Author Topic: Shoppingul pasiunea mea - ce am mai cumparat si de unde? - capitolul 4  (Read 104465 times)

Testaholic

• Administrator
  • fabulous
    • Testaholic - Beauty & Fashion Test Lab
Re: Shoppingul pasiunea mea - ce am mai cumparat si de unde? - capitolul 4
« Reply #900 on: March 08, 2015, 15:44:38 PM »
Pai nu dau iti dai seama, l-am pus doar ca idee. Mami nu croseteaza, da ma gandesc sa imi tai un top de genu pe care il am, mai lung si sa il fac cropped.

Wendo

• Centura de aur in bucatarie
  • fabulous
  • *
« Reply #901 on: March 08, 2015, 20:23:12 PM »
E foarte faina jacheta, Rox!

Astea sunt o parte din cumparaturile din ultima vreme:
In realitate culoarea e un mov taupe, mi-a placut pentru ca e o altfel de geaca de piele.
Camasa. Nu se vede in poza dar e destul de lunga in spate.

Inca o pereche de jeans http://www.wrangler.nl/product/drew/W24SU449H
Tricoul - basic white with a twist

Din pacate nu gasesc pe net poze cu achizitiile preferate (2 bluze de la Natan - acelasi model, culori diferite) iar fotografiile facute de mine s-au dovedit a fi un esec.

In rest: vreo 5 tricouri, o multime de chestii pentru sala si plicul asta cadou de la Mr cand am avut o zi proasta la serviciu

« Last Edit: March 08, 2015, 20:25:25 PM by Wendo »
We are the men
Silent and cold
Beautiful eyes
Sheep among wolves

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
« Reply #902 on: March 08, 2015, 22:21:46 PM »
Foarte misto, sa va purtati cu mare placere noile achizitii si pe timp lung.
daria, blugii rupti mi se par :pofticios: , imi plac mult si pantalonii si geaca, iar celelalte lucruri sunt basics, you did very well! :D
Angelita, cel mai tare arata chestia alba cum ai pus-o in ultima varianta, cu boyfriend jeans si maieuas de-ala. Hai mai ca gasesti tu pe cineva care sa-ti croseteze sau impleteasca asa unul. Intreab-o pe Ari daca nu, stie ea sigur pe cineva.
Roxanici, faina jacheta si fusta, numai bune si frumoase pentru birou.
Wendo, geaca de piele e un vis! :indragostit: :pofticios: :aplauze: Imi plac de mor si camasa alba si tricoul :pofticios:
Nici eu nu merg des la shopping, mi-am luat cateva chestii in concediu, si de-atunci
3 pulovere gri de la Stefanel
o bluza de matase
1 pereche pantaloni negri de stofa (de iarna)
3 tricouri (mi-am cumparat anul trecut unul de la Fluxus si n-as mai fi iesit din el :indragostit: , asa ca tot de la astia am luat, imi plac de mor cu toate ca-s simple de tot la prima vedere)
Ash biker boots cu nituri, niste chestii care polarizeaza, ori zice lumea ca-s oribile, ori plac de numa. Mie normal ca-mi plac si-s si bune la purtat
de la Lisabona o geanta de piele hand made de la un producator local, maro. Nimic deosebit, dar ma simt mult mai bine cu asa ceva atarnat de mine decat cu ceva de designer de-asta cu preturi cat de cat acceptabile si care mai produce si in China
Si cred ca pana la vara nu-mi mai iau nimic :D
Telul meu e sa imi ramana in dulap exclusiv chestii care ma incanta de-a dreptul si pe alea sa le port pana-si dau duhul.

Testaholic

• Administrator
  • fabulous
« Reply #903 on: March 09, 2015, 09:26:02 AM »
Ce faina e geaca aia Wendo! Si io as purta!

Vreau sa vad si io Ash biker boots! tare imi plac modelele lor. Sunt comode?

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
« Reply #904 on: March 09, 2015, 10:53:31 AM »
Nu gasesc acum modelul pe net (si era plin de el), ca astea, numai ca-s cu siret in fata ale mele. Singura chestie oleaca incomoda este ca la mine ramane ceva loc intre picior si gheata sus si se cam freaca acolo. Nu doare, dar cateodata simt locul ala la fluierul piciorului. Eu sunt incantata de ele :hihi:

Testaholic

• Administrator
  • fabulous
« Reply #905 on: March 09, 2015, 12:03:34 PM »
Super faine, seamana cu unele pe care le am da ale mele au tintele doar pe o parte asa. Dar forma e exact la fel.

daria

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #906 on: March 09, 2015, 12:19:11 PM »
Ka  :pup:

Rox, sa le porti cu placere. Fusta seamana cu aia pe care mi-am luat-o si eu. Cred ca e chiar la fel  :think: Am si purtat-o de cateva ori si este ff comoda.

Wendo, geaca de piele imi place la nebunie  :indragostit: :indragostit:

julsko

• nazdravan
« Reply #907 on: April 29, 2015, 08:19:13 AM »
Edit : mi-am comandat de pe bonprix un chimono

« Last Edit: April 29, 2015, 10:51:24 AM by julsko »
I loved the Titanic. My favorite character was the iceberg

julsko

• nazdravan
« Reply #908 on: April 30, 2015, 08:10:53 AM »
Azi am cheltuit iar ,nu stiu ce draq e cu mine , nu mai ma opresc :doh: ..

I am gone on a  shopping spree !!!!!!  :shop:

tocmai mi-am luat 8 chestii noi tot de la bonprix  :panic: astept azi sa vina kimonoul de ieri..

Si mai vreau sa imi fac comanda in cateva zile de pe iherb  si cred ca dupa asta ma opresc , cred  :laughing: , ma gandesc ca trec prin midlife crisis , altfel nu imi explic la ce ma manca banii in buzunar  :nehotarat:

Wendo

• Centura de aur in bucatarie
  • fabulous
  • *
« Reply #909 on: April 30, 2015, 09:19:29 AM »
Julsko, am eu o explicatie: urasti banii asa de mult incat atunci cand ii ai trebuie sa scapi rapid de ei :hihi:
We are the men
Silent and cold
Beautiful eyes
Sheep among wolves

julsko

• nazdravan
Mda nu stiu daca sa recomand situl asta ca mie nu mi-a ajuns inca nimic  :scandal:

Testaholic

• Administrator
  • fabulous
Si eu stiu ca am o parere proasta legata de bonprix dar nu mai stiu de ce  :zapacit:

scorpirescu

• Administrator
  • fabulous
niciodata nu se potrivesc marimile si calitatea de multe ori lasa de dorit. Eu am returnat aproape tot ce am luat de la ei pana m-am lasat de sportul asta.
Putin mov nu strica.

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
bonprix e firma fiica a lui Otto, aia cu ieftinaciuni. Nici eu n-am comandat vreodata de la ei, mi se pare ca au un aer asa ieftin, cum zice scorpi :-s Da' eu nici de la Otto nu comand :hihi: si astia distribuie si firme care fac toale chiar misto.

julsko

• nazdravan
 :depressed: ma nu inteleg , eram destul de fericita ca am gasit undeva in ro sa iau boarfe sa ajunga la mine a doua zi , da nu exista asa ceva , sunt cam 6 zile si astia de la bonprix nu au trimis nimic , pun pariu ca daca le comandam undeva in germania erau deja acasa  :nervos: pacat ca nu am intrebat aici inainte sa cumpar  :mhm: