zapaucul pe planeta noastra si l-a executat pe gascan  :happy:
Next... Wawrinka  :-s :-s

Dar voi stiti ce H2H are Cornet cu Serena? 4-3!!
In 2014 i-a luat trei meciuri (unul cu WO).
Eu am remarcat-o cand a eliminat-o pe Serena la Wimbledon in 2014  :shock:
Are multă drama in ea, anul trecut parcă la Madrid a batut-o pe Simona si manifestările ei de bucurie mi s-au părut exagerate.

abulinei

• Membru fondator
  • important
« Reply #127 on: June 01, 2016, 21:13:38 PM »
Mie imi place de Stan, am slabiciune pt one hand backhand players...:) old school, recunosc....
Asa ca la partida Andy- Stan ma pot uita, sunt happy cu orice rezultat. Stan are de aparat un titlu...Mi-ar placea sa vad un rematch 2015 Stan-Nole dar parca pervers de mult mi-ar placea Domi si Andy  :hihi: in finala...e greu, ce sa mai atata  ;)
Albert Einstein

Althe

• Legally FAB
  • fabulous
  • *
« Reply #128 on: June 01, 2016, 21:43:21 PM »
 :hihi: Si mie imi place old school, nu prea imi place Wawrinka asa, ca personaj. Nu neg ca este bun jucator.
Sa vedem, Nole si Thiem mai au sferturile de jucat, insa nu vad sa nu treaca.
Am ras aseara la glumele lui McEnroe. Era vorba despre coaching-ul din tribune. Si spunea ca este inutil sa fie interzis, ca jucatorii oricum nu-i asculta, de exemplu Murray le zice tot meciul sa se duca la naiba ca nu are nevoie de ei  :lol:
In caz ca ti se indeplineste dorinta kinky, sa inteleg ca esti cu zebroiul tinerel  :d
Numai ca il avem pe Nole ambitiosul in schema, si tanjeste sa puna si el mana pe trofeul asta, macar o data in viata  :hihi:
La fete se intrevede o finala Serena-Muguruza. Am mai zis asta?  :nehotarat:

abulinei

• Membru fondator
  • important
« Reply #129 on: June 01, 2016, 22:04:30 PM »
Sa castige ala care o fi mai bun duminica! Am sa beau in egala masura pt toti 4 :))

Andy imi place cum a crescut ca tenisman si atlet in general . Era un tantar anofel cu gura si parul mare si aveai senzatia ca se desira pe teren....
Thiem pt varsta lui este extrem de matur si cu o atitudine superba pe teren. Rar intalnita la varste fragede. Chiar am citit ieri ca antrenorul lui a zis ca Thiem fata de toti colericii din generatia lui e prea nice!!! si ca i-a zis sa fie si el mai nervos   :shock:  mai pasional , mai cu atitudine :))

Sa ne aducem aminte de Nole ce coleric era si cate rachete a rupt si chiar nu mi-a placut de el nicicum la inceput...Am zis ca iara a aparut unul ca ivanisevici, talent cat carul dar capos ca un catar si plin de fite... S-a maturizat super, are o echipa minunata in jurul lui...De cand e tata e ca un mielusel :)

Stan ma distreaza ca este polul opus al celorlati :) nu arata atletic, asa ca vecinul de langa cumva :) finala de anul trecut a jucat ca ceasul elvetian , impecabil! sa poti sa-l uluiesti pe Nole cum a facut-o el este pur si simplu WOW

La fete va fi mai frumoasa semifinala Muguruza cu stosur decat finala....
Albert Einstein

Althe

• Legally FAB
  • fabulous
  • *
« Reply #130 on: June 01, 2016, 22:54:49 PM »
Da, la finala de anul trecut am ramas cu gura cascata, i-am zis lui mr. ca unul in pijamale il bate pe Djokovic  :lol:
Ce descriere misto i-ai făcut lui Andy  :hahaha:
Mie imi place de mor, dar am momente in care imi vine sa-i dau vreo doua palme sa se trezeasca. Uite aici meciuri de 5 seturi in primele tururi total aiurea.
Are peste 3 ore in plus pe teren fata de Stan.
Oricum, tipul e super funny,  si imi place tare si maica'sa, Judy. Ce-o fi pe capul ei cu asa baieti  :indragostit:
Nole mai are momente din alea dar mai rar, ce-i drept.
Mi-ar placea sa mearga Stosur in finala...

Althe

• Legally FAB
  • fabulous
  • *
« Reply #131 on: June 02, 2016, 21:03:56 PM »
Vom avea super semifinale la baieti  :aplauze:
Thiem urca pe 7  :aplauze:

abulinei

• Membru fondator
  • important
« Reply #132 on: June 03, 2016, 16:20:16 PM »
Incepura baieteii ;)

La fete nici o surpriza..Mugu vs Serena in finala. Nici o pierdere ca nu o sa vad meciul maine  :d Vamos Mugu!
Albert Einstein

Althe

• Legally FAB
  • fabulous
  • *
« Reply #133 on: June 03, 2016, 16:37:05 PM »
Sunt pe metereze  :cheer:
Nasol că se joacă īn acelasi timp. As fi vrut să le văd linistită pe amāndouă, nu sa stau cu mana pe telecomandă.
Muguruza are ceva sanse.

abulinei

• Membru fondator
  • important
« Reply #134 on: June 03, 2016, 16:39:26 PM »
pai deschide unul din ele pe laptop
Albert Einstein