*

Hil

• 8302
Re: Palavrageala #rezista
« Reply #585 on: November 14, 2017, 15:01:11 PM »
Ati vazut filmuletul asta?
http://youtu.be/Q3oItpVa9fs

*

RedDeer

• *
  • 3214
  • Truth is only as real as our delusion allows
« Reply #586 on: November 14, 2017, 16:23:52 PM »
Ce fain filmuletul :ok: . Si donatille cu premii sunt o chestie faina.
Hil, devine mai usor, dar nu cu mult si nu curand  :lol: . Dupa ce treci de faza asta si te linistesti cu condusul prin cartier, treci la urmatoarea, cand vrea sa conduca sute de km (se va intampla mai repede decat iti vine sa crezi - o sa auzi: 'ma duc si eu la Ottawa sau la Quebec City cu prietenii, nu e mare chestie'). Apoi, cum a zis si Ka, o sa conduca prin tari straine. Asa am patit eu cand fiica-mea a condus pe Pacific Coast highway sau de curand la marile canioane. De cate ori conduce in State ma ia cu spaimele cele mai rele.
Ka, sanatate multa  :friends: . Si aici e la fel. Nu e frig-frig, dar e intunecat. N-am vazut soarele de cateva zile :(

I have lived with many Zen masters, all of them cats

*

kalua

• *
  • 22794
    • Soapte culinare
« Reply #587 on: November 15, 2017, 13:24:52 PM »
Misto filmuletul, cel mai tare m-a impresionat apa :shock:
Nina se intoarce acasa pe 23.Dec. si-i gata cu preumblarile lungi.
RD, care-i deosebirea dintre condusul in Canada si USA? :?:
La noi se mai iteste soarele de dupa nori din cand in cand, dar de frig, tot frig e. Eu, cu raceala mea, mi-am pus azi o caciula-n cap :frig:
M-am uitat aseara la tv, la varianta nemteasca a Shark Tank-ului (pe germana se cheama Pestera leilor), doi baieti au scos pe piata Happypo  :lol: un dus de mana pentru popou, bideul saracilor, so to say :hihi: O sa mi-l iau si eu.

*

RedDeer

• *
  • 3214
  • Truth is only as real as our delusion allows
« Reply #588 on: November 15, 2017, 16:13:45 PM »
In State e mai putin safe decat aici (sa nu nimereasca din gresala in zonele in care nu e bine sa fii).
La canioane in Utah si Arizona mi-a fost grija pentru ca e altitudine destul mare, desert, conditii schimbatoare. Esti un pic pe alta planeta, parcurile pe care le-a vizitat au fost remote.
La Pacific Coast, ei bine, acolo au fost serpentinele. In San Francisco mi-a zis chiar ea ca e greu de condus pe strazile alea inclinate. Acolo au nimerit intr-o zona din aia foarte rau famata - numai ca doar au dat cu nasul pe acolo si au iesit repede, din fericire  :silent: . Problema mea e ca nu are masina (sta in centru). Deci conduce din joi in Paste. Si cand e sa conduca se baga la chestii din astea gen 2000km intr-o saptamana.
I have lived with many Zen masters, all of them cats

*

kalua

• *
  • 22794
    • Soapte culinare
« Reply #589 on: November 15, 2017, 17:58:08 PM »
Am inteles. Huch :speriat:
2000 km intr-o saptamana, in general ca distanta, nu mi se pare mult. Imi aduc aminte si de mine, nu stiu daca aveam carnetul de un an si am facut drum pana in tara si inapoi. La bucata :D :doh: