Author Topic: Iepurasul meu de anul acesta...  (Read 154783 times)

julsko

• nazdravan
Re: Iepurasul meu de anul acesta...
« Reply #975 on: February 15, 2013, 22:23:55 PM »
  :thankyou: Multumesc fetele , las ca o sa am si io , poate nu e momentul cine stie soarta  oricum cand o sa am nu o sa imi taca gura de ei  ;)
I loved the Titanic. My favorite character was the iceberg

Ariana

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #976 on: February 17, 2013, 09:10:19 AM »
Tralalalalalaaaaa abia astept sa imi iau pufosenia de Shitzu.Cred ca peste vreo doua saptamani se intampla asta.
O sa fie interesant cu un catel in casa.  :panic:

Althe

• Legally FAB
  • fabulous
  • *
« Reply #977 on: February 17, 2013, 13:06:41 PM »
Ce fericit o sa fie bebe Bogdan!  :indragostit:

Ariana

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #978 on: February 17, 2013, 18:05:54 PM »
Uai Althe sperrrrrrrrr!  :pray:
(Fetita lui A are diagnostic similar cu al lui David.......)

In final am decis sa lasam in voia sortii care din pufosenii ne este destinata avand in vedere ca ne-au placut toti trei ursuletii.Se pare ca pufosenia mica si colorata o doreste altcineva asa ca presimt ca nazdravana o sa fie a noastra. :) Vineri sau sambata vedem...Iuhuuu  :happy:.Sper sa ma descurccccccc!!!!!! :panic:

Althe

• Legally FAB
  • fabulous
  • *
« Reply #979 on: February 18, 2013, 19:26:12 PM »
Pai tu numai o nazdravana poti avea :D

Ce rau imi pare, daca iti permite si te tine si pe tine inima (eu una sunt tare slaba in cazurile astea, mai rau as deprima omul), povesteste-i de David si de parintii lui curajosi si luptatori si poate se declanseaza o actiune similara.
Doamne, ingrozitor, ma gandesc de multe ori ca as fi putut fi si eu in situatia asta cu Robert, am avut risc mare de hemoragie din cauza placentei praevia.

Ariana

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #980 on: February 23, 2013, 08:03:44 AM »
Aseara nu mergea forumul si imi doream sa scriu despre pufosenie si sa va citesc.Uai si am avut asa o sclipire.Ce seaca ar fi viata fara voi!E incredibil cum ne-am intrat in viata una alteia.E o experienta cum putini au.Va iubesc mult! :indragostit:

@Althe e delicat pentru ca nu a pomenit nicio secunda de nimic.Fetita e o frumoasa.Sa ii dea Dumnezeu sanatate si sa se recupereze. :pray:
Eu vad ca sunt puternica in situatii de genul asta.Si tare ma mir.Ma intreb pe cine mostenesc si cred ca pe tata.Mama e ca si tine.

Pufosenia

E mica,grasuna,energica si plina de afectiune.
Am luat-o aseara.Mi-a fost teama de o noapte cu plansete de catel dar s-a comportat onorabil si a dormit cuminte in cutiuta de langa patul nostru.
Bogdan s-a urcat pe scaun in momentul in care a vazut-o dar s-au imprietenit rapid.
Marea problema e cu numele ei.Speram sa vina cu nume cu tot.Mister a sugerat Leila si Leila am zis eu ca ramane...problema e ca Bogdan o striga Alice...
M-am panicat sa nu se simta jignita Alice,i-am scris aseara mail ingrijorata.Acum astept sa se trezeasca Bogdan sa vedem care ii ramane numele. :) Alice a mea nu s-a suparat si ma bucur.
E o dragalasa.Dupa o tura de joaca acum sta linistita langa mine.Toata e o bucurie si o iubire.

Acum nu mai am niciun dubiu ca ea ni se potriveste cel mai bine dintre toti cei trei puiuti din care puteam sa alegem.

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
« Reply #981 on: February 23, 2013, 21:01:51 PM »
Mister a sugerat Leila si Leila am zis eu ca ramane...problema e ca Bogdan o striga Alice...
E mortal Bogdan! :hahaha: :like: Neaparat trebuie s-o cheama Alice atunci!

Hil

• Membru fondator
  • fabulous
« Reply #982 on: February 23, 2013, 22:11:20 PM »
:lol: ce haios!

Nici eu cu Chloe n-am avut nume. Ba noi dimineata nu stiam ca de cu seara vom avea un nou membru in familie :hihi:

Initial i-am spus Flor, dar cumva nu i se potrivea, apoi Karli a spus Chloe si asa i-a ramas. E o scumpa ce nu mai exista! O iubim f mult. 

Ariana

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #983 on: February 24, 2013, 08:45:03 AM »
Va pup fetele! :pup:
Am pus pe facebook pozele cu pufosenia pentru ca pe gmail sau picassa nu mai pot atasa nimic (poza sau document  :hatecomp:).

Eu nu am dormit toata noaptea de emotie caci din moment ce Bogdan s-a pus sa o strige Alice imi era clar foarte greu sa il determin sa fie Leila.M-am bucurat tare mult ca adevarata Alice nu s-a suparat ba din contra a reactionat foarte cald.
Catelusa e un deliciu...mai putin faza cu pipi si caca unde sper eu sa o educe mister pentru ca nu ma pricep deloc. :snif: Eu cica o cert dar ea crede ca ma joc.
Ma distreaza la maxim modul in care se gudura si isi gaseste culcus mereu in apropierea mea.Adoarme ba pe mana mea de nu stiu cum sa ma misc sa nu o deranjez sau pe picior...mare figura.Mi-e drag de ea de numa! :indragostit:
Bogdan aseara nu a fost prea prietenos cu ea."Mica Alice,mica Alice!"..."Mic" spune la tot ce nu ii place.

In alta ordine de idei ne-am mutat.Prima noapte in culcusul nou.:) ...ca la hotel.Dar e fain.Azi ma pun sa ac poze sa va arat ce a iesit.Inca nu-mi vine sa cred ca e real. :cheer: :cheer: :cheer:

@Hil cati ani avea Karli in momentul in care ati luat-o pe Chloe?

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
« Reply #984 on: February 24, 2013, 11:15:56 AM »
 :panic: Sa va fie de bine mutatul, o vesnicie fericita in cuibul nou!
Aia mica si pufoasa e o nebunie! :indragostit: Convietuire frumoasa si voioasa!
Mai, poate Bogdan e oleaca gelos pe ea, ca prea va ocupati de ea. :think: :nustiu:

Nimphe

• Core Team
  • fabulous
  • *
  • http://surasul-demetrei.blogspot.de/
    • Daily Pleasures
« Reply #985 on: February 24, 2013, 13:17:15 PM »
Sa fie intr-un ceas bun mutarea, Ari  :pray: :pup: :bauta: Sa fiti fericiti, sanatosi si baftosi in noua casuta  :aplauze:

Alice cea pufoasa este adorabila  :indragostit: :indragostit: Cat mai mutle clipe minunate impreuna va doresc  :pup:
If we all threw our problems in a pile and saw everyone else's, we'd grab ours back.
http://kusse-und-liebe.blogspot.de/

Ariana

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #986 on: February 24, 2013, 15:51:35 PM »
Multumim mult fetelor! :pup: Intorc gandul pozitiv si cu dragoste spre voi.
@Ka m-am gandit si eu la asta... :nustiu: Sper sa se remedieze situatia.

Ariana

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #987 on: February 26, 2013, 07:18:56 AM »
@Roxa multumim! :mersi: :pup:

Diminetile sunt mai frumoase aici...

deedee

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #988 on: February 26, 2013, 09:39:30 AM »
Multa, multa fericire si liniste in noul camin Ari.  :pup:

Althe

• Legally FAB
  • fabulous
  • *
« Reply #989 on: February 26, 2013, 11:21:36 AM »
Ari, sa va fie de bine mutatul si sa fiti fericiti si sanatosi in casuta voastra!  :pup: