*

Hil

• 8322
Re: Seriale vizionate - ce seriale urmariti in prezent?
« Reply #1200 on: October 08, 2017, 20:55:04 PM »
Scorpi, e vorba despre o familie cu 3 copii de aceeasi varsta (daca va uitati o sa intelegi de ce spun asa), dar nu e plictisitor, dimpotriva, majoritatea actorilor sunt f talentati, sunt dialoguri deosebite, e si comedie si drama.

« Reply #1201 on: October 09, 2017, 21:23:21 PM »
Oki. Il voi pune pe lista de uitat singura la el  :hihi:
Putin mov nu strica.

*

Hil

• 8322
« Reply #1202 on: October 13, 2017, 23:25:00 PM »
Noi ne uitam amandoi. :)

Acum ne uitam la Rita de care a spus Red. F fain!
Cred ca multi dintre noi stam bine cu teoria si daca e nevoie si cu practica daca nu e vorba de copiii nostri, daca insa e de-al casei se petrece un switch in creier si gandirea logica uneori nu exista.

*

RedDeer

• *
  • 3241
  • Truth is only as real as our delusion allows
« Reply #1203 on: October 18, 2017, 05:13:57 AM »
Hilu  :friends:, ma bucur ca iti place 'Rita'. Seria a doua e foarte tare, a treia e meh... dar merge, ca deja te-ai lipit de personaje. Eu si cu mister numai 'tzac' ne spuneam unul altuia cand vedeam 'Rita'  :hihi: (Tzac e multumesc in daneza). Am inteles ca urmeaza si seria a patra.
Acuma ne uitam la Timeless. E fain cu actiune, istorie, time travel. Plus ca Matt Lanter nu arata rau deloc  :hihi: . Mie imi plac brunetii, dar mai pot sa fac si exceptii  :D
I have lived with many Zen masters, all of them cats

*

Conchita

• 8066
« Reply #1204 on: November 09, 2017, 04:17:35 AM »
Acum am terminat The Bureau (Le Bureau des Légendes). Daca va pasioneaza subiectul servicii secrete, Orientul Mijlociu/Siria, e excelent. Parerea mea e ca e cel mai bun serial de spionaj vazut pana acum. "Malotru", a French intelligence officer, undercover in Syria for 6 years, is called back home. He will face the difficulty to forget his undercover identity, the disappearance of a colleague in Algeria, and the training of a young girl. -IMDB 8.4
Forget love... I'd rather fall in chocolate.

« Reply #1205 on: November 10, 2017, 17:20:02 PM »
La Mindhunters ma uit eu acum si imi place. Desi inca nu sunt decisa daca actorul din rolul principal joaca foarte prost sau foarte foarte bine :)) Could be both.

*

Sailor Moon

• 25
  • This is just a ride...
« Reply #1206 on: November 13, 2017, 09:41:27 AM »
Eu am vazut Manhunt: Unabomber. E cumva din acelasi registru cu Mindhunters, dar mie mi s-a parut mai compelling, mai bine scris, mai inchegat, gradat la mare arta si jucat incredibil. Unde mai pui ca povestea are in subsidiar niste adevaruri dureroase pe care probabil ca fiecare dintre noi le-a resimtit intr-un fel sau altul.  Pe mine m-a tinut prinsa de la un cap la altul.

« Reply #1207 on: December 05, 2017, 22:35:57 PM »
Hotel Beau Sejour. O mini serie politista cu un pic de fiction ... destul de fainuc. Imi amintea de The Killing. Pe Netflix l-am vazut.
Netflix asta iti recomanda mereu tot felul si toate par bune de incercat macar ... nu stiu ce o sa ma fac.  :hihi:

Putin mov nu strica.

« Reply #1208 on: Yesterday at 23:37:05 »
Broadchurch. Ma dispera ... nu pot sa vad un episod fara sa imi trebuiasca imediat si urmatorul si tot asa.  :hihi: David Tennant imi era extrem de nesuferit din Jessica Jones asa ca atunci cand l-am vazut aici am zis 'ohh, fuck'. Dupa primele 2 episoade mi-a trecut total  :hihi:
Putin mov nu strica.