Author Topic: Sampon pentru par gras  (Read 31591 times)

janis

• important
Sampon pentru par gras
« Reply #105 on: August 22, 2011, 19:37:24 PM »
Wendo, cu peria rotativa n-ai incercat? Am o prietena care are parul foarte cret, si isi usuca parul cu peria rotativa si ii sta foarte bine parul 3 zile, bine daca ploua sau e umiditate atunci se increteste, dar in rest arata foarte bine.
"Gona kick the darkness, 'till it bleeds daylight"

Wendo

• Centura de aur in bucatarie
  • fabulous
  • *
Sampon pentru par gras
« Reply #106 on: August 22, 2011, 19:38:51 PM »
Am incercat-o si pe aia, degeaba. Mai ales daca e aerul umed, s-a dus naibii parul meu.
We are the men
Silent and cold
Beautiful eyes
Sheep among wolves

janis

• important
Sampon pentru par gras
« Reply #107 on: August 22, 2011, 19:44:10 PM »
Daca ti-ai pune un permanent usor, sa-ti uniformizezi buclele? Just a thought, nu stiu daca ar ajuta.

On topic: eu am revenit la Karma Komba, imi place mult samponul, dar nu-l pot folosi fara balsam. O sa caut si eu samponul uscat, n-am incercat niciodata.

« Last Edit: August 22, 2011, 19:47:18 PM by janis »
"Gona kick the darkness, 'till it bleeds daylight"

Maria

• important
Sampon pentru par gras
« Reply #108 on: August 23, 2011, 03:41:48 AM »
Wendo folosesti un produs special pt bucle? Au cei de la moroccon oil o crema, curl cream excelenta. La fel la miss jessie's, quick curl cream.
Iar cu sampon nu ar trebui sa te speli mai des de 2 sapt.

Ariana

• Core Team
  • fabulous
  • *
Sampon pentru par gras
« Reply #109 on: August 23, 2011, 09:52:15 AM »
Wendo intrebare...tu cand il intinzi cu placa pui vreun produs care sa il ajute la indreptat?
Si o alta intrebare nu esti tunsa in scari asa-i?

angeldust

• Administrator
  • fabulous
    • Testaholic
Sampon pentru par gras
« Reply #110 on: August 23, 2011, 10:50:28 AM »
Ia vedeti ca avem un topic special pentru parul ondulat ;)

Ariana

• Core Team
  • fabulous
  • *
Sampon pentru par gras
« Reply #111 on: August 23, 2011, 11:42:33 AM »
Apropos de topic.Mi-am luat de la Lush un sampon solid care imi place. :indragostit:
Fetele..dar cum e soamponul uscat?

deedee

• Core Team
  • fabulous
  • *
Sampon pentru par gras
« Reply #112 on: September 21, 2011, 08:35:26 AM »
pentru ca ati propovaduit pe aici, am luat si eu un tub de spray - sampon uscat de la dm.
azi l-am folosit pentru prima data si ma intreb cum am trait fara el pana acum  :hihi: serios acum, exceptand faptul ca l-am pulverizat prea de aproape si mi-a lasat o pelicula alba, foarte evidenta mai ales pe radacinile mele nevopsite, imi place cum arata parul meu azi (in a treia zi de dupa spalat). M-a ajutat sa capete si un look sauvage  :hihi:, imi place, e mai ciufulit acum.
pentru viitor voi sti sa pastrez distanta. nu intentionez sa-l folosesc mai des de o data pe saptamana.
oricum un maaaare multumesc pentru pont.  :mersi:

Meg

• Core Team
  • fabulous
  • *
    • From Meg with Love
Sampon pentru par gras
« Reply #113 on: September 21, 2011, 08:51:02 AM »
DD, gand la gand :)
si eu mi l-am luat ieri si-mi place. cam cu 2 zile mi-a intinerit parul, ca sa zic asa - l-am folosit ieri si astazi arata foarte bine. deci ieri si azi as putea sa-l las in pace :)
Am si eu blog!
The Black Princess

deedee

• Core Team
  • fabulous
  • *
Sampon pentru par gras
« Reply #114 on: September 21, 2011, 11:07:59 AM »
Meg  ;)
pe mine m-a uimit efectul instant  :hihi: imediat s-a vazut diferenta, dar nu ma asteptam sa tina. so far so good.   :cheer:
singurele minusuri ar fi 1. pelicula alba, dar cred ca acolo cu putina indemanare nu se mai cunoaste si 2. senzatia pe care o am dupa ce imi trec mainile prin par, parca tocmai am sters tabla  :hihi:
dar decat sa arat ca o curca plouata, mai bine asa.

angeldust

• Administrator
  • fabulous
    • Testaholic
Sampon pentru par gras
« Reply #115 on: September 21, 2011, 11:14:59 AM »
eu tocmai l-am terminat pe al meu, de data asta o sa imi iau doua odata ca in ritmul in care il folosesc eu nu are viata lunga  :hihi:
Pe mine m-a tinut cam 7-8 aplicari.

Meg

• Core Team
  • fabulous
  • *
    • From Meg with Love
Sampon pentru par gras
« Reply #116 on: September 22, 2011, 10:04:46 AM »
DD, eu parca n-am vazut pelicula alba asa evidenta. Oare e parul meu mai blondut si n-am bagat de seama?
o sa ma uit data aviiatoare :)
pana atunci ii dam un mare :pup: lu' Angel, ca ea ne-a indrumat catre asa ceva :D
Am si eu blog!
The Black Princess

deedee

• Core Team
  • fabulous
  • *
Sampon pentru par gras
« Reply #117 on: September 22, 2011, 10:16:07 AM »
Megule eu cred ca am pulverizat prea de aproape. Clar asta a fost. Plus ca eu am radacinile destul de evidente, pentru ca necesit o vopsire urgenta.
Daca tot l-am aplicat ieri si aseara am avut treaba pana tarziu, inclusiv lene sa ma spal pe cap, azi sunt in a patra zi de cand mi-am spalat ultima data parul si arata chiar ok.
Pupices si eu prelung pe Angel si pe celelalte fete care au dat pontul.  :mersi:

Lilisor

• Core Team
  • fabulous
  • *
Sampon pentru par gras
« Reply #118 on: September 22, 2011, 11:46:05 AM »
Oare de ce nu avem si noi dm in Iasi, ca in ultima vreme e tare suferind parul meu, cred ca starea pe care o am in ultima vreme se transpune si asupra corpului. Mi se ingrasa groaznic de mult parul si imi cade f mult, iar samponul de la Gerovital parca ajuta un pic in ceea ce priveste caderea parului, dar se ingrasa de doua ori mai repede decat de obicei. Daca ma spal dimineata pana seara parca il simt deja greu  :(. Acum am unul de la nivea pt par gras si fara volum, dar tot imi cade parul  :-s.
Carpe diem quam minimum credula postero!

Meg

• Core Team
  • fabulous
  • *
    • From Meg with Love
Sampon pentru par gras
« Reply #119 on: September 22, 2011, 11:55:51 AM »
Lilisor, daca vrei sa-l incerci iti trimit eu pachet .. :)
Am si eu blog!
The Black Princess