*

daisy

• 1319
Re: Palavrageala #rezista
« Reply #285 on: April 21, 2017, 05:19:49 AM »
Veru, bine ai venit inapoi!
Conchi, GPL  :hohot:

Eu sint bine dar foarte ocupata.
La noi e vremea foarte frumoasa, 14 grade azi  :shock:

*

kalua

• *
  • 22679
    • Soapte culinare
« Reply #286 on: April 21, 2017, 10:10:26 AM »
Conchi :shock: mie mi-ar place sa-l vad.
E prapad pentru copacii fructiferi cu valul asta de frig, cica recolta de mere, pere s-a dus in proportie de 90% naibii :-s Azi dimineata am auzit la radioul austriac cum fermierii au petrecut ultimele doua nopti in livezi, cu toti angajatii, rudele si prietenii, sa faca foc intre copaci, sa salveze cat se poate din flori.

*

Lilisor

• *
  • 2672
« Reply #287 on: April 21, 2017, 15:26:31 PM »
Neata, fetele!

Scorpi, da ai avut un pic de peripetii pe drum  :speriat:, cred ca si GPS-ul tau era tot GPL :hihi:.

Eu ce sa mai zic, dimineata am plecat pe jos prin nameti pentru ca nu am avut cum sa scoatem masinile ca blocase altcineva aleea, chiar daca am fi dat noi la lopata pana la strada, plus ca primisem informatii ca sunt crengi cazute pe drum.

Deci am luat-o la picior si ne-a luat de la un moment dat o masina pana in oras, de unde am mai luat-o la picior juma de ora pana la o colega de m-a asteptat sa merg si eu cu ea la munca :hihi:. Eram deja obosita la 9 cand am ajuns :hihi:.
Carpe diem quam minimum credula postero!

« Reply #288 on: April 21, 2017, 21:28:12 PM »
Scorpi macar nu poti sa zici ca nu ai avut parte de aventura. :D
Eu sunt prietena buna cu Google Maps, chiar l-am pus zilele trecute in functiune si mi-a gasit o noua ruta pentru drumul pana la lucru super ok ca aia pe care mergeam in mod normal e plina de gropi groaznice mai nou.

Conchi poza ta imi readuce traume din copilarie cand m-a bantuit groaznic primul film ce l-am vazut in viata mea pe video la vremea aia. Se numea "Intoarcere la Eden".
http://www.imdb.com/title/tt0423723/?ref_=nv_sr_2
Dupa cum se vede si din poster crocodilul avea unul din rolurile principale. :D

*

RedDeer

• *
  • 3118
  • Truth is only as real as our delusion allows
« Reply #289 on: April 21, 2017, 23:07:35 PM »
La mine prima trauma de genul asta si tot la un video a fost un film cu melci  fara casuta. Apareau de niciunde si acopereau oamenii intr-o clipa. De exemplu, se dadeau jos din pat si acolo misunau melcii. Nu va spun ca multe luni dupa coboram noaptea jos din pat traumatizata  :hihi: . Si nu eram copil, eram mai mare, dar nu vazusem filme de groaza pana atunci.
I have lived with many Zen masters, all of them cats

« Reply #290 on: April 21, 2017, 23:59:58 PM »
Well, yeah, dar pentru google maps iti trebuie conexiune la net, iar in afara tarii eu nu am.
Putin mov nu strica.