*

Kyra

• 697
Re: Produse fabuloase pentru par
« Reply #570 on: February 21, 2013, 01:43:07 AM »
Mi-am comandat de la Joico Intense Hydrator din gama K-pak, de la L'Oreal prof. o masca cu uleiuri (ca tot ma plictisisem de Intense/Absolut Repair) si faimosul ulei Monoi de Tahiti.
Ati folosit ceva dintre astea, pentru mine e first time la toate? :D

*

julsko

• 542
« Reply #571 on: February 21, 2013, 06:51:27 AM »
io am primit cadou niste chestii cu dead sea stuff ( no name )  , nu imi place mirosul da tre sa le fac design pt website si trebe intotdeauna sa incerc produsele inainte ..   se simte okay pe par mai ales balsamul ;)

voiam sa share si io ceva lol
I loved the Titanic. My favorite character was the iceberg

*

deedee

• *
  • 4188
« Reply #572 on: February 21, 2013, 10:22:01 AM »
Am avut eu cate produse din gama Kpak si nu pot sa iti spun ca am sesizat ceva notabil asupra parului meu. Deci ori parul meu nu era compatibil cu Joico ori produsele astea sunt supraevaluate.  :nustiu:

« Reply #573 on: February 22, 2013, 00:40:02 AM »
Mie mi se pare ca, spre deosebire de uleiul normal de cocos, monoiul nu intra complet in par. Probabil vitamina E uleioasa ramane la suprafata. Miroase frumos, insa foarte puternic, vara cel putin ma apuca durerile de cap dupa cateva ore, in conditiile in care n-am nicio sensibilitate olfactiva. De Tiki spun, poate tu ai de la alta firma, fara vit E si atata parfum:

*

Kyra

• 697
« Reply #574 on: February 22, 2013, 16:38:36 PM »
Brandul e altul, din cate stiu eu, are doar ulei de cocos si flori de Tiare, mai mult voi vedea cand intru in posesia lui. L-am luat de pe naturissimo.
Sa stii ca eu tocmai de mireasma lui eram entuziasmata, din ce citisem :sarcastic:
Ca si proprietati, face ceva in plus fata de uleiul simplu de cocos? Pe asta, nici nu am mizat.

Deedee, am avut si eu ceva produse de la Joico, gama Silk Result, si la fel, nici eu nu am vazut vreun efect notabil si nu am mai incercat Joico de atunci. Dar simteam nevoia de o schimbare de la produsele mele obisnuite...si mi-am pus sperantele si in 'hidratorul' asta.

*

kalua

• *
  • 22866
    • Soapte culinare
« Reply #575 on: February 22, 2013, 17:54:51 PM »
Mi-am luat eu pe Tahiti din piata, hand made, ulei de cocos cu manoi si vanilie :indragostit: :indragostit: :indragostit: Imbuteliat in sticle mici de apa minerala Perrier :lol: . Eu l-am folosit pentru corp si daca as fi stiut ca-i asa de misto si bun, mi-as fi luat mai mult. Mirosea foarte fin, deloc puternic.
Daca ajungeti pe-acolo, dati iama (nu era ieftin, dar merita cu varf si indesat).

*

Kyra

• 697
« Reply #576 on: March 05, 2013, 00:55:04 AM »
Mi-a ajuns in sfarsit Monoiul si intr-adevar, foarte frumos miroase! :indragostit: Fir-ar al naibii de monoi, ca are 100 ml si am dat putin peste 45 lei pe el! Si pana la urma nu face nimic in plus fata de uleiul de cocos simplu, nu-i asa?
Am incercat si masca de la L'Oreal profesional si Hydratorul de la Joico Kpak si imi plac. Mi-am mai luat si o crema de zi de la Phyto si imi descurca foarte bine parul dupa spalat, imi plac toate :yum:

*

Ariana

• *
  • 3239
« Reply #577 on: March 31, 2013, 16:01:11 PM »
Eu i-am redescoperit ieri pe astia
cep.ro/an.html

Mi-am luat vopsea pt roscatul meu preferat si a iesit.Tuburile sunt f mari spre deosebire de ce se gaseste pe piata.
Mi-am mai luat sampon pentru par vipsit si masca de par la un pret f bun 38 de ron un litru de sampon.Miroase fain.Ramane sa vad cat e de bun.

« Reply #578 on: April 02, 2013, 15:11:12 PM »
Mi-am comandat de la Joico Intense Hydrator din gama K-pak, de la L'Oreal prof. o masca cu uleiuri (ca tot ma plictisisem de Intense/Absolut Repair) si faimosul ulei Monoi de Tahiti.

Kyra,

de unde ai comandat?

Multumesc ;).

« Reply #579 on: July 08, 2013, 08:45:47 AM »
Eu sunt indragostita de produsele pentru intretinerea culorii de la Lakme http://www.lakme.com/en/b22.html
Cu balsam Copper de la ei m-am facut roscata la varfuri si m-a tinut 3-4 spalari spre surprinderea mea. Am mai incercat si balsamul/masca pentru brown hair si desi asta nu mi-a prins asa bine, mi-a dat niste reflexe super faine pe blond.

La noi se gasesc in mall la Professional Shop si au si site: http://www.professionalshop.ro/

*

Kyra

• 697
« Reply #580 on: July 08, 2013, 21:36:53 PM »
Kyra,

de unde ai comandat?

Multumesc ;).

GoM, de pe strawberry si restul de chestii naturale, de pe naturissimo.ro, sunt foarte draguti, mereu imi pun si un small gift in colet. :)

*

Xonia

• 31
« Reply #581 on: August 14, 2013, 20:42:16 PM »
As vrea sa-mi comand un spray pentru stralucire.
M-am gandit la asta pana acum..daca l-a folosit careva sa-mi zica si mie cum i s-a parut daca ingrasa parul rau & stuff.

*

Kyra

• 697
« Reply #582 on: August 14, 2013, 23:28:29 PM »
Xonia, banuiesc ca e din gama S factor de la Tigi. Eu am avut de la ei Diamond Drops, arata cam la fel, e tot pentru stralucire. Nu mi se pare ca imi facea parul super shiny, sincera sa fiu. De ingrasat nu pot sa iti zic, pt ca eu am parul uscat. Parca mai mult mi-a placut spray-ul de la Goldwell, si ala sigur nu ingrasa, e ca un fel de fixativ.
Parca si uleiul Orofluido da ceva luciu dar e putin cam devreme sa ma pronunt, l-am folosit doar de 3 ori.  :D

*

Xonia

• 31
« Reply #583 on: August 27, 2013, 16:24:03 PM »
Kyra thanks anyway  :), dar pana la urma am cumparat serul acela nou de la Syoss Glossing , doream sa il testez de cand a aparut, miroase demential. :indragostit:
Si m-am pricopsit si cu un spray pentru volum,asta mai exact:

L-am folosit de cateva ori e fain, da volum parului ,doar ca il cam ingrasa,acum nah poate am eu parul defect de reactioneaza asa,el e cam uscat de fel. 

« Reply #584 on: February 08, 2019, 12:27:16 PM »
Pot sa le incadrez si eu produsele de la Regivero ca fiind produse fabuloase pentru par  :aplauze:pentru ca pentru mine au fost whou  :shock:

Am fost la dermatolog si eu ca imi tot cadea parul si am facut analize si tot, nu parea sa fie nimic. Dar mi-a recomandat Parusan si a fost jale dupa el, ce m-am umplut de matreata. Am incercat dupa Regivero, eu l-am luat de pe Emag ca aveau ceva promotie si am zis sa incerc . E un brand nou romanesc si am zis sad au o sansa produselor facute la noi, ca este oricum tratament si cu tot feluld e certificari. Si la mine merge foarte bine, nu am gasit de cand eram mica un sampon sa imi curate parul asa de sa scartaie, si ma simt foarte curata, si sunt foarte fericita ca nu imi mai cade parul.