Author Topic: Facebook  (Read 46734 times)

Lilisor

• Core Team
  • fabulous
  • *
Facebook
« Reply #225 on: December 19, 2011, 10:33:53 AM »
Asta voiam sa scriu si eu aici, dar vad ca si voi ati observat schimbarea. Eu cred ca sunt reticenta la schimbari de orice fel, ca nici aia dinainte nu mi-a placut, asta cu timeline-ul iarasi mi se pare super enervanta (ca si aia de la youtube de altfel :frustrat:).
Carpe diem quam minimum credula postero!

Althe

• Legally FAB
  • fabulous
  • *
Facebook
« Reply #226 on: December 19, 2011, 10:42:46 AM »
Eu sunt ok cu schimbarile mai ales ca de ceva vreme nu prea am parte de noutati  :lol: Plus ca ma pot intoarce mai usor in timp la inceputurile relatiei noastre care in ultima vreme devenise destul de monotona  :lol: (relatia mea cu FB) Nu cred ca o sa devina by default, este mai degraba o testare...asteapta reactii :D

happycat

• Guest
Facebook
« Reply #227 on: December 19, 2011, 16:54:23 PM »
Imi spuneti si mie care-i treaba cu facebook causes?  :confused: Chiar sunt pe bune chestiile astea? Cand dau accept ma conduce inspre o pagina unde trebuie sa dau acordul ca sa imi acceseze emailul si profilul si alte chestii, asta-i normal?

Althe

• Legally FAB
  • fabulous
  • *
Facebook
« Reply #228 on: December 19, 2011, 17:29:14 PM »
Pe mine ma cam enerveaza, nu le dau acceptul si mi le scot de pe wall pentru ca sincer nu stiu daca ajuta la ceva.

Tinkerbell

• important
Facebook
« Reply #229 on: December 21, 2011, 03:28:51 AM »
Eu asa cred ca imi sterg contul de FB, inca nu-s sigura da f. putin mai imi lipseste sa-i dau distroy.
Love is a bird, she needs to fly.

angeldust

• Administrator
  • fabulous
    • Testaholic
Facebook
« Reply #230 on: December 21, 2011, 09:52:41 AM »
Causes sunt o aplicatie "oficiala" a Facebook, la fel de safe ca orice alta aplicatie, deci daca din punctul asta de vedere era intrebarea, da, sunt pe bune.

Daca insa traiti cu impresia ca dand Like la o cauza pe facebook nu mai mor copii de cancer sau nu se mai defriseaza padurile, este cel putin naiv ca sa nu zic altfel.

Parerea mea strict personala despre Causes e ca functioneaza ca un fel de "feature" la profilul persoanei care da Like, prin care persoana respectiva arata lumii cat de buna la suflet si implicata in problemele societatii este. Poate chiar persoana respectiva doarme mai bine noaptea crezand ca a facut ceva ce cu adevarat conteaza cu un minim efort. Ei bine, vestea trista este ca nu conteaza catusi de putin. S-a facut deja si research pe tema asta, interesant de citit daca aveti timp:

http://randcordle.com/wordpress/?p=111

Althe

• Legally FAB
  • fabulous
  • *
Facebook
« Reply #231 on: December 21, 2011, 09:58:45 AM »
Exact la asta ma gandeam si eu, e un fel de showing off fara rezultate.

Tinkerbell

• important
Facebook
« Reply #232 on: December 23, 2011, 01:45:51 AM »
Din pacate cu vorbe nu se rezolva problemele, actiunile caritabile, incearca sa umple niste goluri dar nu reusesc probabil sa acopere decat o mica parte din multele si gravele probleme ale lumii.Suntem in secolul 21 n-ar trebui ca copiii sa mai sufere de foame, ar trebuii ca toti copiii sa fie fericiti si sa aiba stabilitatea de care au nevoie in copilarie, pt. a deveni adulti responsabili. Multe belele se trag din copilarie sau din momentele de  nesiguranta traite in copilarii nefericite.
Love is a bird, she needs to fly.

Nimphe

• Core Team
  • fabulous
  • *
  • http://surasul-demetrei.blogspot.de/
    • Daily Pleasures
Facebook
« Reply #233 on: January 19, 2012, 12:04:55 PM »
Mai, nu stiu ce naiba se intampla, ca de aseara am niste erori la FB  :( Iar de azi dimineata e ciudat tare: se incarca pagina, dar nu-mi apare nimic, decat bara de sus, unde am niste notificari si un mesaj. Dar nu le pot vedea. Daca ma duc la Account settings, imi apare bara din dreapta, cu update-uri si chat, dar nu pot deschide nimic, nici mesaje, nici notificari. E f ciudat  :mhm:
Am dat log out, am reintrat, dar nu-mi apare nimic nimic  :hatecomp: Ce naiba fac? :(
If we all threw our problems in a pile and saw everyone else's, we'd grab ours back.
http://kusse-und-liebe.blogspot.de/

Iepurica

• Core Team
  • fabulous
  • *
    • Review-uri si pareri (I)Epuresti
Facebook
« Reply #234 on: January 19, 2012, 12:06:50 PM »
Asa e facebook lately...atat de plin de bug-uri ca zici ca e versiune beta.
Dogs have owners. Cats have staff.

angeldust

• Administrator
  • fabulous
    • Testaholic
Facebook
« Reply #235 on: March 03, 2012, 14:25:49 PM »
In special pentru fetele care au bloguri si pagini de FB aferente, am facut un ghid foarte scurt : Timeline for Pages in 5 pasi simpli

claudinne

• Core Team
  • fabulous
  • *
  • Reality it's on its way
    • Top Tour
Facebook
« Reply #236 on: March 03, 2012, 15:12:50 PM »
Frumos scrisa postarea ta, si cu siguranta foarte utila
Intelligence is relative

angeldust

• Administrator
  • fabulous
    • Testaholic
Facebook
« Reply #237 on: March 03, 2012, 15:44:07 PM »
Mersi, sper sa fie utila ca mi-a luat destul de mult sa o fac cu screenshoturi and all :D

Nimphe

• Core Team
  • fabulous
  • *
  • http://surasul-demetrei.blogspot.de/
    • Daily Pleasures
Facebook
« Reply #238 on: March 03, 2012, 16:48:49 PM »
 :mersi:, Angel  si  :aplauze:
If we all threw our problems in a pile and saw everyone else's, we'd grab ours back.
http://kusse-und-liebe.blogspot.de/

Meg

• Core Team
  • fabulous
  • *
    • From Meg with Love
Facebook
« Reply #239 on: March 03, 2012, 17:46:20 PM »
merci!! am vazut-o!
Am si eu blog!
The Black Princess