Author Topic: Shoppingul pasiunea mea - ce am mai cumparat si de unde? - capitolul 4  (Read 104434 times)

Wendo

• Centura de aur in bucatarie
  • fabulous
  • *
Shoppingul pasiunea mea - ce am mai cumparat si de unde? - capitolul 4
« Reply #210 on: March 08, 2012, 20:09:05 PM »
Happy, nu doar Olay s-au apucat de micsorat gramajele. In iulie mi-am luat o pudra clinique si avea 13 grame, luna trecuta mi-am cumparat acelasi produs, doar cutia era un pic schimbata si are 8 grame. Evident pretul la fel ca inainte :|
Legat de Paula, abia astept sa-mi mai cumpar una alta :hihi:
We are the men
Silent and cold
Beautiful eyes
Sheep among wolves

angeldust

• Administrator
  • fabulous
    • Testaholic
« Reply #211 on: March 09, 2012, 07:41:44 AM »
Si eu mi-am mai luat una alta de la Paula, nu imi place chiar tot, dar cum zicea happy, cele din gama Resist si serurile in mod special sunt super misto. O sa fac un review mai amplu cand am timp.

Teo

• important
    • Cristina's World
« Reply #212 on: March 10, 2012, 15:06:39 PM »
Am ajuns si eu pentru prima data intr-un DM si mi-am cumparat astea:

Am fost putin dezamagita de magazin. Nu erau prea multe chestii si nu m-a atras nimic  :think:  Si eu care eram asa incantata, mai ales dupa cate laude am auzit de la voi   :(

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
« Reply #213 on: March 10, 2012, 17:42:18 PM »
Si eu tocmai am fost la ei :D si m-a busit rasul cand am vazut poza ta ca eu ma uitam la oje :nehotarat: :lol: si Mr.k ma-ntreaba de e partea cealalta daca sa luam Schrundensalbe asta. :hihi: N-am luat-o si nici oje, dar am iesit cu 2 sarsanale pline de-acolo. :nustiu:
Am luat pentru Nina 2 geluri de dus, unul se numeste in traducere Pookersnut

iar celalalt Mademoiselle Chic

Teo

• important
    • Cristina's World
« Reply #214 on: March 10, 2012, 17:59:21 PM »
Am vazut si eu gelurile astea, dar nu am luat pentru ca mai am 4 sticle de gel de dus, aproape noi  :hihi:
Eu cautam o oja gri si nu am prea avut de unde alege. Am gasit-o pe asta, dar nu e chiar ce vroiam eu :)

Wendo

• Centura de aur in bucatarie
  • fabulous
  • *
« Reply #215 on: March 10, 2012, 18:13:38 PM »
Eu am zis ca nu imi mai cumpar nimic tot mi s-au lipit de maini un dermatograf de la Burjois si o masca. Si iesisem in oras doar sa-mi cumpar o stroopwafel calda de la piata :|
We are the men
Silent and cold
Beautiful eyes
Sheep among wolves

Nimphe

• Core Team
  • fabulous
  • *
  • http://surasul-demetrei.blogspot.de/
    • Daily Pleasures
« Reply #216 on: March 10, 2012, 18:34:25 PM »
Am zis ca nu mai zic, dar uite ca va zic: am fost azi intr-un mall de langa Munchen... nik nik nu s-a lipt de mana  :| Nici la Muller, nici in Douglas, nici in alte magazine  :| Ne-am foit 3 ore pe-acolo, dar nik nik nu m-a convins  :nustiu: Sunt in pana de inspiratie  :stupid:
If we all threw our problems in a pile and saw everyone else's, we'd grab ours back.
http://kusse-und-liebe.blogspot.de/

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
« Reply #217 on: March 10, 2012, 19:56:33 PM »
In Arkade? Acolo trebuia sa te duci la Kiko, cica-s teribile produsele lor si ieftine ca braga. :panic:

Partea de la dm pe care inca n-o stransesem

moto_m

• important
« Reply #218 on: March 10, 2012, 20:07:47 PM »
Ce de minunatii v-ati luat  :pofticios:
Ka...poti detalia putin ce-i in poza ca nu identificat tot si  mi-ai starnit curiozitatea  :hihi
Teo, ce sunt? Crema pt picioare? Sau scrub?

Nimphe

• Core Team
  • fabulous
  • *
  • http://surasul-demetrei.blogspot.de/
    • Daily Pleasures
« Reply #219 on: March 10, 2012, 20:19:04 PM »
Da, Ka, acolo am fost. Am mers si la Kiko, dar preturile sunt peste Catrice si Essence, iar calitatea nu m-a dat pe spate (am un fard, oje, blush si rujuri)  ;) Preturile sunt ok in Italia si Spania, dar aici sunt mai mari  :scandal: De ex., o oja 3 eur in Spania aici e 4.90 eur   :nu:

Ce de bunatati de la DM  :pofticios:
If we all threw our problems in a pile and saw everyone else's, we'd grab ours back.
http://kusse-und-liebe.blogspot.de/

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
« Reply #220 on: March 10, 2012, 20:55:22 PM »
O amica de-a mea s-a dat exclusiv pe rimelurile de la Kiko si ea folosea numai de-alea high end. :shock: Am auzit ca au si o BB Cream. Trebuie sa merg si eu neaparat sa vad ce-i cu ei. Ojele lor nu ma intereseaza, dar in rest tre' sa vad.

In poza, de la stanga spre dreapta:
vopsea de par Schwarzkopf
pads de vata
vata bio
"leucoplast" de-ala pentru cand bat papucii
hartie igienica umeda
servetele umede dezinfectante
faina de grau tipul 1050 (pentru facut paine)
Fasole mungo pentru crescut vlastari din ea
bureti de spalat vasele
ceai "Simfonie in verde" (menta, menta creata, Leptospermum petersonii - asta are un gust lamaios - si vanilie pulverizata)

Am mai luat niste ceaiuri, detergent lichid Ariel, detergent pulbere Lenor (asta-i produs nou pe piata, tre' sa vad care-i treaba cu el :hihi: ), balsam de rufe Lenor, hartie igienica, hartie de bucatarie, Mr.k si-a luat mai multe chestii de spalat pe fata. Parca atat. :think: Ah, si niste puisori galbeni-galbeni, minusculi, mi-or trebui la decoratia pentru masa de Paste. Ah, si culori pentru vopsit oua.

MadutZ

• important
« Reply #221 on: March 10, 2012, 22:09:41 PM »
Teo, oje gri, diverse tonuri, vezi ca au cei de la Seventeen. Eu sunt fana a lor, chiar acum am un gri pe unghii, nuanta 67(asa scrue pe capac), as face poza sa-ti arat insa n-am cu ce. Iar la mine pe unghii tin si bine, acopera dintr-un strat, se usuca repede.
"Fericirea care nu durează, nu e fericire - e un mizerabil stupefiant." (Camil Petrescu)

Teo

• important
    • Cristina's World
« Reply #222 on: March 11, 2012, 11:34:47 AM »
Madutz, n-am auzit de firma asta pana acum  :rusinos: Cam pe unde se gasesc? Ia sa-i dau o cautare pe google  :think:

MadutZ

• important
« Reply #223 on: March 11, 2012, 12:24:22 PM »
La noi se gasesc in cam orice magazin de cosmetice. Hai ca am facut rost de un cablu de date si iti arat ce am eu acum de la ei:
"Fericirea care nu durează, nu e fericire - e un mizerabil stupefiant." (Camil Petrescu)

Teo

• important
    • Cristina's World
« Reply #224 on: March 11, 2012, 12:31:35 PM »
Ce gri frumos  :indragostit:
In orasul meu nu prea sunt magazine de cosmetice. Oje gasesc in general la farmacie. Dar la farmacie aduce doar oja farmec si farmasi.