Author Topic: Shoppingul pasiunea mea - ce am mai cumparat si de unde? - capitolul 4  (Read 103850 times)

Althe

• Legally FAB
  • fabulous
  • *
Shoppingul pasiunea mea - ce am mai cumparat si de unde? - capitolul 4
« Reply #480 on: August 01, 2012, 11:45:21 AM »
Da, eu cred ca optez pentru opusul ceasului meu (mic, de dama, dar totusi insipid  :lol:). Am observat ca mi s-au schimbat gusturile, m-a apucat pasiunea pentru girlie stuff de vreo 2 ani  :lol:
Eu una as cauta ceva intre cele doua, al doilea mi se pare chiar de barbat.

Wendo

• Centura de aur in bucatarie
  • fabulous
  • *
« Reply #481 on: August 01, 2012, 13:59:33 PM »
Eu votez pentru al doilea :hihi:
We are the men
Silent and cold
Beautiful eyes
Sheep among wolves

Maria

• important
« Reply #482 on: August 01, 2012, 16:08:21 PM »
Mda, nu stiu ce sa fac, le-as vrea pe amandoua la o adica din motive diferite.
Mie imi plac ceasurile combinate cu bijuterii pt ca de multe ori nu am nevoie de ceas dar imi place cum arata deci asta nu ar fi o problema insa si mie mi se pare un pic prea girlie. Pietricelele se vad dar nu sclipesc ca diamante in nici un caz, poate se vad mai mult cand e lumina de-aia de magazin mai puternica, la cea normala nu ies chiar asa in evidenta.
Eu as zice ca e masculin prin dimensiunea si tipul cadranului insa pietricelele si culoarea curelei, roz nude il fac mai feminin.
Al 2 lea imi place dar ma gandesc 1 ca e prea masculin si chestia asta cu ceas f masculin a aparut la mine de curand si 2 nu imi place ca are curea de metal, eu prefer sa fie de piele.
Insa imi caut ceasul ideal de 2-3 ani si nu gasesc nimic sub $150, am unul ideal la marc jacobs, e perfect din toate punctele de vedere insa costa si $250.
Ca idee, primul costa $150, al 2 lea $120.

Maria

• important
« Reply #483 on: August 01, 2012, 16:15:57 PM »
Asta ar fi idealul meu

angeldust

• Administrator
  • fabulous
    • Testaholic
« Reply #484 on: August 01, 2012, 16:55:51 PM »
Eu nu ma omor dupa ceasurile MJ, ca modele nu-s urate dar faptul ca e scris brandu mare asa pe ele nu imi place deloc, imi par cam tacky

Althe

• Legally FAB
  • fabulous
  • *
« Reply #485 on: August 01, 2012, 17:04:58 PM »
Asta vroiam sa spun si eu, literele alea m-au naucit, sa nu mai zic ca am inceput sa citesc BYMARC (Y de la ce e? ce cauta acolo? Aaaaa, e BY marc jacobs  :ciocan: Ce stupi sunt, m-am chiorat o groaza  :lol:

Maria

• important
« Reply #486 on: August 01, 2012, 17:08:53 PM »
Althe  :lol:, eu nici nu ma uit la scrisul ala dupa margine, imi place cadranul, imi plac pietricelele in interior, imi place culoarea si faptul ca are curea de piele, neagra si fara cusaturi  :hihi:, sunt foarte pretentioasa eu  :nehotarat:
Multumesc pt pareri, ma ajuta sa ma decid si sa imi dau seama de alte detalii pe care eu nu le observam  :pup:

kyanna2402

• nazdravan
« Reply #487 on: August 01, 2012, 17:11:02 PM »
Mie-mi plac primele doua si daca ar fi sa-mi cumpar mi l-as lua pe primul. Eu sunt my girly, il pot asorta cu mai multe fata de al2lea care ar merge doar la tinutele mele sport si-mi plac pietricelele primului  :hihi:. Si pe mine m-a ametit scrisul celui de-al 3lea si mi se pare prea barbatesc ptr mine. Cat priveste pretul ... daca-mi place ceva mult este ... priceless :D.
Yesterday I was clever, so I wanted to change the world.
Today I am wise, so I changing myself.
(Rumi)

Althe

• Legally FAB
  • fabulous
  • *
« Reply #488 on: August 01, 2012, 17:28:19 PM »
Ca tot vorbim de ceasuri ma duc pe dincolo sa spun ceva ca's suparici pe al meu ceas  :tafnos:

Tinkerbell

• important
« Reply #489 on: August 04, 2012, 14:49:47 PM »
Athe suntem la mare la Neptun, stam pana joia viitoare, daca ai vreme ne putem vedea. scuze de offtopic.
Love is a bird, she needs to fly.

scorpirescu

• Administrator
  • fabulous
« Reply #490 on: August 06, 2012, 22:09:26 PM »
Fetele, unde in Bucuresti se gasesc mai adunate ceva magazine pentru oameni saraci si cu pretentii?  :hihi: Rochite si sandalute wanted.
Putin mov nu strica.

Lilisor

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #491 on: August 07, 2012, 09:50:05 AM »
La mall Dragonul Rosu :hihi:, n-am fost pana acum da am auzit ca acolo ar fi marea adunare chinezeasca.
Carpe diem quam minimum credula postero!

scorpirescu

• Administrator
  • fabulous
« Reply #492 on: August 07, 2012, 11:56:53 AM »
Hai, ma, nu chiar bazar de chinezi. Ceva decent asa :P dar cu preturi ok, nu de Harrods. Sau ce vrei sa spui cu chinezaria?
Putin mov nu strica.

Wendo

• Centura de aur in bucatarie
  • fabulous
  • *
« Reply #493 on: August 07, 2012, 12:27:17 PM »
Scorpi, du-te mai bine in outlet mall-ul din Militari. Eu nu am fost vreodata pe acolo, dar am auzit numai de bine despre el :)
We are the men
Silent and cold
Beautiful eyes
Sheep among wolves

deedee

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #494 on: August 07, 2012, 13:38:37 PM »
Scorpi eu cred ca orice mall in perioada asta de reduceri e o destinatie ok. Cel din Cotroceni mi se pare ca are cea mai mare adunatura de magazine si produse mai multe (in afara de Baneasa, dar am presupus ca vrei pe undeva mai prin centru).
Cat despre outlet...nu te-as sfatui. In afara de Mango, eu acolo nu ma duc niciunde, pentru ca nu prea ai ce sa alegi. Ma rog, mai sunt si outlet-urile de haine sport, dar inteleg ca nu e asta targetul.
Altceva in afara de mall nu stiu sa-ti recomand. Asa cum spune Roxa, decat sa te duci la magazinele din Unirea, mai bine te duci in Dragon. Marfa nu difera prea mult, cel putin cat priveste calitatea, doar preturile sunt cel putin duble.
Eu m-as duce mai des in Dragon, n-am nici o jena de chinezarii (ultima data cand am fost am gasit, dar cred ca v-am mai spus, inclusiv haine de la H&M si Zara, cu etichete taiate, din colectiile care erau atunci in magazin), doar ca ma enerveaza programul lor de functionare. Sa ma trezesc la 6 ca sa fiu acolo la prima ora si se inchid si destul de devreme, in jur de 12-13 cel tarziu. Asta nu-mi place. Iar "mall-ul" de acolo e o gluma, mi se par haine destul de naspa si preturi mari, nu se compara cu preturile clasice de acolo.