Author Topic: Shoppingul pasiunea mea - ce am mai cumparat si de unde? - capitolul 4  (Read 103822 times)

julsko

• nazdravan
Re: Shoppingul pasiunea mea - ce am mai cumparat si de unde? - capitolul 4
« Reply #810 on: August 31, 2014, 14:13:40 PM »
io ieri am intrat la un second hand si am gasit chiar tricou asemanator , care acu in urma cu 2 ani cand eram intr-un  magazin lacoste  din ma tot batea gandul sa iau sa nu iau si ieri in final mi-am luat  :hihi: si la un pret de nimic .. i love those kind of shopping .. :happy:

Si mie imi plac cizmele arata comod :)

si tenisii f mult imi plac :D
« Last Edit: August 31, 2014, 14:18:55 PM by julsko »
I loved the Titanic. My favorite character was the iceberg

Wendo

• Centura de aur in bucatarie
  • fabulous
  • *
« Reply #811 on: August 31, 2014, 14:32:41 PM »
Sa le porti cu placere! Imi plac toate, mai ales ghetele de la H&M. Ceva de genul asta caut si eu in disperare pe aici, dar din piele. Tot ce gasesc prin magazine sunt prea cowboy-ish :|

We are the men
Silent and cold
Beautiful eyes
Sheep among wolves

Testaholic

• Administrator
  • fabulous
    • Testaholic - Beauty & Fashion Test Lab
« Reply #812 on: September 01, 2014, 11:43:13 AM »
Multam fetele!

Aveti idee daca inelele de argint se mai pot largi prin vreo metoda? Ca mi-am luat 4 inele de pe http://www.fashionology.nl  si 2 mi-s bune, 2 nu. Foarte ciudat, ca alea care nu mi-s bune sunt prea mici pentru inelar si prea mari pentru degetul mic. Nu stiu ce sa fac cu ele  :?:

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
« Reply #813 on: September 01, 2014, 12:29:39 PM »
Habar n-am si nici n-am auzit de asa ceva. Cel mai bine te duci la un bijutier si-l intrebi.

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
« Last Edit: September 01, 2014, 22:57:32 PM by kalua »

Wendo

• fabulous
  • *
« Reply #815 on: September 01, 2014, 23:18:44 PM »
Imi plac toate astea puse de tine, trebuie doar sa imi fac curaj si chef de comandat incaltaminte online. La Zalando nici nu m-am gandit, m-am suparat pe ei acum 2 ani ca mi-au bulit o comanda si de atunci nu am mai cumparat nimic de la ei. Mie imi place sa cumpar din magazine, doar cosmetice imi cumpar online, dar daca nu am de ales ma risc. Ma apuc serios de cautari saptamana viitoare cand ma intorc din Romania.

By the way, Ka, exista pe la voi un outlet Allude? M-am indragostit de puloverele lor, mi-am cumparat 2 ieri, as fi luat toata colectia daca aveam un sugar daddy langa mine :cry: Sunt asa de finute si pufoase :indragostit:
« Last Edit: September 01, 2014, 23:23:31 PM by Wendo »
We are the men
Silent and cold
Beautiful eyes
Sheep among wolves

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
« Reply #816 on: September 01, 2014, 23:50:26 PM »
N-avem :(( Sunt vreo doua magazine in targ care au de-astea :indragostit: La pret normal :(
N-aveti prin oras magazin care vinde Pistol Boots ale lui Acne?

Wendo

• fabulous
  • *
« Reply #817 on: September 02, 2014, 00:19:38 AM »
Nu avem Acne in oras, eu locuiesc intr-un oras micut, am doar doua magazine cu toale "de firma", restul sunt chestii gen C&A, Vero Moda, etc.

Pistol boots astea mi se par dragute, dar nu 440€ (cat sunt pe net) de dragute :(
We are the men
Silent and cold
Beautiful eyes
Sheep among wolves

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
« Reply #818 on: September 06, 2014, 23:03:31 PM »
Captura de azi de la dm (cea mai mare parte), oleaca de la magazinul naturist si cele 2 Opi-uri comandate online (si primite azi). Mi-am luat parfum redus la 8€! :hohot: Eu atata m-am invartit prin dm la cosmeticale de Mr.k candva a zis ca el se duce pana la un alt magazin si cand mi-am terminat eu treaba acolo, el inca nu venise. Si M-am apucat sa testez parfumurile de drogherie :hihi: Si asta pe care mi l-am luat, de öa Puma (nici nu stiam ca fac si parfumuri :hihi: ) e chiar ok, fresh, de vara. Am incercat si unele de mi s-a intors stomacul pe dos :sick: Si-nca o faza: din Cehia mi-am carat vreo 8 dusuri de gel Original Source si ce vad azi la dm? Ca sunt si aici, mare noutate :lol: Totusi in Cehia am luat si unele feluri pe care aici nu le-am vazut.

janis

• important
« Reply #819 on: September 07, 2014, 10:30:15 AM »
De la DM si eu ies cu cate 2-3 pungi  :hihi:

Fetele din Ro, de la MioBio a comandat cineva? As vrea sa-mi iau detergent de vase Attitude (este si pe iherb), a folosit cineva?
Si in rest unt de cocos, shea si de cacao, iarna imi inlocuiesc cu astea lotiunea de corp. Si ulei de jojoba as vrea sa mai cumpar.
Produse Natracare ati folosit?(este si pe iherb)
"Gona kick the darkness, 'till it bleeds daylight"

Testaholic

• Administrator
  • fabulous
« Reply #820 on: September 07, 2014, 11:19:48 AM »
Janis da de ce nu iti iei de pe iherb. ca pe MioBio asta vad ca sunt mai mult decat dublu de scumpe  :?:

Mi-am luat si eu servetele din alea de albit de la DM da nu am apucat sa le folosesc. De fapt la noi numa pentru rufe colorate am gasit.

janis

• important
« Reply #821 on: September 07, 2014, 11:23:02 AM »
Pentru ca mi se pare asa de complicat cu transportul... trebuie sa ma duc la Posta, care este in celalalt capat al orasului. De pe iherb vine la posta de care apartii?
"Gona kick the darkness, 'till it bleeds daylight"

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
« Reply #822 on: September 07, 2014, 12:05:27 PM »
Apropo, s-au mai dat si nemtii pe brazda si au acum si zahar de palmier si alte celea la magazinul naturist. Dar la niste preturi :panic: Cel putin zaharul asta este de vreo 5 ori mai scump decat pe iHerb :vai: :tafnos:

Althe

• Legally FAB
  • fabulous
  • *
« Reply #823 on: September 07, 2014, 12:33:32 PM »
Janis, da, vin la posta de care apartii. Mai ai si varianta curierului, iti ajung in 2-3 zile la usa insa mai platesti tva-ul.

Ka, super bun zaharul, eu am dat gata un pachet in 3 saptamani  :d L-am pus in prajituri, in cafea, pe clatite, pe pepene galben etc etc. Delicios!

Testaholic

• Administrator
  • fabulous
« Reply #824 on: September 08, 2014, 08:39:30 AM »
Ce-i cu gelurile astea de dus Original Source? Miros fain sau ce e deosebit la ele?

Cu servetelele alea de pus in rufe am testat ieri, am pus si doua tricouri pe care le facusem albastre din albe, din greseala, la o tura trecuta de spalat. M-am gandit ca poate se mai albesc, dar vad ca nu functioneaza "post fapta", n-am vazut nicio diferenta.
Aveti idee daca le mai pot albi cumva? Fara clor ca au si desen pe ele si apoi iese si desenul.  :mhm: