Author Topic: Vopsele de par  (Read 69469 times)

happycat

• Guest
Re: Vopsele de par
« Reply #135 on: May 13, 2013, 20:47:35 PM »
Am trecut si eu la vopseaua chimica, cea pe care am ales-o e de la firma Tints of Nature. M-am vopsit o singura data acasa cu o nuanta permanenta si acopera bine firele albe si nu am avut absolut nici o reactie alergica.
Pe mine de la henna ma manca pielea capului in anumite locuri, de la asta deocamdata nu am avut nimic.
http://www.tintsofnature.com/

Wendo

• Centura de aur in bucatarie
  • fabulous
  • *
« Reply #136 on: May 13, 2013, 21:25:01 PM »
Eu m-am saturat de vopsitul parului, dar incep sa albesc si nici sa stau in fiecare seara in oglinda sa pigulesc firele albe cu penseta nu e o solutie. Voi v-ati facut vreodata cu vopsea profesionala acasa? Adica ati facut singure amestecul de amoniac si ce mai trebuie? M-am cam saturat sa dau banii la coafor, plus ca ma enerveaza la maxim maimutele care lucreaza acolo. Ultima data  m-au lasat cu parul ud si mi-au zis ca e gata. Cand m-am luat de ele au spus ca uscatul si coafatul costa extra. De parca le impusesem vreo limita inainte sau plecasem vreodata de acolo cu parul ud.
We are the men
Silent and cold
Beautiful eyes
Sheep among wolves

angeldust

• Administrator
  • fabulous
    • Testaholic
« Reply #137 on: May 14, 2013, 08:29:07 AM »
Eu planuiesc sa ma vopsesc luna asta in culoarea mea naturala si apoi sa nu ma mai vopsesc o vreme...pana cand imi apar si mie fire albe. Adica sa profit cat nu am cum ar veni, ca nu cred ca mai dureaza mult  :hihi:

Wendo long time ago eu m-am facut si cu vopsea profesionala acasa dar nu mai stiu sa iti spun ce si cum. Eu blond nu m-as mai face singura, ca tre sa stii ce faci sa iasa bine. Si la roscat cred ca e la fel. Satenurile in schimb nu cred ca sunt asa pretentioase.

moto_m

• important
« Reply #138 on: May 14, 2013, 10:29:55 AM »
Si eu tot acasa cu vopsea profesionala ma vopseam. Saten. Imi cumparam amoniacul ala separat tot de la salon, imi punea intr-un recipient adus de mine, stiam la vremea aia cat trebuie sa pun la doua tuburi-doua jumate, apoi am renuntat la vopsit si cred ca am mai bine de vreo 4 ani jumate de cand sunt naturala :)

Wendo

• fabulous
  • *
« Reply #139 on: May 14, 2013, 11:12:15 AM »
Eu nu am de gand sa cumpar nimic de la salon ca avem 2 magazine in oras numai cu produse profesionale pt par si e mult mai ieftin ca la salon.
We are the men
Silent and cold
Beautiful eyes
Sheep among wolves

Ioanna

• important
« Reply #140 on: May 15, 2013, 21:34:23 PM »
ka, cum folosesti balsamul de te ajuta cu mancarimile, il aplici pe pielea capului? Ma gandesc ca, daca ai parul scurt, oricum ajunge, dar stiu si eu...

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
« Reply #141 on: May 15, 2013, 21:44:19 PM »
Incerc sa-l aplic cat mai aproape de pielea capului si apoi mai masez putin.
wendo, eu nu vad nicio diferenta intre vopselele profesionale si astea de la drogherie :nustiu: , nu mi se par cu absolut nimic mai bune, frumoase, devreme acasa :hihi: alea de la coafor.

angeldust

• Administrator
  • fabulous
    • Testaholic
« Reply #142 on: May 17, 2013, 08:35:05 AM »
Eu vad, in ceea ce priveste blondul. Sunt nuante de blond pe care eu in veci nu le puteam scoate din vopselele neprofesionale si nici din alea profesionale daca nu stii exact ce si cum sa combini.

Wendo

• fabulous
  • *
« Reply #143 on: May 20, 2013, 17:11:41 PM »
La mine asta e dilema vietii, daca sa ma mai blonzesc un pic sau sa il inchid. Blonzitul =  coafor + bani mai multi + coafeze enervante si o groaza de timp pierdut, par inchis la culoare = vopsit acasa + economie de timp si bani.
We are the men
Silent and cold
Beautiful eyes
Sheep among wolves

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
« Reply #144 on: May 20, 2013, 17:39:17 PM »
Ah, da, aveti dreptate cu blondul, eu la asta nu m-am gandit deloc. :doh:

happycat

• Guest
« Reply #145 on: May 20, 2013, 17:46:18 PM »
Kalua la tine cum mai e parul, te-ai mai vopsit in continuare cu vopsea chimica?

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
« Reply #146 on: May 20, 2013, 17:51:11 PM »
da, cu chimicale. E ok, da-i scurt parul acum, deci nu prea are ce sa se usuce din cale-afara.

daria

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #147 on: May 20, 2013, 18:16:19 PM »
Am bagat si eu aseara din nou vopsea in cap pentru ca nu ma mai suportam cu parul ala total aiurea. Pe langa nuanta mea naturala total comuna ma mai dispera si ca am tot inceput sa gasesc fire de par alb.
Am luat L'oreal Preference si mi-a placut la nebunie.
Ca niciodata nu m-a mai usturat pielea capului cat am stat cu ea, a prins exceptional de bine, uniform, lucios.
Si sincer e prima dat cand ma vopsesc acasa si imi simt parul la fel ca dupa vopsitul la coafor.
Acum sa vedem cat o sa tina vopseaua, insa nu imi fac multe sperante pentru ca mi-am luat tot rosul meu turbat care curge intotdeauna repede.

Xonia

• puiut
« Reply #148 on: May 28, 2013, 20:33:34 PM »
Am incercat ieri sa ma vopsesc din nou de data aceasta cu nuantator din acela la pliculet care nu contine amoniac sau oxidant si am avut aceeasi reactie in mai putin de cateva minute a inceput sa usture scalpul si sa mi se roseasca fata fapt ce-mi dovedeste ca-S alergica la PPD.
Testul de alergie nu m-a ajutat cu nimic nici de data asta l-am facut si inainte sa ma vopsesc cu Wella si n-am avut nici un fel de reactie alergica dupa 48 de h decat in timpul vopsirii.
Nici nu stiu acum ce vopsea sa mai folosesc, cele din farmacii(Color&Soin,Biokap,Apivita) fara PPD or fi bune le-ati incercat cumva?
Sau vopseaua Kalllos? este din plante din cate am citit nu stiu insa daca contine PPD.

Ariana

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #149 on: June 30, 2013, 17:22:46 PM »
M-am vopsit si eu.
Vroiam initial sa adopt ombre ca am vazut la Angel si mi-a placut la nebunie dar nu am mai avut rabdare asa ca mi-am tras un "rosu ca facu sa-mi aduca norocul".E a doua tura de vopsit cu produse de la cep.ro.Ce imi place foarte tare la vopselele astea e ca tubul e foarte mare ceea ce la claia mea e perfect.Nasol rau de tot e ca pute de iti muta nasul.
Rosul e turbat la inceput dar dupa aceea iese.
Eu am scapat de sub control lungimea.E foarte lung si des,ma enerveaza dar mi-e mila sa il tai si cauta nod in papura insistand ca nu exista in Timisoara coafeze care sa stie sa tunda par lung si putin ondulat.