Author Topic: Alice in tara fabuloaselor  (Read 102044 times)

Wendo

• Centura de aur in bucatarie
  • fabulous
  • *
Re: Alice in tara fabuloaselor
« Reply #930 on: August 23, 2012, 00:21:27 AM »
Fenomenala Alice :indragostit:
We are the men
Silent and cold
Beautiful eyes
Sheep among wolves

Anomis

• important
« Reply #931 on: August 27, 2012, 09:34:51 AM »
Bleky, ca de obicei, am citit cu mare drag ce ne-ai povestit  :indragostit:. Va pup pe amandoua  :pup:.

Bleky

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #932 on: October 06, 2012, 11:51:40 AM »
Alice ma surprinde in fiecare zi cu cate ceva, ieri, batea vantul si noi stateam pe o banca in statia de autobuz; privind ea cerul constata foarte senina ca frunzele din copaci danseaza pe muzica cantata de vant...si se uita atenta cu ochii ei mari si senini si dadea din cap ca un om mare adancit in ganduri  :indragostit:
Sunt impresionata de cata energie poate sa aiba, ma gandeam ca pe masura ce va creste lucrurile se vor mai schimba, va fi mai linistita, sau macar eu voi incerca sa ii canalizez altfel aceasta enegie absolut debordanta si ca voi reusi intr-un final sa o "obosesc" si sa fie si ea ca ceilalti copii. Da' de unde? nici gand, parca energia creste din ce in ce mai mult si de multe ori trebuie sa trag adanc aer in piept si sa numar pana la 5 ca din cauza oboselii sa nu strig la ea sau sa nu ii dau o palma peste fund. Facem activitati cat e ziua de lunga, in casa sau afara, socializeaza f mult cu alti copilasi de varsta ei si chiar un pic mai mari, merge in continuare la ludoteca, am inscris-o si la biblioteca piticilor ca sa o responzabilizez un pic ca incepuse sa rupa unele carti, mergem la spatii de joaca sa ne cataram, taram de burta, sarim, tipam, mergem cu tricicleta, trotineta....urcam  si coboram muuulte trepte pana la etajul 6 de mai multe ori pe zi si ea tot mai are energie. De la varsta de 2 ani nu mai doarme absolut deloc ziua, indiferent de tactica pe care o aplic, a renuntat singura la san de pe o zi pe alta acu' cateva luni bune a fost intarcarea perfecta si pentru mine si pentru ea  :happy:

Are un vocabular din ce in ce mai bogat si inregistreaza o gramada de chestii si mi le scoate exact cand "trebe":
in autobuz: mamaaa mi-e foameee, hai la bunica ca noi acasa nu avem mancare!!! eu: ba avem mancare, mama a pregatit supa de pui si carnita cu legume la cuptor, nuuu mama nu mai avem nimic de mancare ....si toate astea in franceza, nu va spun cum se uita lumea la mine  :hahaha:
stateam la casa la carreffour si ea: mama ma mananca aici, si se scarpina in cap, si spune: cred ca am ceva miscatori  :doh: evident in franceza....... sa fi vazut cum s-a facut liber in jurul nostru....si ce priviri am incasat  :zapacit:
sau in parc, ii spunea la prietenul ei ca aseara mama a facut dus si s-a spalat ca mirosea urat si si-a luat chiloti cu flori ca sa miroase frumos de la florile de pe chiloti  :shock: :shock: tin sa precizez ca nu am nici o pereche de chiloti cu flori dar ea mi-ii propune dese ori pe ai ei  :hihi:
In rest e o maaare lipicioasa si pupacioasa si ne rasfata si ne alinta de ne topim si eu si tata-su  :indragostit:
Ne pune sa ne "iubim" frecvent toti trei: noi asezati pe canapea, ea intre noi si ne ia asa cu mainile de dupa gat sa o pupam fiecare pe un obrajor  :indragostit: si inchide ochisorii si scoate asa un oftat si un mmmmm de placere  :indragostit:

,
,
,
,
,
« Last Edit: October 06, 2012, 11:56:32 AM by Bleky »

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
« Reply #933 on: October 06, 2012, 12:04:06 PM »
Ce scumpete! :indragostit: Din toate punctele de vedere!
Asta cu iubitul in 3 (la noi a devenit in 4, si matza face parte din ritual :hihi: ) inca o mai practicam si noi :indragostit:

albinuza

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #934 on: October 06, 2012, 12:47:06 PM »
Ci copil frumos!! Imi place ultima poza foarte tare!! :indragostit: Are o fetisoara foarte senina si multumita! Si celelalte is foarte misto evident :D
SI mama ne zicea ca atunci cand mergeam in vizita, ne puneam si mancam de parca nu mai mancasem de cateva zile, de se uitatu toti la mama ca la urs! Ca ne tine flamande!!
"Cand ai incetat sa mai fii copil, ai murit de mult."
                                        Constantin Brancusi.

Frisky

• fabulous
  • Looking at the autumn shade.
« Reply #935 on: October 06, 2012, 12:51:31 PM »
Sunteti minunate amandoua.  :indragostit: Toate micile ei "minciuni" sunt parte a unui exercitiu de dezvoltare cognitiva. :hihi:

Bleky

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #936 on: October 06, 2012, 12:52:00 PM »
 :mersi: fetelor!
Alice nu mananca niciodata la bunica-sa pur si simplu nu vrea nimic dar de vorbit.....si e atat de convingatoare  :hihi: Miss piscot invata sa pozeze, isi tot pune mana in sold si arunca niste priviri angelice la aparat  :indragostit:

MadutZ

• important
« Reply #937 on: October 06, 2012, 12:55:01 PM »
Ce frumos creste! :indragostit:

Partea cu iubitul si pupacitul, la nepotica mai mica a prietenului meu se numeste "pupa sandvis".
"Fericirea care nu dureazã, nu e fericire - e un mizerabil stupefiant." (Camil Petrescu)

Althe

• Legally FAB
  • fabulous
  • *
« Reply #938 on: October 06, 2012, 18:10:32 PM »
hihihi ce m-a distrat micuta Alice! pozele sunt superbe! :indragostit:

happycat

• Guest
« Reply #939 on: October 06, 2012, 22:38:12 PM »
E pur si simplu adorabila si foooarte funny cu povestea ei despre mami  :hahaha:
Ultima poza e  :indragostit:, m-a cucerit! 

Vai mi-am amintit de o faza pe care a facut-o un copil in autobuz: mami, de ce zicea tata aseara ca de ce ai kurul asa de rece?  :sarcastic:

Nimphe

• Core Team
  • fabulous
  • *
  • http://surasul-demetrei.blogspot.de/
    • Daily Pleasures
« Reply #940 on: October 06, 2012, 22:50:35 PM »
Mai, frate, m-a topit Alice  :indragostit: Ce haioasa si scumpa e :inlove:
If we all threw our problems in a pile and saw everyone else's, we'd grab ours back.
http://kusse-und-liebe.blogspot.de/

Conchita

• Membru fondator
  • fabulous
« Reply #941 on: October 06, 2012, 23:11:12 PM »
Vai cat e de scumpa Alice.  :indragostit: Pare destul de inaltuta in poze, se vede ca a crescut bine. Si povestile ei sunt haioase.  :hihi: Ai mei n-au inventat niciodata in public, dar au mai dat din casa cand ne era lumea mai draga.  :zapacit:
Happy  :hohot:
Forget love... I'd rather fall in chocolate.

Bleky

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #942 on: October 06, 2012, 23:16:28 PM »
 :mersi: fetelor, e f haioasa uneori si ce raspunsuri da, mori de dragul ei, de multe ori dupa un episod din asta cu inventii in care reuseste a capteze interesul tuturor, stau si mă gândesc deja ce mai poate inventa in minutul următor   :hihi:
Conchi e înaltă, are 95cm deja, nimeni nu mă crede când spun ca are doar 2 ani si 8 luni  :D

Hil

• Membru fondator
  • fabulous
« Reply #943 on: October 08, 2012, 00:06:55 AM »
E tare dragalasa si foarte isteata. Sa va traiasca! :pup:

happy :lol:

Wendo

• Centura de aur in bucatarie
  • fabulous
  • *
« Reply #944 on: October 15, 2012, 13:16:08 PM »
E adorabila, as lua-o la pupaceala prin monitor :indragostit: Cred ca e mare distractie cu ea prin preajma :hihi: Bleky, atunci cand voi avea un bebe vin cu el la voi la dresaj, sa-l invete Alice toate cele :)
We are the men
Silent and cold
Beautiful eyes
Sheep among wolves