*

albinuza

• *
  • 2786
Re: Palavrageala #rezista
« Reply #765 on: May 15, 2018, 09:03:55 AM »
Buna dimineata!!!

Mai sunt 3 zile si ma car acasa :D
A fost super ok aici. In afara de vreo 2 colegi despre care cred ca iq ul lor nu e ce trebuie, a fost super bine.
M-a laudat si sefu. Ca cica de cand e el in firma, de 8 ani adica, nu a mai venit nimeni la care sa nu gaseasca nici o greseala in desene. Mi-a crescut ranza in mine va dati seama  :panic:
Cu toate astea i-am zis sa nu creada ca e exclus sa gaseasca pe viitor  :hihi:
A fost si sisterella weekendul asta aici. A fost super! Tare imi mai e dor de ea. Da ne vedem peste 2 luni la mama. Si stam 2 saptamani sa ne saturam una de alta.
Voi ci mai faciti?
Zi faina :kiss:
"Cand ai incetat sa mai fii copil, ai murit de mult."
                                        Constantin Brancusi.

*

Conchita

• 8105
« Reply #766 on: May 15, 2018, 14:44:53 PM »
Neatza! Felicitari, Albi!  :aplauze: Ma bucur ca-ti place noul job. Colegi ca cei 2 vei avea intotdeauna, oriunde te-ai duce.
Eu sunt super obosita, frate, nici 5 concedii pe an nu ma mai scot din starea asta de oboseala.  :-s Abia astept sa se termine proiectul asta pilot, poate reusesc sa am si eu o viata. Oricum, mai am pana in noiembrie. Am avut saptamana trecuta pe toti mai marii din Kumon (Japonia, State, Canada) in centrul meu. Am iesit foarte bine, au fost super incantati.
Si vestea cea mare: Vlad a intrat la law school.  :happy: Incepe in Septembrie, in Ottawa.
Acum urmeaza long weekend la noi si merg cu mr la Ottawa  :lol: in recunoastere. Este si festivalul lalelelor, plus ca eu iubesc Ottawa.  :indragostit: Macar voi avea ocazia s-o vad mai des si s-o cunosc.
Pe vineri imi pregatesc pampering day  :hihi: ca mi-am luat si vineri liber. Mi-am facut appointment la masaj, manichiura, pedichiura, iar seara ma duc la film (singura) si am vazut ca au deschis o librarie si un Starbucks in incinta cinematografului, asa ca plec mai devreme cu vreo 2 ore  :hihi: sa ma uit la carti, sa citesc ceva acolo. Abia astept! Inca 3 zile!
O saptamana faina sa aveti.  :friends:
Forget love... I'd rather fall in chocolate.

*

RedDeer

• *
  • 3296
  • Truth is only as real as our delusion allows
« Reply #767 on: May 20, 2018, 04:22:41 AM »
Albi, good for you! Mai, cand stii ce faci, stii si gata, n-are nimeni ce sa mai spuna! Si daca nu zic de bine inseamna ca ei au o problema.
Conchi, felicitari  si pentru reusita la job dar mai ales pentru fecior :cheer:  :pup: . O reusita extraordinara, dar nici nu e de mirare! Odata l-am intalnit pe Vlad si asta cu destui ani in urma, dar am vazut chiar de atunci ce stofa are baiatul! Sa fie cu noroc si sa aiba parte numai de succese!
Eu sunt OK. Munca multa, dar cu rezultate Ok. Azi am facut o zi de shopping si mi-a prins bine, m-a relaxat. M-am vopsit cu suvite blonde (chiar multicele) si mi se pare ca imi sta bine. In rest ne bucuram de mult asteptata primavara, aranjam gradina.
I have lived with many Zen masters, all of them cats

« Reply #768 on: May 20, 2018, 17:54:10 PM »
Felicitari pt reusite fetelor si felicitari pt domnul avocat in devenire!

Eu ma lupt de vreo luna cu ceva crocobaur de virus, mi se pare ca virusii astia sunt din ce in ce mai mutanti in ultimii ani. Cred ca anul asta imi ating limita de zile de concediu medical legale pe an, such a joy!
Exceptand asta toate bune pe frontul de vest.

*

albinuza

• *
  • 2786
« Reply #769 on: Today at 11:13:43 »
Haidi buna ziua :D

Is acasa! Asa de bine ce e acasa!! :D
Si acum bag ca migu. Da e bine ca trece timpul.
Daca e ceva ce imi lipseste din Germania, is padurile bai baiatule!
Padure peste tot! Unde te uiti...padure!! E minunabil!!

Felicitari Dlui Avocat :D
"Cand ai incetat sa mai fii copil, ai murit de mult."
                                        Constantin Brancusi.