Author Topic: Shoppingul pasiunea mea - ce am mai cumparat si de unde? - capitolul 4  (Read 104154 times)

doctoreasa

• Guest
Shoppingul pasiunea mea - ce am mai cumparat si de unde? - capitolul 4
« Reply #195 on: March 05, 2012, 12:39:25 PM »
Am vazut fuste plisate frumoase in culori pastelate in magazinele Bershka, dar nu le zaresc pe site-ul lor.

Nimphe

• Core Team
  • fabulous
  • *
  • http://surasul-demetrei.blogspot.de/
    • Daily Pleasures
« Reply #196 on: March 05, 2012, 12:41:43 PM »
Faina bluza, Angel  :like: Sa o porti  :fab:
If we all threw our problems in a pile and saw everyone else's, we'd grab ours back.
http://kusse-und-liebe.blogspot.de/

scorpirescu

• Administrator
  • fabulous
« Reply #197 on: March 06, 2012, 11:54:37 AM »
Blugi negri si oje  :hihi:
Putin mov nu strica.

Wendo

• Centura de aur in bucatarie
  • fabulous
  • *
« Reply #198 on: March 06, 2012, 12:25:56 PM »
Poze Scorpireasco, nu te credem pana nu vedem poze :hihi:

Mie mi-a venit azi comanda data la Paula, duminica seara am plasat-o si acum o ora si jumatate a sosit. Deja le-am gasit o mare bila neagra din partea mea, suficient de mare incat sa ma faca sa nu comand de la ei, decat daca voi fi extrem de multumita de vreun produs. Am observat si eu ca ei adauga tva-ul pe produse dupa ce au adaugat transportul, mi se pare nesimtire maxima. Nu e vorba de o suma mare, aici platesc putin pe transport, insa ideea in sine ma ingretoseaza.

We are the men
Silent and cold
Beautiful eyes
Sheep among wolves

happycat

• Guest
« Reply #199 on: March 06, 2012, 12:49:08 PM »
Asa facem si noi facturile Wendo, adaugam transportul si apoi tva-ul e calculat pe valoarea totala, produse + transport. Altfel nu se poate.
La comanda mea de la Paula nu mai stiu cum mi-au calculat.  :nehotarat:

Wendo

• fabulous
  • *
« Reply #200 on: March 06, 2012, 12:50:26 PM »
Eu nu am vazut niciodata pe vreo factura transportul adaugat inainte de TVA :|
We are the men
Silent and cold
Beautiful eyes
Sheep among wolves

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
« Reply #201 on: March 06, 2012, 12:55:24 PM »
Sa-ti arat eu, pentru toate tarile posibile (inclusiv Olanda)? :p Peste tot (cel putin in Europa) se plateste TVA si pentru transport.

Wendo

• fabulous
  • *
« Reply #202 on: March 06, 2012, 12:59:25 PM »
Mda, acum imi dau seama ca in Ro, la fostul job noi nu puneam transportul pe factura, il luam in calcul cand faceam preturile, cred ca de asta si confuzia. Cred ca mi-ar fi placut sa nu vad tva-ul ala acolo, mai bine sa fi pus transportul mai mare din prima.
We are the men
Silent and cold
Beautiful eyes
Sheep among wolves

Wendo

• fabulous
  • *
« Reply #203 on: March 07, 2012, 20:32:23 PM »
Am incercat una alta de la Paula's choice, mi-am cumparat o lotiune tratament pentru corp si cate un set de mostre pt ten normal/uscat si unul pt corp. Lotiunea e ok, hidrateaza, insa mi-as fi dorit sa aiba un pic de parfum. Am apucat sa o folosesc de 3 ori deja, insa presupun ca trebuie sa mai astept pana cand voi vedea rezultate. Intra mai rapid in piele decat crema pe care o am de la Shiseido (asta e un plus daca esti pe fuga si trebuie sa te imbraci imediat dupa dus), insa dupa cateva ore nu-mi simt pielea chiar asa de moale ca dupa ce folosesc cealalta crema. Acum despre mostre:
- lotiunea de curatare imi place si nu, nu cred ca o voi cumpara si in varianta standard. Nu-mi place senzatia pe care o am dupa ce ma spal cu ea, mi se pare ca nu am fata suficient de curata, desi curata extraordinar de bine tenul, chiar si mascara se duce fara probleme. Insa daca o compar cu spuma de curatare micelara de la Nuxe, cea din urma iese castigatoare.
- serul pt fata imi place de mor, e uleios dar se intinde asa de rapid si se absoarbe usor, il pun pe lista pentru urmatoarea comanda.
- crema de zi pentru fata (ten uscat) imi place (am apucat sa ma dau cu ea de 3 ori dintr-un pliculet mostra), e si ea pe lista pentru urmatoarea comanda.

Mai am cateva mostre de testat, insa mi-e si teama ca imi vor placea si ma chinuiesc sa nu imi comand ceva saptamana asta, ca si asa am sarit calul in ultima vreme.
We are the men
Silent and cold
Beautiful eyes
Sheep among wolves

Teo

• important
    • Cristina's World
« Reply #204 on: March 08, 2012, 12:13:38 PM »
Mi-am luat si eu trei oje Farmasi  :D

angeldust

• Administrator
  • fabulous
    • Testaholic
« Reply #205 on: March 08, 2012, 12:29:51 PM »
Faine! Eu am una de la flormar exact ca aia mova cu sclipici

Teo

• important
    • Cristina's World
« Reply #206 on: March 08, 2012, 12:53:17 PM »
Aia mov cu sclipici e foarte frumoasa  :indragostit: Are un efect de adancime foarte frumos  :indragostit:

Nimphe

• Core Team
  • fabulous
  • *
  • http://surasul-demetrei.blogspot.de/
    • Daily Pleasures
« Reply #207 on: March 08, 2012, 13:04:31 PM »
Faine toate trei  :like: Evident, eu mor dupa aia mai deschisa (mov) din margine  ;)
If we all threw our problems in a pile and saw everyone else's, we'd grab ours back.
http://kusse-und-liebe.blogspot.de/

doctoreasa

• Guest
« Reply #208 on: March 08, 2012, 17:29:27 PM »
 :aplauze:
Frumoase toate trei, Teo!

happycat

• Guest
« Reply #209 on: March 08, 2012, 18:21:01 PM »
Teo sa le folosesti cu placere!

Wendo, bine macar ca ti-ai luat mostre mai intai ca sa vezi ce ti se potriveste si ce nu. Si eu am incercat chestii de-ale ei care nu mi-au facut bine la ten (o crema pentru albirea petelor de la soare). In rest ce sa zic, eu demachiant nu mi-as lua de la ea, n-as da atatia bani pe unul cand pot sa-mi cumpar cu cateva lire unul ieftin si super bun in alta parte. Cremele, exfoliantii si produsele din gama 'resist' zic eu ca merita banii. Produsele ei sunt toate neparfumate.

Eu mi-am cumparat o crema de zi de la Olay ieri si nu mi-a venit sa cred ca are doar 37 de ml, parca mai demult avea 50, cum naiba au micsorat-o asa?  :scandal: