*

albinuza

• *
  • 2788
Re: Palavrageala #rezista
« Reply #765 on: May 15, 2018, 09:03:55 AM »
Buna dimineata!!!

Mai sunt 3 zile si ma car acasa :D
A fost super ok aici. In afara de vreo 2 colegi despre care cred ca iq ul lor nu e ce trebuie, a fost super bine.
M-a laudat si sefu. Ca cica de cand e el in firma, de 8 ani adica, nu a mai venit nimeni la care sa nu gaseasca nici o greseala in desene. Mi-a crescut ranza in mine va dati seama  :panic:
Cu toate astea i-am zis sa nu creada ca e exclus sa gaseasca pe viitor  :hihi:
A fost si sisterella weekendul asta aici. A fost super! Tare imi mai e dor de ea. Da ne vedem peste 2 luni la mama. Si stam 2 saptamani sa ne saturam una de alta.
Voi ci mai faciti?
Zi faina :kiss:
"Cand ai incetat sa mai fii copil, ai murit de mult."
                                        Constantin Brancusi.

*

Conchita

• 8106
« Reply #766 on: May 15, 2018, 14:44:53 PM »
Neatza! Felicitari, Albi!  :aplauze: Ma bucur ca-ti place noul job. Colegi ca cei 2 vei avea intotdeauna, oriunde te-ai duce.
Eu sunt super obosita, frate, nici 5 concedii pe an nu ma mai scot din starea asta de oboseala.  :-s Abia astept sa se termine proiectul asta pilot, poate reusesc sa am si eu o viata. Oricum, mai am pana in noiembrie. Am avut saptamana trecuta pe toti mai marii din Kumon (Japonia, State, Canada) in centrul meu. Am iesit foarte bine, au fost super incantati.
Si vestea cea mare: Vlad a intrat la law school.  :happy: Incepe in Septembrie, in Ottawa.
Acum urmeaza long weekend la noi si merg cu mr la Ottawa  :lol: in recunoastere. Este si festivalul lalelelor, plus ca eu iubesc Ottawa.  :indragostit: Macar voi avea ocazia s-o vad mai des si s-o cunosc.
Pe vineri imi pregatesc pampering day  :hihi: ca mi-am luat si vineri liber. Mi-am facut appointment la masaj, manichiura, pedichiura, iar seara ma duc la film (singura) si am vazut ca au deschis o librarie si un Starbucks in incinta cinematografului, asa ca plec mai devreme cu vreo 2 ore  :hihi: sa ma uit la carti, sa citesc ceva acolo. Abia astept! Inca 3 zile!
O saptamana faina sa aveti.  :friends:
Forget love... I'd rather fall in chocolate.

*

RedDeer

• *
  • 3297
  • Truth is only as real as our delusion allows
« Reply #767 on: May 20, 2018, 04:22:41 AM »
Albi, good for you! Mai, cand stii ce faci, stii si gata, n-are nimeni ce sa mai spuna! Si daca nu zic de bine inseamna ca ei au o problema.
Conchi, felicitari  si pentru reusita la job dar mai ales pentru fecior :cheer:  :pup: . O reusita extraordinara, dar nici nu e de mirare! Odata l-am intalnit pe Vlad si asta cu destui ani in urma, dar am vazut chiar de atunci ce stofa are baiatul! Sa fie cu noroc si sa aiba parte numai de succese!
Eu sunt OK. Munca multa, dar cu rezultate Ok. Azi am facut o zi de shopping si mi-a prins bine, m-a relaxat. M-am vopsit cu suvite blonde (chiar multicele) si mi se pare ca imi sta bine. In rest ne bucuram de mult asteptata primavara, aranjam gradina.
I have lived with many Zen masters, all of them cats

« Reply #768 on: May 20, 2018, 17:54:10 PM »
Felicitari pt reusite fetelor si felicitari pt domnul avocat in devenire!

Eu ma lupt de vreo luna cu ceva crocobaur de virus, mi se pare ca virusii astia sunt din ce in ce mai mutanti in ultimii ani. Cred ca anul asta imi ating limita de zile de concediu medical legale pe an, such a joy!
Exceptand asta toate bune pe frontul de vest.

*

albinuza

• *
  • 2788
« Reply #769 on: May 23, 2018, 11:13:43 AM »
Haidi buna ziua :D

Is acasa! Asa de bine ce e acasa!! :D
Si acum bag ca migu. Da e bine ca trece timpul.
Daca e ceva ce imi lipseste din Germania, is padurile bai baiatule!
Padure peste tot! Unde te uiti...padure!! E minunabil!!

Felicitari Dlui Avocat :D
                                        Constantin Brancusi.

*

Conchita

• 8106
« Reply #770 on: May 24, 2018, 15:00:48 PM »
Multumesc fetelor.  :friends:
RD  :kiss: stiu ca are potential, mi-era teama ca nu vrea sa si-l foloseasca.  :hihi:
Am fost la Ottawa in weekend, am batut orasul la pas, sa ne ajunga. E superb.  :indragostit:
Acum am inceput sa ne uitam de un loc de locuit, ideal pentru urmatorii 3 ani, sa nu se tot mute. Va fi interesant, ca il duc eu in august (mr. va fi in Romania) si va trebui sa cumparam mobila, s-o montam  :zapacit: - ma gandesc la Ikea, dar sa vad cum o transport. Vlad nu are nici o inclinatie spre asa ceva, si nici nu-l intereseaza subiectul.  :lol:
Anyway, pana atunci am altele pe cap, ca mi-am schimbat contabila si cea veche nu a vrut sa-mi dea business files, asa ca trebuie luate la puricat toate hartiile din ultimii 4 ani. Am incercat sa vad daca reusesc cumva sa le scot de la ea, dar pe unde am sunat, toti mi-au spus acelasi lucru: proces. Cine are timp de asa ceva? Dureaza si mult si eu trebuie sa ajung la zi cu actele, deci in afara de faptul ca as pune-o la punct, nu rezolv nimic.  :frustrat:
O zi buna sa avem!
Forget love... I'd rather fall in chocolate.

*

albinuza

• *
  • 2788
« Reply #771 on: June 04, 2018, 09:42:21 AM »
Buna dimineata!!
Mai!
Duminica mea a fost f...ututa iremediabil de descoperirea unor insecte mici inspre foarte mici inspre invizibile si albe, in dulapurile din bucatarie.
Io am sters, ele reapareau. Dupa indelungi cercetari si intrebari si pana mea, am ajuns la concluzia ca sunt carii.
De unde rezulta ca am cumparat solutie anti carii pe care am pulverizat-o pa-n toata bucataria aseara, si nu am mai intrat pana azi dimineata.
Io nu am mai vazut asa ceva nici cand, si aparent nici unul dintre cunoscuti nu a mai vazut.
Daca nu au murit, dau foc la mobila :))

Voi ce faceti?
                                        Constantin Brancusi.

« Reply #772 on: June 15, 2018, 18:06:44 PM »
albinutza e de lemn mobila? de ce stiam eu ca acele carii ataca doar lemnul?

*

albinuza

• *
  • 2788
« Reply #773 on: June 18, 2018, 10:03:04 AM »
E de lemn my ass!
Asta e ce am gasit pe 'ternet si ce au mai zis si altii. Da io nu cred ca erau carii.
Am mai citit dupa aia si am descoperit si niste inscte care se numesc paduchi de praf. Si m-am gandit ca poate astia cand au montat mobila nu au curatat peretii din spate. Si s-or fi format acolo.
Anyway, au disparut.

Sper sa ramana asa...
                                        Constantin Brancusi.

*

Althe

• *
  • 3428
« Reply #774 on: July 07, 2018, 13:03:32 PM »
Adevarata oaza de liniste aici, se aude si iarba cum creste...  :indragostit:

« Reply #775 on: July 15, 2018, 15:02:51 PM »
LOL, your point being?

Forumurile publice sunt so 90s, toata lumea e pe Closed Facebook Groups de ceva timp si chiar si alea au devenit usor depasite. Eu nu o sa dau shut down la forum chiar si daca mai scrie doar o singura persoana pe el, ca nu ma incomodeaza in niciun fel. But we all need to get with the times. I have.

*

RedDeer

• *
  • 3297
  • Truth is only as real as our delusion allows
« Reply #776 on: July 21, 2018, 15:07:30 PM »
Tu ai dreptate Angel!
Cu riscul de a parea sentimentala (ceea ce si sunt :) ), a fost foarte fain pe aici si am invatat foarte multe lucruri. A fost mai ales frumos ca am putut intelege niste oameni din mai multe puncte de vedere, ca personalitati, nu doar pe cate un subiect limitat. Cu unele am ramas prietena, ceea ce e un mare castig.
But all good things come to an end! Nici eu n-as mai participa la alt forum, e ceva ce-am facut odata... Raman doar amintirile frumoase.
As vrea sa multumesc mai ales administratorelor care si-au rupt din timpul lor personal ca sa aiba grija de acest forum si sunt sigura si din banii lor personali. Much appreciated! Si va multumesc tuturor userilor (daca mai apucati sa intrati pe aici), pentru ca am ramas imbogatita dupa aceasta experienta.
Numai bine tuturor!
« Last Edit: July 21, 2018, 15:11:11 PM by RedDeer »
I have lived with many Zen masters, all of them cats

« Reply #777 on: July 22, 2018, 15:29:57 PM »
 :friends: Right back at you!
Epoca palavragelii online nu a apus totusi sa stiti, deci eu va incurajez sa cautati grupuri pe Facebook bazate pe cate un subiect care va intereseaza. Eu am cunoscut lume super faina pe astfel de grupuri, cel putin la fel de faina ca cea de pe acest forum, si conversatii interesante cu duiumul, mai ales ca intr-un grup restrans si closed lumea tinde sa fie mai dezinvolta decat pe forumuri publice.

*

Frisky

• 3173
  • Looking at the autumn shade.
« Reply #778 on: July 23, 2018, 10:52:22 AM »
Multumesc si eu pentru tot si va doresc numai bine.  Acum sunt intr-un moment in care realitatea imi este prea plin si va scriu doar in gand, intre doua fapte, intre doua drumuri... Cu drag si ganduri bune, va multumesc inca o data!  :friends: