*

RedDeer

• *
  • 3193
  • Truth is only as real as our delusion allows
Re: Articole interesante
« Reply #45 on: March 01, 2017, 19:15:43 PM »
Un experiment interesant pe soareci facut in anii 60 care poate se aplica si la oameni. Ce inseamna cand soarecii (oamenii) traiesc prea bine. E grim... dar dar putem invata ceva din asta. Ca mereu trebuie sa redefinim ce inseamna binele.

http://www.smithsonianmag.com/smart-news/how-mouse-utopias-1960s-led-grim-predictions-humans-180954423/
I have lived with many Zen masters, all of them cats

« Reply #46 on: April 21, 2017, 15:13:17 PM »
Daca aveti timp si vreti sa va puneti mintea pe bigudiuri cititi asta, ca e totally worth it.

http://waitbutwhy.com/2017/04/neuralink.html#part3

Elon Musk is at it again. :D

*

Lilisor

• *
  • 2693
« Reply #47 on: April 24, 2017, 11:18:16 AM »
Chiar ca de pus mintea pe bigudiuri  :hihi:, dar am reusit sa citesc pe diagonala, ma surprinde omul asta pe zi ce trece :hihi:.
Carpe diem quam minimum credula postero!

*

RedDeer

• *
  • 3193
« Reply #48 on: April 30, 2017, 04:52:28 AM »
Am reusit sa termin si eu articolul acum 2 zile pentru ca l-am citit pe indelete. Mi-a trebuit ceva timp sa absorb informatia dar a meritat efortul. E greu sa zici ceva odata ce intelegi despre ce e vorba - geniu sau nebunie, una din doua  :| Bineinteles ca l-am dat sa citeasca si geeks-ilor mei  :hihi:

« Reply #49 on: April 30, 2017, 10:38:16 AM »
Geniu am zis eu....pana am aflat ca s-a combinat cu Amber Heard. Acu sunt sigura ca e nebun  :lol:

*

RedDeer

• *
  • 3193
« Reply #50 on: May 01, 2017, 05:49:10 AM »
Atunci e geniu  :lol: Asa a fost si Eintein, he had a very messy love life. Se potriveste cu profilul. Nebunia incepe unde se terimina desteptaciunea.

« Reply #51 on: May 02, 2017, 10:41:01 AM »
Mai adauga la asta faptul ca e in advisory council-ul lui Trump. Defend that! :))

*

Lilisor

• *
  • 2693
« Reply #52 on: May 02, 2017, 14:10:24 PM »
Hai ca aia cu Amber Heard, treaca mearga de la mine :hihi:, dar asta cu Trump  :shock:??? Stay close to your enemy?...
Carpe diem quam minimum credula postero!

*

RedDeer

• *
  • 3193
« Reply #53 on: May 02, 2017, 14:26:21 PM »
Pai isi vede de interesul lui si a vazut oportunitatile: creeaza joburi in America si aici se potriveste cu Trump si Trump e destul de megaloman ca sa vrea sa ramana in istorie cu 'by the end of the century we will go to Mars' sau ceva de genul asta.
Proiecte ca ale lui Elon Musk au nevoie de suport la scara mare. N-o sa stea sa se certe cu Trump in legatura cu incalzirea globala. E ca in zicala aia 'you want to be right or you want to be married?'  :lol: . E un oportunist in toata puterea cuvantului. Omul are un tel, ce sa mai zicem si nu se da inapoi de la nimic.

E.L. Am vrut sa zic pana la sfarsitul decadei. Nu mai stiu cat de iminenta e plecarea asta pe Marte.
« Last Edit: May 02, 2017, 15:54:06 PM by RedDeer »

« Reply #54 on: May 03, 2017, 13:24:16 PM »
Dap, cred ca e un geniu in a exploata oportunitati, cu asta sunt clar de acord. Si cred ca din punctul asta de vedere se potriveste si cu Amber Heard  :sarcastic:

In acest Ted Talk a zis chestii interesante legate de planurile sale de viitor.
Pe scurt: nu vom avea masini zburatoare ci retea de tuneluri subterane iar primele self driving cars ar trebui sa apara pana la finalul acestui an??  :panic:

https://futurism.com/elon-musk-just-unveiled-his-plans-for-the-future-in-a-ted-talk/

http://fortune.com/2017/05/02/elon-musk-ted-talk-experts/