Author Topic: Alice in tara fabuloaselor  (Read 102041 times)

Anomis

• important
Alice in tara fabuloaselor
« Reply #915 on: July 02, 2012, 15:42:04 PM »
O pup pe Alice cea isteata si iubitoare :indragostit: :pup:   si pe mamica ei  :pup:.

Bleky

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #916 on: July 20, 2012, 12:23:21 PM »
Va pupam fete dragi  :friends:
Nu reusesc sa scriu atat de des pe cat mi-as dori, am inscris-o pe Alice la o Ludoteca si mergem dimineata sa ne amuzam, dupa amiaza facem iesiri in parc sau pe la locuri de joaca, plaja, piscina....vara nu prea stam acasa.

Frisky

• fabulous
  • Looking at the autumn shade.
« Reply #917 on: July 20, 2012, 14:06:19 PM »
 :pup: pupam si noi fetele frumoase. Lasati-ne pe noi, bucurati-va de soare si v-asteptam la povesti cand reveniti la gura sobei. :hihi:

Bleky

• Core Team
  • fabulous
  • *
Re: Alice in tara fabuloaselor
« Reply #918 on: August 20, 2012, 19:39:08 PM »
Mama, fii atenta, iti explic repede si dupa, ma uit la obiectiv  :d
,

In caz ca va era dor de miss Alice, am zis sa mai scriu ceva despre ce mai facem in ultima vreme, plimbari in lung si in lat, mergem la muzee si la zoo de ne cunosc toate casierele si toti supraveghetorii de acolo, e fascinata de animale, pesti, tot ce misca, tot ce zboara....analizeaza la nivelul ei de copil orice miscare a unei furnici sau bazaitul mustei pana ne plictisim noi observand-o.
In rest, canta, danseaza, picteaza, sare, se catara si vorbeste non stop, zi si noapte incontinuu si vorbeste si vorbeste si cand nu vorbeste canta si cand nu canta numara, si cand nu numara spune vrute si nevrute fara nici o noima...ne rugam sa se opreasca pentru un minut de liniste si se opreste...doar ca sa cante la pian, xilofon, tobe, fluier sau chitara electrica  :lol: orice numai sa faca cat mai multa galagie si cand epuizeaza toate instrumentele o ia iar de la capat cu vorbitul, intrebatul si cantatul  :indragostit:
mereu e curioasa:
mama, bebe mic face caca mic? da
mama bebe mic face pisi mic? da
mama de ce caca mic pute? de ce e maro? si tot ea raspunde: elle sait pas Alice, elle sait pas  :indragostit:
varsa cana/bolul/sticla pe jos: mama, a venit lupul cel rau ca ii era foame si cum nu i-a gasit pe cei 3 purcelusi a vrut-o pe Alice si eu m-am speriat si am varsat pe jos   :lol: si imi explica cate 10 minute incontinuu si ma priveste cu niste ochi mari si convingatori de ma topesc si incheie cu pardon mama... nu mai pot sa spun nimic dupa ce o vad cata munca de convingere duce cu mine
daca gusta vreun condiment cand suntem in bucatarie si nu e pe gustul ei cere apa, repede repede mama, apeleaza pompierii ca alice are nevoie de apa!  :indragostit:
de ce noaptea pleaca soarele la culcare? de ce luna e pe cer si de ce stelele stralucesc? de ce curge apa la robinet sau de ce nu? de ce zboara albina? de ce trebuie sa mancam sau de ce trebuie sa dormim sunt doar o mica parte din intrebarile la care trebuie sa raspund zilnic cu tact si rabdare ca inregistreaza absolt tot! Dar cine are cea mai mare satisfactie cand o aude pe fiica-sa explicand le alti copiii ce si cum? evident ma-sa, adica eu  :d e destul de dezghetata pentru varsta ei, nu e deloc timida, se integreaza rapid in orice colectiv si ii place sa fie in centrul atentiei (nush cu cine seamana la faza asta, poate pentru ca nu are un frate sau o sora).

Nimphe

• Core Team
  • fabulous
  • *
  • http://surasul-demetrei.blogspot.de/
    • Daily Pleasures
« Reply #919 on: August 20, 2012, 19:44:31 PM »
Imi place la nebunie sa citesc despre Alice, ce desteapta si haioasa este  :indragostit: Ce norocoasa esti ca o ai  :aplauze:
If we all threw our problems in a pile and saw everyone else's, we'd grab ours back.
http://kusse-und-liebe.blogspot.de/

Hil

• Membru fondator
  • fabulous
« Reply #920 on: August 20, 2012, 23:01:06 PM »
:friends: merci de poveste. sunteti niste dragalase!

daria

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #921 on: August 20, 2012, 23:19:13 PM »
Ca de obicei, o placere sa te citesc! Tu si micuta ta printesa transformati totul intr-o poveste :indragostit:
Felicitari Bleky pentru TOT!!!

Conchita

• Membru fondator
  • fabulous
« Reply #922 on: August 20, 2012, 23:28:38 PM »
Si mie imi place tare mult sa citesc ce scrie Bleky despre Alice.  :indragostit: Se vede ca ii dedici o mare parte din timpul tau.  :pup:
Forget love... I'd rather fall in chocolate.

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
« Reply #923 on: August 21, 2012, 00:02:44 AM »
 :indragostit: :aplauze:

deedee

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #924 on: August 21, 2012, 10:18:21 AM »
va pup fetelor, sunteti delicioase, dar cred ca stiti deja ce parere am despre voi.  :friends:  :pup:
Iar Alice, mi-o si imaginez "elle sait pas Alice, elle sait pas".  :hahaha: 

kyanna2402

• nazdravan
« Reply #925 on: August 21, 2012, 10:53:05 AM »
 :indragostit: :aplauze:
Sunt sigura ca ai nevoie de muuuulta rabdare ca sa-i explici pe intelesul ei, adevarul si te felicit ptr asta. Mi se pare atat de important sa nu "pacalim" copii, fie din jena, fie ca nu intotdeauna esti in dispozitia necesara sa raspunzi la milioanele de "de ce-uri. Dincolo de faptul ca acum se creeza legatura de incredere si prietenie, ca asimileaza totul ca un burete incepe sa-si faca propriile alegeri si sa-si creeze mica ei scara de valori. D'aia nu este timida, e constienta de cine e, de dragostea de care e inconjurata si stie ca e in siguranta. Bravo voua ptr omululetzul pe care-l cresteti atat de frumos!
Yesterday I was clever, so I wanted to change the world.
Today I am wise, so I changing myself.
(Rumi)

Bleky

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #926 on: August 21, 2012, 15:49:05 PM »
Va multumesc pentru aprecieri  :mersi: si va imbratisez cu drag  :grouphug:

Althe

• Legally FAB
  • fabulous