Author Topic: Shoppingul pasiunea mea - ce am mai cumparat si de unde? - capitolul 4  (Read 103790 times)

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
Re: Shoppingul pasiunea mea - ce am mai cumparat si de unde? - capitolul 4
« Reply #795 on: August 03, 2014, 19:53:38 PM »
Ce frumoase cumparaturi, Frisky!! sa le porti cu placere!  :pup:
Imi plac la nebunie bluzitele, de unde le-ai luat?

subscriu fix asa :D si vreau si eu bluzele :pofticios:

Frisky

• fabulous
  • Looking at the autumn shade.
« Reply #796 on: August 03, 2014, 20:21:13 PM »
 :pup: multumesc, girls!

Mai, bluzele sunt facute in Romania, nu stiu daca va spune ceva JSS (just sons studios) si le-am luat dintr-un stand din Big Berceni care avea tot felul de dragalasenii din astea.  :indragostit:

Althe

• Legally FAB
  • fabulous
  • *
« Reply #797 on: August 03, 2014, 22:29:41 PM »
aaa, eu ii stiu, inca mai exista? Imi luam pe vremuri hainute foarte dragute de la firma asta dar am uitat de ei, probabil pentru ca nu i-am vazut pe nicaieri in Constanta  :think:
Foarte faine, sa le porti sanatoasa si fericita!

Testaholic

• Administrator
  • fabulous
    • Testaholic - Beauty & Fashion Test Lab
« Reply #798 on: August 04, 2014, 09:06:23 AM »
Sa le porti fancy Frisky! Am si eu o rochie JSS din liceu, de atunci n-am mai dat de magazinul asta.

Ka, zi si mie ce naiba inseamna servetele pt rufe, adica ce faci cu ele? Ca io sunt nooba ca de obicei.

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
« Reply #799 on: August 04, 2014, 10:32:24 AM »
Le bag in masina, cu rufele. Alea pentru cele albe ajuta la inalbit, alea pentru colorate sug eventuala culoare care iese din unele rufe si asa previne patatul altor rufe spalate simultan.

Nimphe

• Core Team
  • fabulous
  • *
  • http://surasul-demetrei.blogspot.de/
    • Daily Pleasures
« Reply #800 on: August 04, 2014, 17:28:51 PM »
Ka, chiar voiam sa te intreb care e diferenta, ca eu numai servetele pt rufe colorate folosesc, inclusiv cand spal albe/ sau colorate deschis. Iaca dau si eu fuguta sa ma aprovizionez cu ele daca zici ca albesc :dog:
Mi-a placut mult apa de gura cu menta nana, multam fain pt recomandare  :mersi: Si apoi mi-am luat fix OdolMed-ul ala albastru  :D

Am fost sambata la TK Max si primisera marfa, era plin ochi magazinul si de lume si de marfa  :hihi: Am stat vreo 5 ore in ele  :silent: Mi-am luat niste bluze ieftine si dragute si niste chestii pt casa  :d

Frisky, frumoase achizitii  :fox:
If we all threw our problems in a pile and saw everyone else's, we'd grab ours back.
http://kusse-und-liebe.blogspot.de/

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
« Reply #801 on: August 04, 2014, 18:24:08 PM »
Nimphe, arata! :pray:
Mi-am mai luat si eu una, alta. :D
Am murit din cauza unor sandale Missoni, astea

imi stateau asa de bine. Pana la cureaua aia de sus, era facuta pentru o glezna/pulpa ceva mai implinita decat a mea. Si pentru ca nu statea cum trebuie, se casca si mai indoia si pielea aia din spate. Am suferit tare cand le-am pus inapoi pe raft :snif:

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
« Reply #802 on: August 07, 2014, 18:40:38 PM »

Ulei de jojoba (pentru demachiat), unt de babassu, ata de dinti

Testaholic

• Administrator
  • fabulous
« Reply #803 on: August 08, 2014, 09:08:12 AM »
am citit "unt de barbatusu"  :sarcastic: Ce d-zeu face untu asta, la ce e bun?

Eu incerc sa nu mai imi cumpar tot felul de zdrente o perioada, ca deja cumpar saptamanal umerase noi si tot nu imi ajung. Si normal, majoritatea nu le port, tot aceleasi 3-4 chestii preferate le reciclez.

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
« Reply #804 on: August 08, 2014, 09:41:02 AM »
Si eu am redus extrem cumparatul de carpe si ma gandesc de 10 ori daca chiar imi trebuie lucrul ala.
Foarte pe scurt scrie aici de barbat'su :hihi: asta: http://en.wikipedia.org/wiki/Babassu_oil

Testaholic

• Administrator
  • fabulous
« Reply #805 on: August 08, 2014, 10:31:22 AM »
deci alternativa la ulei de cocos.

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
« Reply #806 on: August 08, 2014, 10:52:40 AM »
Cam asa. Eu n-am probleme cu uleiul de cocos si chiar folosesc foarte mult, cica babassu e asemanator, dar nu la fel. Unii zic ca-i mai bun la par, altii ca pielea lor reactioneaza urat de tot la ala de cocos si la asta nu, om vedea. :D

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
« Reply #807 on: August 10, 2014, 09:31:48 AM »
Copilului vans (si un sutien Sloggi, culoarea pielii)

Testaholic

• Administrator
  • fabulous
« Reply #808 on: August 31, 2014, 10:50:13 AM »
Deci io ieri am tocat cardul din nou.

Mi-am luat o noua pereche de ghete de la Mango. Va spun sincer, pielea e din aia super pretentioasa, care se zgaraie si se ciupeste la cea mai mica trauma. Mi-a adus vanzatoarea vreo 4 perechi, ca sa potrivesc pana la urma o pereche fara defecte. Ca sa nu mai spun ca una din perechi era efectiv din alta piele, alta textura 100%, nu pot sa inteleg asa ceva. Si au fost si scumpe, 500 de ron. Am facut o mica obsesie pentru model, in caz contrar nu dadeam atatia bani pe asa calitate. Cred ca la orice firma care se respecta toate cizmele astea ar fi fost respinse la controlul calitatii.

Despre astea este vorba: http://shop.mango.com/RO/p0/women/accessories/shoes/ankle-boots/leather-biker-ankle-boots/?id=33060318_02&n=1&s=accesorios.zapatos&ident=0__0_1409470376505&ts=1409470376505

(Ahhh stiti geanta aia alba de la Mango ce am zis ca vreau sa mi-o iau? Ce seamana cu Natasha MJ? In realitate nu mi-a placut, auriul din ea e unul mega dubios si ieftinicios, nu arata bine defel)

Apoi mi-am mai luat o pereche de botine, model cum imi cautam eu anul trecut si n-am gasit, am gasit acum la H&M. Nu sunt de piele dar sunt multumita de cum arata si sunt f comode.

Mi-am mai luat si un balon din asta de ploaie de la Pull & Bear, pentru ca nu aveam deloc asa ceva si de exemplu acu cand am fost la Sziget Fest a trebuit sa iau imprumut pelerina de ploaie, just in case. Si am zis ca daca gasesc ceva de genul o sa imi iau sa am. Asta chiar imi place mult, sunt sigura ca o sa o port la greu:

http://www.pullandbear.com/ro/en/woman/blazers-%26-jackets-c29015.html#/4092016/RAINCOAT

Si in rest mi-am mai luat maruntisuri, accesorii, cosmetice, bare necessities din astea.

Maria

• important
« Reply #809 on: August 31, 2014, 13:39:59 PM »
Imi place mult incălțămintea  :indragostit:, sa le porti cu drag, o sa ma uit si eu la h&m pt ca nu i-am luat niciodată in serios la incălțăminte.