Author Topic: Shoppingul pasiunea mea - ce am mai cumparat si de unde? - capitolul 4  (Read 104130 times)

Althe

• Legally FAB
  • fabulous
  • *
Re: Shoppingul pasiunea mea - ce am mai cumparat si de unde? - capitolul 4
« Reply #885 on: January 18, 2015, 10:13:52 AM »
 :pofticios: :pofticios: ce misto sunt! sa le porti fericita! eu sunt innebunita dupa fuste, am foarte multe, in special de vara.

Testaholic

• Administrator
  • fabulous
    • Testaholic - Beauty & Fashion Test Lab
« Reply #886 on: January 18, 2015, 11:04:56 AM »
La fust aia merge si o bluza alba simpla de genul acesta sau chiar o camasa normala.

daria

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #887 on: January 18, 2015, 13:09:08 PM »
Multumesc  :mersi:
Daa, le pot combina pe amandoua. Acum belea, ca mi se pare ca imi trebuie niste pantofi negri, simpli…dar parca i-as vedea cu un pic de platforma  :think: :think:
Cum isi face omul de lucru  :think:

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
« Reply #888 on: January 18, 2015, 13:24:26 PM »
Da, da, musai cu pantof (merge si-o botina) negru misto. Vezi si tu ce gasesti pe-acolo.

daria

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #889 on: March 05, 2015, 19:06:20 PM »
Nu si-a mai cumparat nimeni nimic? Ca bag de seama ca ultima oara tot eu am dat cu subsemnatul pe aici  :hihi:
Am dat iama azi la shopping. Parol daca mai pun piciorul sa imi cumpar vreo toala cel putin un an. Cum imi sta in obicei unde am intrat in magazin si mi-a placut o chestie, de acolo mi-am cautat si restul ce mai aveam nevoie. Am mai cascat gura si in alte magazine dar jur ca te omoara Oxford Street-ul ala. Nu imi pot imagina ce rabdare si energie sa ai ca sa poti lua chiar toate magazinele la analizat si probat.

LE. hai ca bag de seama ca nu ma mai pricep sa pun pozele din photobucket. Revin.

cardigan-ul asta

camasa

pantalonii

geaca

blugii

blugii
« Last Edit: March 05, 2015, 19:17:34 PM by daria »

Wendo

• Centura de aur in bucatarie
  • fabulous
  • *
« Reply #890 on: March 05, 2015, 22:40:32 PM »
Sa le porti cu placere :)

Eu am spart portofelul anul asta, mi-e si rusine sa intru in detalii, nu ma pot abtine |
We are the men
Silent and cold
Beautiful eyes
Sheep among wolves

Maria

• important
« Reply #891 on: March 05, 2015, 22:44:56 PM »
Wow Daria, nu mi-am luat niciodata Asa de multe lucruri odata.
Dar frumoase toate 😃, sa le porti cu drag!
Imi plac mult pantalonii si geaca, am văzut la Zara ceva similar.
Si eu sunt cu shoppingul insa nici nu vreau sa renunț, vreau doar sa pot face bani si sa am ce cheltui 😍

julsko

• nazdravan
« Reply #892 on: March 05, 2015, 23:15:49 PM »
Geaca aia neagra arata misto..

Nu stiu pe mine nu ma atrage sa cumpar chestii decat daca sunt ieftine  :hahaha:   :nustiu:
I loved the Titanic. My favorite character was the iceberg

Wendo

• fabulous
  • *
« Reply #893 on: March 06, 2015, 01:01:35 AM »
Julsko, invata-ma si pe mine :hihi:
Eu am un magazin aici in oras de unde imi cumpar regulat chestii, uneori nici nu am bani la mine sau timp sa probez (pauza de pranz nu dureaza o vesnicie), asa ca pun chestii deoparte pentru cand ma duc data viitoare. Alteori le rog pe fetele de acolo sa nu imi bage toalele in punga, ci doar sa le puna intr-un saculet de panza care incape in geanta mea, in felul asta nu ma vede Mr ca iar am fost in acel magazin.

Daria, de unde ai cumparat jeansii? Arata foarte bine, mai ales a doua pereche :indragostit:
We are the men
Silent and cold
Beautiful eyes
Sheep among wolves

Testaholic

• Administrator
  • fabulous
« Reply #894 on: March 06, 2015, 09:58:05 AM »
Daria f faine toate! Camasa verde am incercat-o si eu dar am ajuns la concluzia ca nu e stilul meu, desi imi placea asa.

Mi-am mai luat si eu tot felu de cacaturi, poate reusesc sa pun niste poze.

Printre ele mi-am luat chestia asta pe care inca nu am purtat-o, ca nu am idei in afara de cu blugi negri cum sa o port:

http://www.stradivarius.com/ro/ro/%C3%AEmbr%C4%83c%C4%83minte/tricot/rochie-lung%C4%83-cu-deschiz%C4%83tur%C4%83-lateral%C4%83-c1317531p5530503.html

Si pantofii astia care mi se pareau ultra comozi dar dupa 2 ore de stat in ei am inceput sa imi simt degetele ca intr-o menghina :(

http://www.pantofibata.ro/dama/pantofi-dama/product/view/11/2386
« Last Edit: March 06, 2015, 10:02:13 AM by Testaholic »

Lilisor

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #895 on: March 06, 2015, 10:18:52 AM »
Foarte faine chestii, Daria!  :aplauze: Imi plac in mod special ultima pereche de blugi  :pofticios:.

Eu sunt exact invers, greu ma mai urnesc sa imi cumpar ceva :nustiu:. Tot timpul mi se pare ca am ceva mai bun de facut cu banii aia decat sa-mi iau haine :hihi:, in schimb eu una doua fac gauri mari in buget cu shopping de obiecte mari (si scumpe :rusinos:) dar care sunt musai musai 0-), gen saltea noua, care evident merge pe un pat nou... care are nevoie de o comoda noua... si deja merg schimbate si draperiile si tot asa :rusinos:.

Dar mi-am propus (de fapt Mr. a insistat) sa ne facem un buget lunar din care ne luam haine si incaltaminte si chiar sa ne luam, va anunt cum o sa ne mearga, incepem de luna asta :hihi:.
Carpe diem quam minimum credula postero!

daria

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #896 on: March 06, 2015, 11:18:47 AM »
Multumesc  :mersi:
Si eu sunt la fel Lili, nu imi place sa cumpar toale. Numai ca ajung in stadiul - cum ajunsesem acum - fara nici macar o pereche de blugi buna in dulap. Am slabit si picau toti de pe mine. Asa ca musai a trebuit sa ma mobilizez si sa ma duc la probat.
Si cum treaba asta cu shoppingul se intampla extrem de rar…cand se intampla cumpar mai multe de o data. De asta am zis ca sigur mai devreme de un an nu mai vede dulapul meu vreo haina noua  :hihi:
Cat despre preturi, daca tot imi cumpar rar, e mai avantajos sa fie toale un pic mai scumpe.

Wendo, de la Zara le-am luat pe toate. Aici in sfarsit arata Zara-ul ca ala pe care il stiam eu, nu ca tristetea aia din Praga. Si la pipait si materiale mi s-ar parut mult mai bune.
Wendo, ce ti-ai cumparat?  :d

deedee

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #897 on: March 06, 2015, 12:37:49 PM »
Imi plac hainele pe care vi le-ati luat. 😍
Eu am trecut in extrema cealalta, de unde pana sa apara V cumparam aproape compulsiv, acum foarte rar mai iau ceva. Sunt intr-o faza in care simt ca hainele vechi nu ma mai reprezinta, incerc sa imi gasesc un stil si sa raman la el - simplu, basic, curat, cu piese care sa se combine usor, pentru ca nu mai am timp sa ma gandesc prea mult la amestecuri. Plus ca am si niste issues legate de greutate, nimic nu mai vine bine, imi doresc sa slabesc vreo 10 kg si abia apoi sa vad daca mai investesc in toale. 😁

Testaholic

• Administrator
  • fabulous
« Reply #898 on: March 07, 2015, 08:34:30 AM »
Eu mi-as dori o chestie din asta "net shell" sau cum ii zice, de luat peste rochia aia alba despicata de care va ziceam: gen ASTA . Mi se pare misto combinatia nu stiu. Sau chiar si cu un cropped top asa mai larg din material poate ar merge, ce ziceti?

Wendo

• fabulous
  • *
« Reply #899 on: March 07, 2015, 17:30:44 PM »
Decat sa dai 100 de euro pe un net shell, nu o rogi pe mami tau sa iti croseteze unul?

Daria, ma urnesc si eu sa fac poze in seara asta dupa ce termin curatenia :hihi:
We are the men
Silent and cold
Beautiful eyes
Sheep among wolves