Re: Palavrageala #rezista
« Reply #690 on: February 09, 2018, 01:29:19 AM »
Lol, eu Antigua o stiu numai de pe timbre  :hihi:
Putin mov nu strica.

*

Conchita

• 8097
« Reply #691 on: February 09, 2018, 15:19:52 PM »
Mersi Ka.  :kiss:
Super, 2 saptamani jumate in concediu. Mie imi vine sa ma mut, cand vad ce-i afara.  :frustrat: Ninge iar, ne-a innebunit saptamana asta. Si anunta ninsori si pe maine si poimaine. Iar noi avem de mers la party langa Toronto, iar duminica trebuie sa vin singura inapoi.  :| Cred ca iau bus-ul la intoarcere, daca tot asa e.
Nu stiu ce sa zic cu insula aia a femeilor, parerea mea e ca se merge prea departe cu tot feminismul asta. Sunt de acord cu el, dar pana la un punct. Ce se face acum e impins la extrem si ridicol. Ca de exemplu, Catalin in liceu, la engleza, la o prfezentare, a fost depunctat pentru ca a folosit cuvantul mankind. Profa l-a corectat cu humankind (care, ironic, are "man" ca si componenta).  :nustiu: Nu cred ca astea sunt problemele care trebuie adresate de feminism.
Scorpi  :hihi: si eu a trebuit sa deschid harta, sa localizez exact Antigua ca in afara de faptul ca e in Caraibe, nu stiam nimic despre ea, nici macar in care parte a Caraibelor este. Acum am inceput sa ma uit ce este de facut pe-acolo.

Forget love... I'd rather fall in chocolate.

*

RedDeer

• *
  • 3269
  • Truth is only as real as our delusion allows
« Reply #692 on: February 09, 2018, 16:01:15 PM »
Pe mine orice aluzie la insulele tropicale ma inveseleste instant.
Si eu curatam zapada zilele astea si ma gandeam: stam aici si mai zicem si ca ne place  :zapacit: . Nu ne-am imprietenit cu iarna nici pana acum.
I have lived with many Zen masters, all of them cats

*

kalua

• *
  • 22852
    • Soapte culinare
« Reply #693 on: February 11, 2018, 20:14:13 PM »
Conchi, sper ca ai ajuns cu bine la Toronto si inapoi. Si ca la party a fost fun.
La noi iarna asta a fost ok, ianuarie mai cald decat normal si fara zapada. In februarie s-a racit, dar fara geruri, am avut si ceva zapada.

*

Conchita

• 8097
« Reply #694 on: February 12, 2018, 03:45:15 AM »
Am ajuns cu bine inapoi acasa. Pana la urma s-au intors si baietii, ca n-au vrut sa mearga in Toronto asa devreme. Drumul a fost nasol, mai ales la intoarcere, am venit pe freezing rain.  :panic: Camionagiii astia sunt de-a dreptul idioti, nu-i intereseaza ca esti langa ei, baga viteza si improasca de nu vezi nimic. Din cauza lor se intampla cele mai multe accidente iarna, si de obicei este si cate un camion implicat.  :evil:
Noi avem parte de o iarna urata, a fost foarte frig in Decembrie (eu am scapat partea aia  :D), ninge mult in ultimul timp si parca vad ca va fi o iarna lunga.  :frig:
La party a fost fain, am dansat, am primit o ciorba de vacuta tare buna  :pofticios: iar desertul a fost Dobos.  :yum: Felul principal nu m-a dat pe spate, a fost cordon bleu cu cartofiori la cuptor, legume si salata. A fost ok si atat.
Avem acum intre noi un cubanez, cumnatul prietenei lui Catalin. Asa bine s-a simtit omul intre romani, azi ma intreba cand va mai fi Romanian party?  :hihi: A jucat si el hora cu noi, la un moment dat le-am spus ca hora noastra incepe sa semene cu salsa.  :lol:
La intoarcere ne-am oprit la Premium Outlets, n-am stat prea mult, ca am vrut sa ajungem acasa, sa avem timp sa facem si mancare si sa ne odihnim un pic. Mi-am cumparat o pereche de blugi gri de la Levi's, iar la mr. 2 camasi, si cadoul de ziua prietenei lui Catalin, ca urmeaza saptamana viitoare.
Acum ne pregatim de o noua saptamana, dar va fi mai usoara decat saptamana trecuta si urmeaza long weekend.  :happy:

« Last Edit: February 12, 2018, 04:14:34 AM by Conchita »

*

Hil

• 8367
« Reply #695 on: February 12, 2018, 23:40:05 PM »
Distractie faina in vacanta fetelor ca-n ritmul in care apuc sa scriu, poate va ratez.

Conchi si noi party animals in weekend, chiar ma enerveaza prietenii ca ne invita fara sa tina cont de vreme :lol:
Omg cum era pe sosele sambata noapte cand am revenit!
Eu eram si-n plina criza PMS, norocul lui Mr a dezvoltat un scut "antiracheta" ... tot ce 'arunc' spre el, se prelinge pe scut :hihi:

*

RedDeer

• *
  • 3269
« Reply #696 on: February 19, 2018, 15:28:01 PM »
Ce mai faceti, ce mai dregeti?  :hi: Eu am trecut in sfarsit examenul pentru care m-am pregatit un an, timp in care, e adevarat, am luat pauze in ideea ca renunt :) . 4 ore de intrebari la tir automat in care nici nu m-am putut ridica de pe scaun sa merg la toalete de exemplu, ca sigur n-as fi avut timp sa termin. Nu e vorba de 5 minute cat mergi la toaleta, e vorba ca treci prin proceduri de intrare care pot sa dureze si 15-20 minute si atunci nu mai ai multe sanse. Nici apa nu te lasa sa iei tu tine inauntru, simteam ca mi se usuca creierul spre sfarsit!
Mi s-a parut asa de greu ca ma gandeam in timp ce dadeam examenul asta ca daca il pic never, ever as mai vrea sa il dau din nou. Dar a trecut acuma, pot sa ma intorc la viata mea obisnuita, ca am pus on hold foarte multe chestii.

*

Conchita

• 8097
« Reply #697 on: February 19, 2018, 16:09:29 PM »
RD  :aplauze: Felicitari!! Esti tare, am auzit ca e tough examenul asta.
Eu, in afara de faptul ca mi-am pierdut cumpatul si am strigat la contabila, de acum trebuie sa o schimb  :-s n-am facut mare lucru. Dupa aia mi-a parut rau, mi-am cerut si scuze, dar a fost frustrarea acumulata in 5 ani.  :frustrat: Oricum vroiam s-o schimb.
Ah, am fost la spa sambata. V-am spus ca m-am cadorisit de Craciun cu 3 ore de spa. Pentru ca e long weekend, mi-am facut timp.  :indragostit: :indragostit: Am avut hot stone massge, apoi tratament facial si pedichiura. Pedichiura a fost de vis, cu masca de ciocolata, apoi cu shea si cocoa butter.  :pofticios: Trebuie sa-mi amintesc sa merg iar inainte de  Craciun sa-mi mai iau un card si pe anul viitor.
In weekend merg cu prietenele la pj party la un hotel. Avem si mani sau pedi inclus, fiecare ce alege, vin, platorui cu branza, pizza, iar dimineata breakfast. E fain pachetul asta, am mai fost, e pentru 4 fete.
Azi mergem la niste prieteni, de Family Day.
O saptamana usoara si cat mai scurta sa avem.
Ka, ai plecat deja? Vacanta frumoasa si relaxanta sa aveti!  :pup:

*

RedDeer

• *
  • 3269
« Reply #698 on: February 20, 2018, 01:25:11 AM »
Conchi, multumesc  :friends: . Ce bine de tine ca ai avut parte de rasfat la spa!
Mie mi s-a pus pata pe facut ordine in sertare. Prea mult timp nu m-a interesat nimic in jurul meu. Si ma ocup de cumparat haine online  :lol:
In alta ordine de idei, am reusit sa mai scap de un procent de grasime. Acuma sunt la 23% si as vrea vrea sa mai dau jos unul si gata, ca nu am eu ambitii de mare atleta.
O saptamana usoara tuturor!

*

albinuza

• *
  • 2776
« Reply #699 on: Yesterday at 16:52:09 »
Buna seara!
Voiam "decat" ca sa va spun ca schimb job ul  :happy:
Practic de la 1 aprilie o sa fiu in cealalta parte.
Este o firma nemteasca, care pare teribil de profi. Si de ok. Si oameni ok.
Acum sa vad care e treaba, ca imi dadeau 21 de zile de concediu, si am indraznit sa le zic ca as vrea sa negociez. Pai da ma, da de abia ajunsesem anul asta la 24. Cuum sa scad la 21 iar? Si aparent azi nu au raspuns. Sper maine.

Da, atat voiam sa va zic. Sa ma laud gen :D
"Cand ai incetat sa mai fii copil, ai murit de mult."
                                        Constantin Brancusi.

*

Lilisor

• *
  • 2705
« Reply #700 on: Yesterday at 17:23:30 »
Vacanta placuta, fetili! Suna bine si Antigua si Oman, nu m-as fi gandit la ele, de amu inca 2 pe lista  :hihi:. Eu am descoperit si eu anul asta ce fain e in tarile calde iarna :hihi:, sigur o sa tot repetam experianta.

Albi, felicitari! Sper sa fie bine la noul job si cu proiecte faine :friends:!

Red, de 2 luni imi tot propun ca intru in sertare... am rezolvat noptierele abia, mi-e frica de restul :-s.

La mine e same old, same old, multa treaba la munca, cate-o iesire seara, mai o vizita la nepotei  :indragostit:, nimic spectaculos.
Carpe diem quam minimum credula postero!