*

Hil

• 8270
Re: Miscarea zilei - ce/cat sport ai facut azi? (2)
« Reply #420 on: February 10, 2017, 21:57:51 PM »
Merci Iepu! :)
Pe youtube deocamdata. Am sa le iau la rand, nu obosesc mai deloc, dar muschii simt ca se incalzesc.

Am gasit un clip de aerobic, cam in stilul in care faceam la 18 ani.
Il las aici sa-l tin minte si poate mai gaseste cineva fun. E o ora si 15'

https://youtu.be/ZsVp7wRWG7I

« Reply #421 on: February 12, 2017, 14:23:43 PM »
Eu nu am mai facut mare lucru, am ajuns la 3 min de planks zilnic si am bagat un pic de dans. Cand sunt singura acasa imi pun melodii de toatel felurile ( rock si latino mai mult, de fapt ), si ma zbantui de nebuna prin casa pana simt ca imi iese inima din piept ( does it count ca exercitiu? :D). Am o problema cu dansul, nu imi place sa o fac in public, dar cand sunt singura acasa...I unleash the beast :)))
A si am fost o zi intreaga la Therme si am inotat pe acolo pana am facut febra musculara

« Reply #422 on: February 12, 2017, 23:23:57 PM »
Silvana, votez pentru dans :)
E mai euforic decat sa mergi in gol pe banda, sau sa tragi de fiare.
Eu cred ca e o forma complexa de miscare, care armonizeaza organismul.
Ai incercat niste fitness-dance dupa clipurile de pe youtube ?

« Reply #423 on: February 13, 2017, 23:41:01 PM »
Nu am incercat nimic, doar am dansat eu de nebuna asa prin casa, o sa vad daca imi place. De obicei nu-mi plac chestiile care presupun coregrafie, poate d-aia nici nu mi-a placut step aerobicul

« Reply #424 on: February 23, 2017, 06:22:54 AM »
Dupa ce ca nu fac nimic, am numai idei crete. Spre exemplu acu mi s-a pus pata ca as vrea asa ceva la mine in birou.

https://youtu.be/Nv7FZPLu09g

Daca pentru sex swing sunt deja prea batrana, macar un yoga swing  :lol: Nici nu mi se pare f scump 100$ dar nu stiu cum trebuie prins in perete si cat de rezistent e.

*

Kyra

• 697
« Reply #425 on: February 23, 2017, 10:01:21 AM »
La birou?! Mie imi provoaca idei destul de kinky yoga swing asta  :hihi: :hihi: :hihi:

Cred ca mai fezabil mi se pare sa iti pui TRX, sunt o gramada de exercitii pe care le poti face si necesita putin spatiu, desi asta e mai funny, ce-i drept. :))

« Reply #426 on: February 23, 2017, 11:30:05 AM »
Nu la birou la job (desi as putea sa le propun  :hihi:), ci la mine in biroul de acasa.  :hihi:
TRX-ul nu mi se pare la fel de spectaculos, trebuie sa recunosc. :D

*

Kyra

• 697
« Reply #427 on: February 23, 2017, 11:46:20 AM »
haha ar fi fost maxima la birou - munca, daca tot sunt trendurile astea axate pe satisfactia angajatilor pt cresterea productivitatii, cu sala de fitness, de relaxare, etc... :hihi: :hihi: :hihi:

« Reply #428 on: March 16, 2017, 13:59:19 PM »
Am fost aseara la Khai-Bo, mi-a placut maxim, desi este cardio intens, fara pic de pauza. Am zis ca ma fac de ras si lesin dupa vreo 30 de min, dar dupa ce am trecut de momentul ala am fost ok cat de cat.
Ma enerveaza sincronizarea, ca nu-mi iese, poate cu timpul o sa invat si miscarile cum trebuie. Pun un link sa vedeti cam cum e ora ( nu stiu daca aveam voie sa pun link de pe fb, daca nu e ok, Angel sterge-l tu..sau il sterg eu ) https://www.facebook.com/vivasportclub/videos/1167419609952569/
Exact cu baiatul asta am facut si exact asa.
Miane seara ma duc la bag box :D, tot cu el. M-a mintit ca ar fi mai usor acolo :))))

*

Kyra

• 697
« Reply #429 on: March 17, 2017, 10:21:26 AM »
Silvana, daca te tii constant, dupa cateva luni ti se va parea usor, mai ales ca sunt doar exercitii basic, cu greutatea corpului. Trebuie sa iti dezvolti rezistenta, iar dupa ceva timp promit ca ti se va parea usor.  :d
Si pe mine ma enerva maxim sincronizarea la clasele de grup, dupa ce ma obisnuiam cu miscarea, se schimba, nu intelegeam exact, ce mai...frustrare. Dar si cu asta te obisnuiesti, ca nu sunt atat de multe miscari de invatat si fiecare antrenor are stilul lui si pana la urma il inveti. apoi o iei de la capat cand schimbi antrenorul :))

*

Hil

• 8270
« Reply #430 on: March 20, 2017, 15:17:23 PM »
Mi-am cumparat un Bosu ball, vine cu 6 CD-uri cu exercitii pt toate nivelurile.
Ma apuc azi de treaba.

*

RedDeer

• *
  • 3181
  • Truth is only as real as our delusion allows
« Reply #431 on: March 20, 2017, 16:23:28 PM »
Bafta Hil! E foarte interesanta idea! Incep sa ma plictisesc de trambulina si n-am nici un an de cand am cumparat-o.
I have lived with many Zen masters, all of them cats

*

Hil

• 8270
« Reply #432 on: March 20, 2017, 18:05:46 PM »
Mersi! Intr-unul dintre clipurile de la Menopausal Barbie arata un exemplu de exercitiu pt echilibru si de-acolo mi-a venit inspiratia.
Am incercat ieri sa fac barca stand pe ea si am avut senzatia ca sunt in barca :lol:
nu puteam deloc sa-mi mentin echilibru!

Las aici linkul de pe amazon https://www.amazon.ca/gp/product/B00AQ4F19K/ref=oh_aui_detailpage_o00_s01?ie=UTF8&psc=1

Noi avem un wellness account la companie si imi acopera cheltuiala 100%

« Last Edit: March 20, 2017, 18:08:38 PM by Hil »

*

Hil

• 8270
« Reply #433 on: March 23, 2017, 19:26:24 PM »
De-abia astazi m-am apucat. Am facut seria pt abdomen si nu pot decat sa spun 'wow!'
Exercitiile obisnuite facute pe o suprafata instabila.  :shock: Am lucrat 30 de minute si efectiv nu stiu cand a trecut timpul.  :cheer:

*

Hil

• 8270
« Reply #434 on: March 28, 2017, 23:01:43 PM »
Aaaall by myseeeelf?!  :hihi:

BOSU ball rulz! Ce hot yoga frate ca dupa 15 minute de exercitii pe suprafata ca o piftie curg apele siroaie pe mine. Azi am incercat cardio si nu am rezistat mai mult de 15 minute, dar e super fun! Plus ca dorm mai bine de cand fac (iar) exercitii.

Nu stiu unde sa pun informatia asta asa ca here I go. Un coleg, 'nalt cam cat Mr al meu ii multumea intr-o zi prietenei mele pt sugestia cu masa de suspendare. Chipurile de cand si-a luat-o nu mai are dureri de spate. Sta atarnat 1-2 minute pe zi si nu mai are probleme. Si cum in casa Hil suntem toti cam avariati la capitolul spate, am cumparat si noi dispozitivul asta si chiar functioneaza. Vi-l recomand. Se poate plia si ascunde sub un pat.

https://www.amazon.ca/gp/product/B003X5HEJY/ref=oh_aui_detailpage_o01_s00?ie=UTF8&psc=1