Author Topic: Sunt gravida si sunt mandra 2  (Read 93802 times)

lastborngoddess

• nazdravan
Re: Sunt gravida si sunt mandra 2
« Reply #900 on: December 20, 2013, 15:37:57 PM »
multumesc mult! am sa incerc sa nasc acasa, cu moase...daca m-o tine curajul pana atunci :D.

veruskin

• fabulous
« Reply #901 on: December 20, 2013, 15:46:39 PM »
Felicitari Fetelor !!!! Sa fie intr-un ceas buna si sa va aduca numai bucurii :)
Ma bucur mult pentru voi :)

Conchita

• Membru fondator
  • fabulous
« Reply #902 on: December 20, 2013, 16:07:51 PM »
LBG, nastere usoara si felicitari pentru copilasi!  :flori:  :indragostit:  Vara-mea are 4, deci se poate.  ;) Si pe-aici sunt multe care nasc acasa, eu cred ca nu m-as deranja  :hihi: dar oricum e de domeniul trecutului la mine, ca tot vorbeam de babe.  :lol: Pana ai copii mici, nu poate fi vorba ca esti baba. Stai sa vezi cand incep sa-ti plece de-acasa...  :hihi:
Madutz, 3 ani jumate e diferenta mare??  :zapacit: Diferenta mare zic eu ca e asa, de pe la 7-8 ani incolo. Dar oricum, fratii sunt frati si e normal sa se inteleaga. Sunt care nu se inteleg si e diferenta de un an - doi intre ei.  :nehotarat: Intre ai mei sunt aproape 3 ani si asa dragi imi sunt acnd ii vad ce fain se inteleg, chiar si cand "se alinta" cu cate o injuratura  :doh: ca o fac mai mult ca sa se tachineze unul pe altul.  :hihi:
Forget love... I'd rather fall in chocolate.

Bleky

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #903 on: December 20, 2013, 22:43:18 PM »
Felicitări LBG! :flori: sa va trăiască puisorii! Sarcina ușoară in continuare si naștere ușoară! Mai așteptam vesti de la voi! Cati anisori are Carla acum?

lastborngoddess

• nazdravan
« Reply #904 on: December 21, 2013, 07:07:13 AM »
Eh curajoasa, sper sa ne ajute Dumnezeu ca el ni i-a dat :D. Carla are 4,5 ani, Pavel 1,5. Sunt f bucurosi amandoi, Pavel simte mai mult decat intelege...cert e ca se cearta cine sa stea cu capul pe burta mea cand ajung acasa :lol:. Ce-o fi pe capul fetitei cand s-o naste...Am o doamna care sta permanent cu noi asa ca slava Domnului nu-s singura.

scorpirescu

• Administrator
  • fabulous
« Reply #905 on: December 21, 2013, 16:38:58 PM »
Felicitari!!  :aplauze: Sa fie toti sanatosi si frumosi!
Putin mov nu strica.

deedee

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #906 on: December 21, 2013, 16:41:58 PM »
Felicitari LBG.  :kiss:
Nastere usoara si prunc sanatos.
Eu abia ma descurc cu unul, nici nu visez la 3 😁

daisy

• Membru fondator
  • important
« Reply #907 on: December 21, 2013, 20:15:21 PM »
Ce veste buna Roxa! :like: :aplauze: Felicitari, sarcina usoara, sa fie intr-un ceas bun!  :)

Felicitari LBG, nastere usoara si multa sanatate pentru voi si copii! :aplauze:

Pokemon

• nazdravan
    • Birou Mediere Craiova
« Reply #908 on: December 29, 2013, 14:24:13 PM »
Roxi, felicitari! Ce veste frumoasa ati primit in dec!
LBG, wow, 3! Sa fie sanatosi si voiosi si nastere usoara!
Medierea - modalitate alternativa de solutionare a disputelor de tipul castig-castig  http://biroumedierecraiova.blogspot.ro

3A

• Membru fondator
  • important
« Reply #909 on: January 08, 2014, 16:04:09 PM »
Hey! ce de vesti pe aici!

:indragostit: Rox inca o data felicitari! singura mea scuza ca n-am vazut topicul asta sunt belele din ultimul timp...

LBG ce ma bucur sa te mai "vad" felicitari pentru bebe si toate cele bune! sunt simpatici cei maricei :)
 :pup:

lastborngoddess

• nazdravan
« Reply #910 on: January 08, 2014, 16:21:57 PM »
 :flori: :flori: sarumana fetele!

strumfita

• nazdravan
« Reply #911 on: January 14, 2014, 09:48:39 AM »
Felicitari Rox, se pare ca si eu am ratat anuntul !!! sa ai o sarcina usoara !!!! ce frumos !!!!

Felicitari LBG...ce frumos 3 copii !!!! asa putine vesti avem de la tine !!! te pup
eu tot la unu am ramas dar sper sa apara si nr 2 curand :)

Testaholic

• Administrator
  • fabulous
    • Testaholic - Beauty & Fashion Test Lab
« Reply #912 on: January 14, 2014, 10:47:17 AM »
Eu sunt mai neinformata in domeniu...care e ideea cu nascutul acasa? Adica de ce te-ai hotarat sa nasti acasa, ce avantaje sunt? Daca apare vreo complicatie in timpul nasterii ce faci?

Strumfito spor la treaba cu numarul 2!  :sex: :hihi:

lastborngoddess

• nazdravan
« Reply #913 on: January 17, 2014, 11:47:26 AM »
Flirtez cu ideea, nu-s 100% hotarata pt ca barbatul meu are si el dubii...am zis ca decidem pe la 37-38 de sapt, pana atunci oricum trebuie sa fug la spital in caz de nevoie.
Nu eram pt nascut acasa, la primii doi nici nu mi-ar fi trecut prin cap, dar acum parca as prefera asa pt ca:
- copiii mei urla mereu in maternitate :D si eu ma simt tare neputincioasa, singura, obosita...parca toti copiii dorm doar ai mei fac scandal si deranjeaza celelalte mamici. Iar mie mi-ar prinde bine ceva sprijin nocturn de la tatic :D cand ma lasa nervii.
- camera de spital desi hiper scumpa e f mica si efectiv parca ma sufoc in ea. Mereu am numarat orele pe care le mai aveam de stat in spital, mereu m-am tot agitat/certat cu ei sa ma lase sa plec mai repede de acolo dar asta nu e in interesul lor...
- in timpul travaliului imi tot verifica manual dilatatia de n-spe ori (mamicile stiu cat e de dureros asta, muuuult mai rau decat contractiile care si ele sunt destul) si e forfota pe acolo, in timp ce acasa as fi mai linistita, mai in siguranta...

Daca apar probleme, moasele cu care as fi oricum in timpul travaliului ar chema ambulanta si m-ar transporta la spital. Acum na, majoritatea nasterilor sunt fara probleme, eu pana acum nu am avut defel, dar nu poti sti niciodata, evident ca si eu am teama asta.

Kary

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #914 on: March 26, 2014, 16:24:27 PM »
Nu, nu eu  :hihi:

Sora mea este insarcinata, cam de un an incearca, i'au tot spus ca 38 de ani e mult, ca chiu ca vai, ca sa faca nu stiu ce tratament. Ea si'a vazut de teaba ei si pac surpriza. E inca mic mic cat un bob de fasole  :indragostit: Abia astept sa devin matusa  :happy:
Statistics are like bikinis. What they reveal is suggestive, but what they conceal is vital