Author Topic: Miscarea zilei, ce fel de sport si cat ai facut azi?  (Read 133424 times)

angeldust

• Administrator
  • fabulous
    • Testaholic
Re: Miscarea zilei, ce fel de sport si cat ai facut azi?
« Reply #1455 on: February 15, 2013, 11:13:53 AM »
Eu merg deja de o luna la sala, vad ca ma tin. Merg cam de 3 ori pe saptamana si o data de doua ori merg apoi si la piscina sa inot.

E super ok ca merg cu fetele si incep deja sa vad rezultate. Si le stresez pe fetele care vin cu mine, fac instructie cu ele  :hihi:

veruskin

• fabulous
« Reply #1456 on: February 15, 2013, 11:39:44 AM »
La noi are tot cam 27-28 grade apa, in unele zile mi se pare chiar mai calda si am observat ca pe margini e mai calda :)
Si mie mi se pare rece la inceput, dar dupa prima tura ma incalzesc si daca fac miscare continuu nu mi se face frig deloc, cand ies bag un dus fierbinte chiar acolo la piscina si apoi arunc prosopul pe mine si e foarte ok.
Eu am vrut sa merg ieri la pisci, dar nu ma simteam prea bine si am preferat sa il astept pe Rares sus.

angeldust

• Administrator
  • fabulous
    • Testaholic
« Reply #1457 on: February 17, 2013, 22:07:16 PM »
Am avut azi o discutie cu un amic, in care el zicea ceva de genul ca i-ar fi zis lui medicul ca e contraindicat pentru noi care stam toata ziua la birou sa facem fitness, aka tras de fiare. Ca cica ne suprasolicitam inima, asta era ideea de baza.
Eu n-am mai auzit de teoria asta pana acum, stiti ceva?
Adica ok, inteleg ca nu e normal sa mergi dupa ce ai stat toata ziua la birou si fara nicio incalzire sa ridici pana iti ies ochii din cap. Dar daca mergi constant nu vad cu ce ar putea afecta inima.  :-s

Lilisor

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #1458 on: February 18, 2013, 08:22:23 AM »
Nu am mai auzit de asa ceva, dar chiar sunt curioasa de rationamentul din spatele afirmatiei. Ca eu am incercat sa-mi explic, da n-are sens in nici un fel.  :hihi:

Eu abia astept sa se incalzeasca afara sa ma duc la piscina ca asa nu am nici un fel de tragere. Mai ales ca imi ia o ora sa ma usuc pe par apoi. Nush ce tip de casca sa mai incerc, prin toate imi intra apa  :frustrat:.

Eu m-as apuca de cursuri de dans, ca la astea stiu sigur ca m-as duce cu placere  :D.
Carpe diem quam minimum credula postero!

happycat

• Guest
« Reply #1459 on: February 18, 2013, 11:56:58 AM »
Nici eu n-am mai auzit de teoria asta.  :doh:

Eu de cand fac sport mai intens nu mai intru intr-o pereche de blugi  :shock: :sarcastic: Greutatea mea e la fel, dar cred ca am facut muschi la coapse si fund.  :nehotarat:

angeldust

• Administrator
  • fabulous
    • Testaholic
« Reply #1460 on: February 18, 2013, 12:09:50 PM »
Si eu la fel happy, aceeasi chestie o patesc! Si nu ma mai incap unele haine la maini, s-a umflat muschiu pe mine  :sarcastic:

veruskin

• fabulous
« Reply #1461 on: February 18, 2013, 14:13:58 PM »
nici eu nu am auzit teoria asta, dar pot sa va spun ca eu nu pot sa merg la aerobic ca ma doare pieptul, dar dupa innot nu am nimic....  :think:

Lilisor: nici eu nu mai stiu ce casca sa incerc ca tot asa cu toate ma ud la par ..... dar data trecuta cand fost, in timp ce trageam de casca pe ureche pe la mijlocul "antrenamentului" a zburat o paste din casca, s-a rupt  :hihi: si acum sunt in cautari :)

Lilisor

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #1462 on: February 18, 2013, 15:27:18 PM »
Veru, eu am renuntat sa ma chinui cu una de silicon cu care imi rupeam si parul si o si simteam incomoda la urechi si mi-am luat una din textil. Macar stiu sigur ca o sa ies uda la par, dar nu ma mai chinui :hihi:. Eu vreau acum sa-mi caut un costum de baie intreg, ca astea din doua piese nu-s chiar ok la piscina, mai ales daca mai prind si vreo ora de aqua gym si trebuie sa fac miscari bruste :rusinos:.

E clar ca e diferenta intre diferite tipuri de miscare, dar a nominaliza numai fitness-ul ca problema  :nustiu:.
Carpe diem quam minimum credula postero!

angeldust

• Administrator
  • fabulous
    • Testaholic
« Reply #1463 on: February 24, 2013, 18:43:36 PM »
Am dus-o si pe mami azi la sala  :hihi: Ce m-am mai distrat. Maica-mea are rau de miscare mult mai grav decat mine. Adica eu o mostenesc clar, dar la mine e cumva mai diminuat. Imaginati-va ca maica-mea a ametit si cand s-a urcat pe banda de alergat si ii pusesem o viteza gen 3-4, la care doar trebuia sa mearga la pas usor. Saraca...pana la urma a insistat si s-a obisnuit, a facut vreo 15 minute de banda  :hihi: