*

kalua

• *
  • 22760
    • Soapte culinare
Re: Palavrageala #rezista
« Reply #465 on: July 28, 2017, 11:22:46 AM »
Daa, foarte tare ce face Mr. Angel pentru festivalul asta  :indragostit: Sper si tin pumnii ca astfel sa afle si altii din bransa de el :cheer:
Sa va fie de bine concediile si concertele!
Eu anul asta chiar slab in materie de concerte :( , in septembrie merg la Beth Dito.

« Reply #466 on: August 01, 2017, 17:43:58 PM »
Vreau numa sa spun ca Devin Townsend a fost demential. De atunci numai asta ascult  :hihi: Urla omul asta de nu e adevarat.

https://www.youtube.com/watch?v=Pdgdth7GkSk

https://www.youtube.com/watch?v=nubJjB95VdY
Putin mov nu strica.

*

Frisky

• 3141
  • Looking at the autumn shade.
« Reply #467 on: August 08, 2017, 09:02:24 AM »
 :hi: Toata lumea e bine? Am ajuns sa scriu singura pe aici.  :nehotarat:

Hai sa va zic o ironie a naturii, sinistra de altfel. Azi in drum spre serviciu: vad o masina rosie frumusica foc cu nr. B %&# CAT, ridic privirea si vad strivit un pui de pasare chiar pe capota, probabil in incercarea de a-si lua zborul din cuib. Masina pisica, pui cu zbor frant, see...  :-s

In rest, toate bune, doar ca ma chinuie un dor (de duca).  :)

« Reply #468 on: August 08, 2017, 23:23:53 PM »
Toate bune la mine :)
Eu mi-am facut un grup despre skincare pe FB cu doua prietene si imi petrec pe acolo majoritatea orelor internautice, trebuie sa recunosc. Daca e cineva realmente interesat de subiect si crede ca are timp de scris pe grupuri de FB, dati-mi un PM sa va dau linkul sa vedeti despre e vorba.

« Reply #469 on: August 10, 2017, 23:07:36 PM »
Da' mai poti, Angel? Nu te-ai topit?
Putin mov nu strica.

*

Conchita

• 8025
« Reply #470 on: August 13, 2017, 22:32:28 PM »
Frisky  :friends:
M-am intors si eu aseara de la Paris. A fost foarte frumos, dar cam frig  :frig: si nu am fost pregatita. Am ajuns la concluzia ca 20 in Canada nu sunt la fel cu 20 grade in Paris.  :lol: Lume multa, bulucita peste tot, in locurile populare si super cunoscute nu poti sa enjoy un tablou, o camera, ca se imping 1000 in tine, sa nu mai vorbesc de tot felul de pitipoance, care opresc intreaga multime de oameni sa-si faca selfie cu un tablou sau altele.  :doh: I-am spus la mr. ca nu ma mai duc curand in locuri "turistice". In schimb mi-a placut in locurile in care nu se bulucea lumea: la Atelierul Brancusi, cimitirul Montparnasse, unde am fost la mormant la Simone de Beauvoir si Jean Paul Sartre, Emil Cioran, Eugen Ionesco, Constantin Brancusi. Am fost la Domul Invalizilor, nici acolo nu erau prea multi, am vazut mormantul lui Napoleon, iar Opera m-a uns la suflet.  :indragostit: Am fost si la un spectacol de cabaret, la Lido.  :indragostit: Experienta culinara a fost si ea de exceptie. Iar in ultima seara, am aflat intamplator ca o colega de liceu cu care m-am inteles foarte bine dar nu ne-am vazut de peste 20 de ani era la Paris, asa ca ne-am intalnit.  :panic: Care erau sansele sa ne intalnim dupa 20 ani in Paris? Per ansamblu, a fost un concediu foarte reusit, si desi am fost plecati o saptamana, parca a durat o luna, atat de plin a fost.
De maine, inapoi la munca. Refuz cu incapatanare sa-mi deschid emailul (choar si cel personal) azi.  ranjet
Sa avem o saptamana frumoasa si linistita!
Forget love... I'd rather fall in chocolate.

*

Frisky

• 3141
« Reply #471 on: Yesterday at 16:03:07 »
 :friends: Sa va fie de bine, Conchi. Frumoasa aniversare si locul ales.  :indragostit:

Eu intretimp m-am recasatorit. Ne-am luat patalama pentru a fi recunoscuti de societate, in caz de nevoie. Moartea tatalui mea si hatisul birocratic ne-a facut sa ne regandim strategia de viata. Noi eram oricum dedicati si implicati in relatia noastra 100%, dar se pare ca nu esti luat in serios pana nu scrie negru pe alb.

Sa fiti iubite!  :)

*

Conchita

• 8025
« Reply #472 on: Yesterday at 19:03:42 »
Frisky  :cheer: multi ani fericiti si in armonie va doresc! In Romania nu s-au schimbat lucrurile astea nici acum?  :nehotarat: Aici dupa 6 luni de convietuit impreuna esti tratat exact ca si cum ai avea tzidula. Absolut nici o diferenta.
Oricum, cu sau fara hartie, sunteti tot voi.  :indragostit: Mergeti in honey moon?  :D
Forget love... I'd rather fall in chocolate.

« Reply #473 on: Today at 00:12:45 »
Frisky, congrats!  :D
Putin mov nu strica.

*

Hil

• 8270
« Reply #474 on: Today at 06:45:51 »
Sa fie intr-un ceas bun Frisky! Casa de piatra! :friends:

Conchi, se vede si-n poze ca ati avut o vacanta faina, sa va fie de bine si s-aveti multi ani cum vi-i doriti si de-acum inainte.  :pup:
« Last Edit: Today at 06:49:57 by Hil »

*

Frisky

• 3141
« Reply #475 on: Today at 09:19:14 »
 :pup: Multumim. Nu s-au schimbat lucrurile in Romania, in sensul ca nu este nicio prevedere legala care legitimeaza uniunea consensuala. Da, e adevarat, cu hartie sau nu, suntem aceeasi.  :friends:

Am mers in zilele de serbet.  :hihi: Un periplu scurt, in si mai scurta vacanta de Sf.Maria, in care am vazut: conacul muzeu "Pana Filipescu" din Filipestii de Targ, castelul dedicat memoriei Iuliei Hasdeu, muzeul memorial "Nicolae Grigorescu" din Campina, Cheile Doftanei si lacul de acumulare de pe Valea Doftanei. Am vrut sa intram si la salina din Slanic Prahova, dar era o coada infernala si-am zis pas.

*

kalua

• *
  • 22760
    • Soapte culinare
« Reply #476 on: Today at 10:33:44 »
Frisky, casa de piatra :indragostit:
Sa va fie de bine plimbareala!
Si tie, Conchi, concediul! :cheer: Ce si unde-ai mancat acolo de ti s-a parut asa extraordinar?  :?: