Author Topic: Coafuri si schimbari de look  (Read 172371 times)

pitzigoi

• copacel
Coafuri si schimbari de look
« on: July 05, 2009, 00:42:42 AM »
M-am indragostit de coafura asta, nu stiu de ce  pentru ca nu e mare lucru; cred ca mi-e dor de grey's anatomy :((

pitzigoi

• copacel
« Reply #1 on: July 10, 2009, 13:47:58 PM »

strumfita

• nazdravan
« Reply #2 on: July 10, 2009, 13:53:13 PM »
Waw ce mortale sunt a 2-a si a 3-a poza !!! si eu vreau si nimeni nu stie sa imi faca genul ala de breton, cica am varticus si nu sta, acum am un breton 3 fire ciufi  :fight:

deedee

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #3 on: July 10, 2009, 13:55:08 PM »
Eu cu poza blondei din a treia poza m-am dus la coafor sa ma tund. Si m-a facut tipa, exact cum am vrut. Din pacate acum imi doresc sa nu fi luat decizia asta, pentru ca nu mai pot scapa de el. Si cum la mine creste parul asta foarte greu, ma chinui sa-l asez mereu.

strumfita

• nazdravan
« Reply #4 on: July 10, 2009, 13:56:40 PM »
nu pui o poza cu freza sa vad cum e? ma intereseaza sa vad bretonul e tuns din mai inauntru sau doar din fata, intelegi cum zic?

deedee

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #5 on: July 10, 2009, 13:59:16 PM »
Pai deja a inceput sa creasca, nu mai e asa de scurt si nu stiu daca am poze din perioada aia. Dar e luat mult si din lateral, nu numai in fata.

strumfita

• nazdravan
« Reply #6 on: July 10, 2009, 14:03:41 PM »
Pe mine bretonul ma interesa mai mult, ca freza in rest este ca in poza..aproximativ, dar vreau sa am breton ca de nu tot cu agrafe sunt in par sau il dau dupa ureche si m-am saturat. Acum am breton dar tot agrafele sunt prioritate.

pitzigoi

• copacel
« Reply #7 on: July 10, 2009, 14:11:08 PM »
Si eu vreau un breton dragut dar nu sunt hotarata daca sa-l fac pe lateral si filat sau drept si pe frunte

abulinei

• Membru fondator
  • important
« Reply #8 on: July 10, 2009, 14:44:10 PM »
Mie-mi plac toate in afara de aia din mijloc.

Cand vad poze d-astea mai ca-mi vine sa bag foarfeca si-n al meu...
A person who never made a mistake never tried anything new.
Albert Einstein

amailhik

• important
« Reply #9 on: July 26, 2009, 22:57:15 PM »
Mi-am facut suvite albastre!  :hihi: Cam asa arata: Blondul este mai deschis, mai luminos, arata asa pentru ca singura lumina era cea de la blitz.
The more I know about people the more I like dogs.

Szimcsi

• Membru fondator
  • fabulous
  • I'm not what seem to be...
« Reply #10 on: July 26, 2009, 22:57:51 PM »
Foarte frumos!  :fox:
I'm not G.I. Jane, I'm Attachment Barbie

walpurgik

• important
« Reply #11 on: July 27, 2009, 00:20:07 AM »
O poza pe grup ceva, sa vedem tot asorteul? :D

amailhik

• important
« Reply #12 on: July 27, 2009, 00:23:33 AM »
Multumesc! Intr-o revista le-am vazut. M-as fi dus imediat cu revista la salon dar eram cu licenta si nici timp de respirat n-aveam, daramite de suvite albastre. Face parte din colectia L'oreal Jardin precieux, si se numeste mac albastru ce am eu in cap.  :hihi:
Peste 3-4 saptamani, la vopsitul urmator mi le fac mov!
The more I know about people the more I like dogs.

Nimphe

• Core Team
  • fabulous
  • *
  • http://surasul-demetrei.blogspot.de/
    • Daily Pleasures
« Reply #13 on: July 27, 2009, 11:38:58 AM »
Da, chair s epoarta suvitele stridente, conteaza insa sa gasesti o stilista priceputa. La penultimul vopsit (inainte de sarcina) stilista mi-a pus vreo 5 culori in par. Suna multe, dar mi-a facut niste suvite foarte tari. Am avut unele grena, dar nu erau deloc tipatoare, tiganesti. Erau puse in locuri bine gandite (una in breton, de ex.). Cred ca a fost cea mai tare frizura pe care mi-a facut-o.

Ultima coafura e mai cuminte, pt ca am rugat-o sa nu-mi puna nimic care sa afecteze bebelusa (oricum, am asteptat pana in trimestrul 2) si m-a tuns bob asimetric (eu sunt mare fan asimetrii).
If we all threw our problems in a pile and saw everyone else's, we'd grab ours back.
http://kusse-und-liebe.blogspot.de/

Nimphe

• Core Team
  • fabulous
  • *
  • http://surasul-demetrei.blogspot.de/
    • Daily Pleasures
« Reply #14 on: July 27, 2009, 11:46:36 AM »
Eu mi-l fac unde ma fac de ani de zile. La un coafor din blocul meu. Din pacate, stilista mea s-a mutat de aici la un salon nou deschis, in Tineretului, langa restaurantul La Bucur. Si o urmez oriunde se duce :d Este o tipa tanara si foarte talentata :ok: Cand merg la ea nu ma gandesc ce vreau. Ma pun pe scaun si-i spun sa se destrabaleze. Face ce vrea, ca oricum ii iese bine :hihi:

Am trimis 3 prietene la ea si toate au fost extaziate de schimbare. Le-am sfatuit sa o lase pe ea sa le faca ce vrea.

Am fost si eu la Abate-le ala, cand am vrut sa-mi fac suvite si mi-era teama sa nu ma poceasca aici in cartier. Imi amintesc ca a fost ok, dar e mult prea departe de mine. Si, din moment ce sunt multmita cu tipa asta, nu am de gand s-o schimb pt nimic in lume :okey:
If we all threw our problems in a pile and saw everyone else's, we'd grab ours back.
http://kusse-und-liebe.blogspot.de/