*

Sailor Moon

• 25
  • This is just a ride...
Re: Ingrijirea pisicilor
« Reply #525 on: January 31, 2017, 17:49:59 PM »
Multumesc, Nimphe.  :)

Kalua, n-am stiut ca Maui e fara un piciorus.  :( Oricum, e o mandrete de pisica. Sa va traiasca si sa va bucurati de ea inca multi ani de acum inainte!

RedDeer, nu ne faci si noua cunostinta cu dragostea ta? :p

*

RedDeer

• *
  • 3216
  • Truth is only as real as our delusion allows
« Reply #526 on: February 01, 2017, 05:41:43 AM »
N-am gasit acum la repezeala o poza buna si mai de aproape a lui Gizmo ca sa vedeti ce fetisoara draguta are (sau asa il vad eu, ca dragostea e doar oarba  :hihi: ). Aici lipaie apa de ploaie de pe cadrul scaunului, placerea lui vara. Lipaie asa minute in sir.

« Last Edit: February 01, 2017, 05:43:28 AM by RedDeer »
I have lived with many Zen masters, all of them cats

*

Conchita

• 8043
« Reply #527 on: February 02, 2017, 01:12:12 AM »
SailorMoon, de cateva zile tot vreau sa-ti spun ca ai un Bimbirel superb!  :indragostit: sa va traiasca si sa va bucurati unii de altii.
RD, Gizmo nu stie daca sa se intinda pe sezlong, daca tot a plouat.  :hihi: Ma bucur sa-l revad.  :kiss:
Ka, ma bucur ca e bine Maui.  :indragostit:
Forget love... I'd rather fall in chocolate.

*

Sailor Moon

• 25
  • This is just a ride...
« Reply #528 on: February 02, 2017, 09:44:38 AM »
Conchi, multumesc, nu pot decat sa ma consider norocoasa.    :indragostit:

Red, ce nastrusnic e Gizmo!  :hihi: Are si o gradina frumoasa si ingrijita unde sa se desfasoare.  :)

*

kalua

• *
  • 22797
    • Soapte culinare
« Reply #529 on: February 02, 2017, 10:17:01 AM »
Frumos si simpatic foc Gizmo :indragostit:

*

RedDeer

• *
  • 3216
« Reply #530 on: February 02, 2017, 14:36:12 PM »
Multumesc, si mie mi se pare frumos, ca doar e al meu :) . Vreti sa zicem ce fac pisicii nostri si e mai deosebit? Pentru ca fiecare are personalitatea lui deosebita.
Al meu are capacitati de comunicare dezvoltate  :hihi: , dar am si vorbit cu el si poate de aia (I know, it sounds crazy). Are o voce foarte puternica si purtam adevarate conversatii.
De exemplu, vin acasa si il intreb ce a facut. El 'raspunde' uitandu-se direct la mine. Nu ma intrerupe niciodata. Apoi eu iar mai zic ceva, zice si el si tot asa. Putem s-o tinem asa si 5 minute.
Cand vrea mancare miauna in fata frigiderului (si se uita in ochii tai), cand n-are apa misca castronelul prin casa, cand vrea afara miauna in fata usii, cand vea sa se joace vine cu soricelul in gura si miauna la tine.

*

Nimphe

• *
  • 11857
  • http://surasul-demetrei.blogspot.de/
    • Daily Pleasures
« Reply #531 on: February 02, 2017, 20:44:35 PM »
Ce simpatic Gizmo  :hahaha: :indragostit:
If we all threw our problems in a pile and saw everyone else's, we'd grab ours back.
http://kusse-und-liebe.blogspot.de/

*

RedDeer

• *
  • 3216
« Reply #532 on: February 03, 2017, 03:57:43 AM »
E simpatic in afara cazurilor in care vrei sa-l strangi de gat :) . Ca de exemplu in weekend cand vrei sa dormi mai mult si el canta la usa (parca are amplificator!) la 6 si jumatate cand e ora de trezire. De asta vineri si sambata incerc sa ma culc ceva mai tarziu ca daca vine la usa si ma trezesc sa pot sa-l ignor si sa pot adormi la loc. Daca sunt cat de cate odihnita asta mi-e somnul de weekend.
Cand a fost plecat Mr. in delegatie l-am luat sa doarma cu mine. A fost fain ca am dormit impreuna. Pe urma, diminetata cand am deschis ochii, m-am trezit cu el aproape de fata mea miaunand din toate puterile. Mi-a sarit inima din piept. Nu stiu de ce m-am speriat atat de tare.

A, si trebuie sa va mai spun ca este ceea ce se numeste lap cat. Numai ce te asezi jos si vine la tine in poala. Eu si la masa mananc cu el asezat la mine in poala. Daca suntem mai multi asezati la televizor incearca sa petreaca timpul in mod egal dormind  si rasfatandu-se cu fiecare  :hihi: . Bineinteles ca si acum e la mine in brate (ca de cele mai multe ori cand sunt asezata la laptop). Ii spun ca scriu despre el  :lol:
Nu se plictiseste niciodata de mangaiat, niciodata nu mi-a intors spatele. He is such a sucker!  In schimb ma simt eu vinovata ca odata si odata trebuie sa ma opresc sa-l mai mangai.
« Last Edit: February 03, 2017, 04:11:50 AM by RedDeer »