Author Topic: Shoppingul pasiunea mea - ce am mai cumparat si de unde? - capitolul 4  (Read 103827 times)

angeldust

• Administrator
  • fabulous
    • Testaholic
Shoppingul pasiunea mea - ce am mai cumparat si de unde? - capitolul 4
« Reply #120 on: February 19, 2012, 10:40:39 AM »
Hmmm la Orsay zici? Niciodata nu mi-am gasit ceva pe acolo sa ma incante motiv pentru care nici nu am mai intrat, dar daca zici tu ca ai vazut ceva, merg pe mana ta si o sa intru!  :flori:

doctoreasa

• Guest
« Reply #121 on: February 19, 2012, 11:10:06 AM »
Cu placere!
Macar da-le o sansa.
Nici eu nu-s mare fan Orsay, dar in lipsa de sport  :hihi: am trecut si pe la ei.
« Last Edit: February 19, 2012, 17:35:48 PM by doctoreasa »

Althe

• Legally FAB
  • fabulous
  • *
« Reply #122 on: February 19, 2012, 12:19:14 PM »
Daca scotociti bine gasiti si la Orsay lucruri faine, eu am doua rochite foarte faine de acolo, cu una am o mica problema, ma cam strange la tzitzi ca e 34, dar dupa ce termin cu alaptarea cred ca o sa-mi vina mai lejer. Sau ii mai deschid o capsa in fata :D

Doc, sa-l porti sanatoasa! Ti-am gasit rujul  la magazinul lor online (romanesc) . Iti dau link pe pm, daca este vorba despre 236 organza nude  :kiss:

doctoreasa

• Guest
« Reply #123 on: February 19, 2012, 17:36:43 PM »
Multumesc, Althe!
 :flori:

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
« Reply #124 on: February 19, 2012, 19:10:04 PM »
Asa-i Nimphe, ai dreptate, las' ca ne dai tu lectii de shopping cand o veni vremea! :D

pisikmik

• important
    • http://pisikinails.blogspot.ro/
« Reply #125 on: February 19, 2012, 20:31:07 PM »
Poza cu "prada" mea de cosmetice de sambata - gelul de sprancene Essence si Lime up

Angel, mie chiar imi place Orsay - am ceva rochite de la ei, dar depinde de colectie.
Moamaa Ka, ce mai reduceri la voi. Pe aici daca e ceva redus, ba are defecte, ba sunt masuri mult prea mari/mici. Eu mai daca imi gasesc ceva la reduceri.
Docto, ai definit stilul din Vest tare delicat :) Eu l-as numi aproape neglijent. Cat am fost studenta in Italia acum 5 ani, chiar si ca studenta, eram diferita, mai cocheta, mai altfel decat cei de acolo. Intr-o vreme renuntasem la machiaj doar pt ca cei de acolo nu-l foloseau.
Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care-l cauti nu exista, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala.

Am si eu blog

doctoreasa

• Guest
« Reply #126 on: February 19, 2012, 20:39:18 PM »
Nu-l pot numi neglijent, macar pentru faptul ca 99,99% dintre barbatii din Luxemburg poarta esarfe/ fulare cochete pe toata perioada anului. Si foarte multe palarii si mantouri (desi in spate au rucsac  :hahaha:).
De italienii din Lux nici nu mai vorbesc. Aveau toti numai haine de firma si erau eleganti, dar si mai indrazneti intr-ale culorilor.
Raman la declaratia mea, casual - sport. Uneori neglijent, dar nu pot generaliza termenul.
Sa le folosesti cu placere, pisik!
Ce face gelul ala de sprancene?
« Last Edit: February 19, 2012, 20:41:01 PM by doctoreasa »

Nimphe

• Core Team
  • fabulous
  • *
  • http://surasul-demetrei.blogspot.de/
    • Daily Pleasures
« Reply #127 on: February 19, 2012, 20:45:37 PM »
Pisik, sa te bucuri de achizitii  :aplauze:

Doc, faina maleta  :like:

Apropo de stil, am ramas si eu muta cand l-am vazut pe Herr S al meu la aeroport cu mantou de stofa, fular cochet si in picioare tenisi :hohot: Si rucsac in spate  :hahaha:
If we all threw our problems in a pile and saw everyone else's, we'd grab ours back.
http://kusse-und-liebe.blogspot.de/

Wendo

• Centura de aur in bucatarie
  • fabulous
  • *
« Reply #128 on: February 19, 2012, 21:17:59 PM »
Doc, Pisik, enjoy them!

Mie mi se pare ca in general tinerele de aici sunt cam neglijente, de la o varsta incolo se schimba placa. Avem un magazin de mega fite aici (toale Armani si marci din astea scumpe) si numai femei 40+ am vazut facand cumparaturi acolo. Si am observat ca sunt mai multe femei de varsta a doua si a treia care sunt imbracate fain decat tinere.

Eu mi-am luat ieri niste cosmeticale de la Clinique (o pudra, o crema de maini si un dermatograf) si m-au procopsit cu un pachetel mic continand un luciu de buze, o crema de ochi mini (5 ml, pt ochi o sa ma tina mult si bine) si un mini rimel. Buna afacere :hihi:
We are the men
Silent and cold
Beautiful eyes
Sheep among wolves

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
« Reply #129 on: February 19, 2012, 22:54:50 PM »
Chiar ca buna treaba, Wendo! :aplauze:
Apoi aia de 40 de ani isi permite sa faca cumparaturi fitoase, aia de 20 de ani, studenta sau abia la inceputul carierei, de unde atata banet?
Eu am in Italia o colega care se imbraca :indragostit: :panic: foarte, foarte misto, intotdeauna. Bine, e singura din birou care face treaba asta. :hihi:
Si aici se imbraca in general asa si asa, dar mai ales primavara, cand mai ies prin oras, vad si o gramada imbracate cu mult gust, foarte misto. :indragostit:

pisikmik

• important
    • http://pisikinails.blogspot.ro/
« Reply #130 on: February 20, 2012, 13:29:27 PM »
Ka, sa stii ca ai pus punctul pe i. Eu in perioada de studentie Erasmus vedeam cel mai des fetele din camin si alte studente care nu erau cele mai cochete - fiind la inceput de drum. Nu prea am vazut femei de 30-40 de ani, mai ales din mediul business. Probabil ele sunt mai cochete.
Desi, prin drumurile cu metroul in Viena sau Paris am vazut destule femei mature cu pantofi plati, tatuaje sau haine nu cum eram eu obisnuita :) Diferenta de mentalitate si stil e foarte mare, dar deja deviez discutia.

Gelul de sprancene nu face mare lucru, ci doar le tine ceva mai cuminti - desi nu le incarca deloc. Macar mi-am facut damblaua numai cu 10 lei :)
Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care-l cauti nu exista, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala.

Am si eu blog

doctoreasa

• Guest
« Reply #131 on: February 20, 2012, 13:33:40 PM »
Wendolina, sa le folosesti cu placere!
Ai un inceput de primavara promitator! :) Asta da martisor!

angeldust

• Administrator
  • fabulous
    • Testaholic
« Reply #132 on: February 22, 2012, 17:59:43 PM »
Mi-a venit coletul de la Dorothy Perkins!  :cheer:  Mi-s bune toate, numa rochia puteam sa o iau XS linistita ca S-u mi-i cam largut. In weekend fac poze sa va arat.
Calitatea e cum ma asteptam, la nivel de Stradivarius Bershka asa. Deci exact cum ati zis si voi, la reduceri chiar merita.

Nimphe

• Core Team
  • fabulous
  • *
  • http://surasul-demetrei.blogspot.de/
    • Daily Pleasures
« Reply #133 on: February 24, 2012, 22:55:32 PM »
Ce altceva pot eu sa-mi cumpar?  :D

Oja mov deja am folosit-o, este superba  :panic:
If we all threw our problems in a pile and saw everyone else's, we'd grab ours back.
http://kusse-und-liebe.blogspot.de/

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
« Reply #134 on: February 24, 2012, 23:08:25 PM »
Sa le porti faloasa!
Ai vazut colectia de la Catrice care se numeste Nymphelia? :shock:  :hihi: