*

kalua

• *
  • 22763
    • Soapte culinare
Re: Iepurasul meu de anul acesta...
« Reply #1665 on: July 24, 2017, 18:07:13 PM »
Ari, tu esti pentru mine exemplul unic de formator de educatie ideal. Cunosc aici mai multe cazuri in care proprii copii ai unor educatoare sunt sub orice critica (unul care acum 13 ani pana la droguri, venit politia acasa din motive diferite...), ascult intotdeauna povesti din familiile alea cu gura cascata si nu-mi vine sa cred ce aud. Mi-e tare mila de copiii aia.
Te pup!

« Reply #1666 on: July 26, 2017, 14:35:33 PM »
Mda, din pacate si eu am auzit de cazuri, chiar de copii de psiholog scapati rau de sub control, ajunsi aproape homeless, fugiti de mici de acasa, ceva socant. Si psiholoaga este chiar destul de cunoscuta si bine cotata in oras. Deci si pentru mine e un mister cum se intampla fazele astea.

*

Ariana

• *
  • 3229
« Reply #1667 on: August 17, 2017, 22:51:55 PM »
 :indragostit:
Va pupacesc fetele!Iertare ca nu am scris.
Da, ma doare mult subiectul pentru ca in cazul asta noi adultii avem rol de facilitatori ,ca tot e la moda si asta.

Azi sunt pe dos, da asa de tot.Am de terminat un proiect urat...m-as certa cu toata lumea si nu-mi place de mine asa.

*

Ariana

• *
  • 3229
« Reply #1668 on: September 11, 2017, 06:14:40 AM »
Emotii...

Nu stiu cat am dormit legat....Emotii pentru tot presarate cu frustrari.Nu ar trebui sa le am.
Am primit dirigentie (din nou o dirigentie ciudata) si nu voi putea sa merg de dimineata cu Bogdan la scoala.Imi vine sa plang.Copilul e bine,in vacanta s-a intalnit cu colegi de-ai lui si s-au cimentat prietenii.As fi vrut sa fiu cu el.
Din nou am primit o dirigentie ciudata pe care nu mi-am dorit-o.Copiii astia nu au absolut nicio vina.Sunt clasa a XIa....Nici macar nu m-am dus sa vad sala de clasa.Stiu ca o sala urata intr-o cladire gri.
Anul asta nu inteleg deloc deciziile directiunii.Ma intristeaza cum au ales sa abordeze inceputul de an.Au plecat oameni tineri si pasionati.Au plecat infranti nu de sistem ci de oameni.Nu se asigura continuitate.Anul asta predai la o clasa iar la anul la alta.Nu-i fain....

Nu-mi place de mine in dimineata asta!
Sa-mi vina soarele inapoi!