Author Topic: Iepurasul meu de anul acesta...  (Read 154782 times)

Frisky

• fabulous
  • Looking at the autumn shade.
Re: Iepurasul meu de anul acesta...
« Reply #1200 on: February 24, 2014, 16:08:45 PM »
E incompetenta dupa parerea mea.  :tafnos: Cum sa dai un diagnostic atat de dur fara sa faci analize?
Eh, acum mai bine sa fie alarma falsa si mami sa fie ok.  :pup:

Ariana

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #1201 on: February 24, 2014, 16:46:51 PM »
Eu tot mai vreau sa o duc la un medic.
Si ganditi-va ca doua doamne doctor au dat acelasi verdict.... :panic:

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
« Reply #1202 on: February 24, 2014, 17:29:33 PM »
Pai chiar ca nu inteleg: se gandesc ca ar putea fi cancer dar fac analiza sa vada daca nu-i o ciuperca? :confused: Si a iesit ca nu-i ciuperca, bun. Dar atunci ce e? Cancerul ramane de stabilit candva, cand au ele chef? :confused:

daria

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #1203 on: February 24, 2014, 17:33:50 PM »
Din pacate asta este o incompetenta tot mai des intalnita in sistemul nostru de sanatate. Au o manie sa deschida gura sa puna diagnostice fara sa astepte rezultatele concrete ale analizelor.
Dar tot mai gasesti si doctori ca lumea, asa ca eu te-as sfatui Ari sa nu te lasi pana nu gasesti un doctor cu adevarat bun si sa o duci inca o data la un profesionist.

Ariana

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #1204 on: February 25, 2014, 06:35:56 AM »
Ka asta era si intrebarea mea....Mai ales ca in momentul in care eu am vorbit cu ea doamna doctor la telefon mi-a spus ca la a doua intalnire urma sa stim exact daca e sau nu cancer.Ok inteleg ca e o forma usoara ,ca ...nu se moare dar totusi sa atunci asa cu vorbele....
Daria de lasat nu ma las.Planul numarul unu e sa o determin sa mearga la analize.Planul numarul doi sa mai mearga la un medic.Numai sa o conving... :panic:

Ariana

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #1205 on: February 25, 2014, 21:13:22 PM »
Fetele raportez ca azi buba mamei era mult mai bine.Pare si cooperanta asa ca o sa  incerc sa o mai duc la un medic.
Nu va pot spune cat de fericita sunt....!!! :happy:
Va pup!!!

Frisky

• fabulous
« Reply #1206 on: February 25, 2014, 22:08:02 PM »
 :aplauze: Bravo! Ce bucurie.  :indragostit:

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
« Reply #1207 on: February 25, 2014, 22:14:43 PM »
 :panic: :cheer: :top:
 :pup:

deedee

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #1208 on: February 25, 2014, 22:39:36 PM »
Imi pare rau ca ati trecut prin sperietura asta, nici medicii astia nu ar trebui sa deschida gura asa de usor, mai ales daca nu sunt siguri de diagnostic. Sper sa va lamuriti pana la urma despre ce este vorba, pentru linistea ta si a mamei tale.
Multa sanatate.  :kiss:

Ariana

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #1209 on: March 03, 2014, 19:24:37 PM »
Revin cu vesti bune...Buba mamei se estompeaza.... :happy: :happy: :happy:

Ariana

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #1210 on: March 03, 2014, 19:27:46 PM »
Drum bun spre cer Tavi...tavitopai.ro
Mi-ar fi placut sa le povestesti despre dragostea pentru natura si arhitectura copiilor mei....
Iar asta e locul de unde Tavi si-a luat zborul spre o alta lume...
photosharp.ro/poza/10890/]http://photosharp.ro/poza/10890/[/url]

Frisky

• fabulous
« Reply #1211 on: March 03, 2014, 22:15:29 PM »
 :friends: ma bucur pentru mami a ta, Ariana!

Ariana

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #1212 on: March 03, 2014, 22:19:04 PM »
Multumesc mult!!! :pup:
Sper sa fie ok in continuare.Da tot o mai duc eu la un medic...

Ariana

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #1213 on: March 06, 2014, 22:48:56 PM »
Plutitoare...

Sunt asa plutitoare.Impartita intre starea de bine pe care mi-au dat-o intalnirile cu oamenii frumosi si ganduri prinse in intrebari si poate nemultumiri.
E mai pregnanata starea de bine.
Azi fericirea mea a fost la cote maxime cand Bogdan m-a intampinat la gradi cu o felicitare si floricelele pe care le-a facut el pentru mama lui.
Saptamana trecuta intalnirea cu fostele mele colege de liceu si fosta diriga a fost o alta portie de fericire.
Tot azi am primit energie pozitiva cu miros de Lush din Londra de la prietena mea.Si tot energie pozitiva de la frumoasa Claudia (Nerve Tonic) tocmai din Suedia.E atat de interesanta relatia cu unii oameni... :indragostit:

Si tot azi mi-am luat in gand ramas bun de la Tavi,omul care a zburat ...Pur si simplu nu am putut sa particip la inmormantare.Sunt prea dese despartirile astea...

Ma cuibaresc in dragostea ce ma inconjoara....

Ariana

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #1214 on: March 07, 2014, 20:49:32 PM »
Tipetele

Azi sunt suparata si agitata.S-a tipat in jurul meu la scoala.Mi s-a reprosat (din nou) ca las garda prea jos in fata copiilor mei.
A fost urat si amandoua persoanele implicate in conflict au fost vinovate.Mi s-a reprosat ca nu am luat partea autoritatii.Nu am luat parte pentru ca si adultul a gresit.Copilul a fost obraznic si nu a stiut sa isi controleze sentimentele.Dar...adultul se presupune ca stie sa tina situatia sub control.
Nu cred ca a ne urca pe un piedestal de neatins ne face mai buni.Nu cred ca respectul il castigi semanand teama sau impunand respectul dat de titulatura de prof.Eu nu cred in asta.
Si eu m-am revoltat in clasa a XIII a in fata profesoarei de desen care m-a nedreptatit in toti anii de liceu pentru ca nu ii placeam.E drept ca am facut-o pe vremea aceea cu bun simt.Dar si eu am iesit din clasa si am trantit usa.Nu s-a lasat cu note scazute la purtare desi facusem ceva de neiertat in ochii nesuferitei profe de desen.
Gasesc in povestile de viata ale copiilor mei detalii care ma fac sa vreau sa fiu mai aproape de ei,sa ii inteleg,sa le spun "dragilor"."Nu poti sa ii iei acasa!"Nu,nu ii iau acasa dar pot sa le ofer putin din sufletul meu si dragul meu.
Nu vreau sa ma schimb.
"Eu ii cert si tu ii dadacesc!" Ii dadacesc pentru ca sunt mama si pentru ca am fost la randul meu un copil rasfatat,iubit si dadacit.Da, ii dadacesc.
"Eu nu ma trag de sireturi cu ei!" Nici eu nu ma trag de sireturi cu ei dar...ma trag de sireturi cu fostii mei elevi care imi intra in continuare in casa si fac parte din lumea mea si sunt onorata.
Nu cred ca faptul ca nu mi-am salutat parintii cu "sarut mana" m-a facut sa nu ii respect.Si bunicii ii spun "ciao" si imi sustin opinia in fata ei.