Author Topic: Olimpiada de iarna 2014, Soci  (Read 11989 times)

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
Re: Olimpiada de iarna 2014, Soci
« Reply #75 on: February 14, 2014, 10:42:35 AM »
Chiar, au mai zis ceva de el? E bubutza mare? Saracu'! :(

Lilisor

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #76 on: February 14, 2014, 11:11:41 AM »
Da... tare rau mi-a parut de Plushenko, atat de mult imi doream sa-l vad, desi chiar ma gandeam ca foarte bine nu a ramas el dupa atatea probleme :-s.

Ce mai este interesant zilele astea? In afara de finala de azi, pe care nu stiu daca apuc sa o vad ca trebuie sa ma duc la kineto :out:

Carpe diem quam minimum credula postero!

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
« Reply #77 on: February 14, 2014, 11:12:33 AM »
La incalzire a sarit oleaca si nici n-a cazut, s-o rasucit ceva in el, la spate, deodata s-a prins cu mana de sale. Si-apoi a-nceput sa vorbeasca cu antrenorul si cu judges (de eu tot ziceam "da' are voie sa faca small talk cu astia? Iaca cum ii influenteaza etc" :doh: ) si cand sa-nceapa a iesit de pe gheata. :(

Kary

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #78 on: February 18, 2014, 12:30:04 PM »
A vazut cineva aseara finala la perechile de dans la patinaj? Americanii wow, au facut record si la programul scurt si la programul liber, au fost aproape de perfectiune. Chiar spuneau comentatorii aici ( care pe de alta parte desi erau si italieni in ultima grupa, asa frumos au comentat despre fiecare si la sfarsit chiar se bucurau pentru cei care au luat medalii fara sa spuna ca italienii ar fi meritat mai mult  :) ) ca va ramane in istoria patinajului finala asta de olimpiada la patinaj.  :indragostit:
Statistics are like bikinis. What they reveal is suggestive, but what they conceal is vital

Kary

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #79 on: February 18, 2014, 13:17:09 PM »
Da si eu abia astept sa vad fetele, mai ales ca participa si Carolina Kostner  :indragostit:
Statistics are like bikinis. What they reveal is suggestive, but what they conceal is vital

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
« Reply #80 on: February 19, 2014, 21:11:31 PM »
Ce mi-a placut Lipnitskaya :indragostit: :indragostit: :indragostit: si ce rau mi-a parut c-a cazut :( Are asa o usurinta pe gheata, totul curge ca de sine si cum stie sa faca pirueta aia cu piciorul sus :shock: :indragostit: :aplauze:

Kary

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #81 on: February 19, 2014, 21:22:01 PM »
Da, nici nu ma gandeam ca nu va fi pe podium, s'o revansat cealalta rusoaica si a trimis'o pe Carolina pe 3  :tafnos:

Kary

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #82 on: February 20, 2014, 21:10:31 PM »
Nu pot sa cred ca au dat aur rusoaicei cand Kim a fost perfecta  :shock: Carolina si'a meritat bronzul dar din punctul meu de vedere aurul il merita Kim  :huh:

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
« Reply #83 on: February 20, 2014, 21:14:04 PM »
Eu m-am uitat pe laptop, dar la tv a comoderat Katharina Witt (fostul star nemtesc la patinag) si mai c-a facut criza de nervi live ca nu-i drept si nu poate sa creada etc ca i-au dat rusoaicei aurul :hohot:

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
« Reply #84 on: February 24, 2014, 12:02:42 PM »
Ati vazut festivitatea de incheiere? Mie mi-a placut din cale-afara de mult :indragostit: :indragostit: Eu cred ca am o afinitate pentru partea culturala (muzica, literatura) a rusilor, direct la suflet mi-a mers, am urmarit festivitatea cu ochii in lacrimi (si Mr.k facea misto de mine, sa nu ma mai uit ca sufletelul meu nu-i facut pentru asa ceva :hihi: ).
De-acum mai vorbim peste 4 ani, despre Coreea. :D Probabil Olimpiada aia nu ma va mai interesa atat pentru ca multe discipline vor fi la ore la care eu fac altceva.