Author Topic: Shoppingul pasiunea mea - ce am mai cumparat si de unde? - capitolul 4  (Read 103726 times)

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
Shoppingul pasiunea mea - ce am mai cumparat si de unde? - capitolul 4
« Reply #150 on: February 26, 2012, 15:58:04 PM »
Asta-i, ca nici nu stiu exact de ce fel vreau (eu tot am fuste pana-n pamant ca mi-au placut dintotdeauna :hihi: ). Mi-ar placea tare mult una cum a postat doftoreasa, dar la bazinul meu super lat nu cred ca m-ar avantaja. Tre' sa le probez...
Ma gandesc ca nemtalaii astia n-au scos inca marfa adevarata de vara, zau asa. :evil:

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
« Reply #151 on: February 26, 2012, 21:49:05 PM »
Am fost ieri si la dm, m-am dus numai dupa pads de vata si tot mi s-a mai lipit una, alta, de mana de m-am costat peste 20€ padsurile alea :hihi:

Nimphe

• Core Team
  • fabulous
  • *
  • http://surasul-demetrei.blogspot.de/
    • Daily Pleasures
« Reply #152 on: February 26, 2012, 22:02:46 PM »
Ka,  :lol: Pai si nu ne arati ce ti s-a lipit?  :p
If we all threw our problems in a pile and saw everyone else's, we'd grab ours back.
http://kusse-und-liebe.blogspot.de/

Maria

• important
« Reply #153 on: February 26, 2012, 23:54:54 PM »
Mai, la voi merg link-urile puse cu nissa si h&m?! Pe mine celcu nissa ma duce la site dar nu la o rochie anume si cel cu h&m ma duce la ebay  :panic:
As fi vrut sa vad ce va place  ranjet
Cat costa o rochita de la nissa ca idee? Era magazinul meu preferat in liceu si faculta insa atunci preturile erau accesibile.

Lilisor

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #154 on: February 27, 2012, 08:50:06 AM »
Maria, si mie imi place magazinul, dar sincer nu mi se par preturile accesibile... or mai trebuie sa cresc eu (si financiar si in ani :hihi:). De exemplu rochita de vara a lui Doc e 399.5 lei iar cea de seara 429.5.

Eu vreau TinaR, dar am vazut ca cel mai apropiat magazin e cel din Piatra Neamt :(. Poate o sa vina, pe langa H&M, la noul mall de la Palas.
Carpe diem quam minimum credula postero!

angeldust

• Administrator
  • fabulous
    • Testaholic
« Reply #155 on: February 27, 2012, 09:00:00 AM »
Lilisor, dar au si magazin online Tina R. Daca nu ti-s bune le poti returna, numa ca nah, platesti tu transportul.

Althe

• Legally FAB
  • fabulous
  • *
« Reply #156 on: February 27, 2012, 09:54:35 AM »
Cat costa o rochita de la nissa ca idee? Era magazinul meu preferat in liceu si faculta insa atunci preturile erau accesibile.
Daa, erau foarte accesibile chiar si acum 4-5 ani, acum s-au scumpit foarte tare  :nervos:

Wendo

• Centura de aur in bucatarie
  • fabulous
  • *
« Reply #157 on: February 27, 2012, 10:16:08 AM »
Ka, am vazut eu aici fuste lungi pana in pamant, tocmai ce mi-am luat eu in weekend una vaporoasa, bordo si cu o curelusa in talie, la fabulosul pret de 14 euro :panic:

Arata la fel ca asta, doar culoarea e diferita
We are the men
Silent and cold
Beautiful eyes
Sheep among wolves

doctoreasa

• Guest
« Reply #158 on: February 27, 2012, 22:28:00 PM »
Lilisor, ai dreptate!
E exagerat pretul primei rochii, cea de vara de zi. Totusi, aproape 100 eur pentru o rochie de zi care ar trebui sa fie accesibila tuturor femeilor dintr-o tara cu salariul mimin brut in valoare de 700 ron si cel mediu de 2100 ron... :nu:.
Oricat de mult imi place, nu sunt de acord sa incurajez exagerarile comerciantilor cumparand-o. Nu-i deloc la valoarea ei reala, aceea apare in perioada soldurilor. Hai, undeva intre 90 - 150 ron ar fi OK.

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
« Reply #159 on: February 27, 2012, 22:51:28 PM »
Ce misto-i, wendo! :pofticios: Cred ca mi-ar place asa ceva, da' tare as vrea sa vad cum vine pe mine.

Azi i-am luat Ninei o rochie a la GG (asa i-a zis ea :hihi: ) si un pulover de-ala patratos si scurt.
Papucii-s ai mei :hihi: . Cand a vazut-o tac-su asa uite-asa a facut :shock: si-a zis ca in "halul" asta n-are voie sa iasa din casa :lol: Culoarea e ceva mai portocalie decat in poza.

Eu mi-am luat niste tusuri de ochi si o oja sclichicioasa

Ah, si bluza de la DP, a copchilului, de iesit seara :fox:

happycat

• Guest
« Reply #160 on: February 27, 2012, 23:28:16 PM »
Wow cat de fain arata Nina cu rochita!  :panic: :indragostit: :shock: E absolut superba!

Azi mi-am cumparat si eu sandalute pentru concediu. Nu-s aurii, sunt o culoare asa mai plumburiu-argintie, foarte faine.

Kyra

• nazdravan
« Reply #161 on: February 27, 2012, 23:34:18 PM »
Ce frumoasa e, Kalua! Superba! :indragostit:

angeldust

• Administrator
  • fabulous
    • Testaholic
« Reply #162 on: February 27, 2012, 23:36:10 PM »
 :panic: Aia e Nina?? Deja nu mai pot sa zic ce simpatica e...ci "ce gagica bunoaca"!  Rochita e beton, de unde? de papuci nu mai zic, eu sa fiu in locul ei ti i-as fura  :hihi:

Si sandalele happylesti imi plac f f mult! De unde?

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
« Reply #163 on: February 27, 2012, 23:58:01 PM »
Sandalele lui happy cred ca vin foarte misto pe picior si par a fi si comode :aplauze:

:mersi:
Rochia aia a Ninei e de la h&m, redusa la 20€ :hihi: Din pacate (pentru ea, noroc pentru mine :hihi: ) poarta cu un nr. mai putin decat mine la papuci, altfel s-ar fi bagat ea in forta in ce nu-i apartine :lol:

happycat

• Guest
« Reply #164 on: February 28, 2012, 00:03:44 AM »
Sandalele sunt de la Dune, dar am impresia ca-s din sezonul trecut. Arata fain cu baretutele alea, cand imi fac pedichiura trag si o poza.  ;)