Author Topic: Cele mai bune ustensile si accesorii pentru par  (Read 23060 times)

Althe

• Legally FAB
  • fabulous
  • *
Re: Cele mai bune ustensile si accesorii pentru par
« Reply #30 on: October 13, 2014, 14:35:44 PM »
Da, asta am vrut sa spun si eu, costa 219 LEI. Daca face ce spune mi-l comand si eu  :d Astept parerea Kyrei :)

julsko

• nazdravan
« Reply #31 on: October 13, 2014, 17:35:05 PM »
 :doh: :doh: :doh: :doh: ah da ma scuzati
I loved the Titanic. My favorite character was the iceberg

Kyra

• nazdravan
« Reply #32 on: October 19, 2014, 01:11:41 AM »
Althe, sa stii ca chiar da volum la radacina, cam ca atunci cand te tapeaza cineva foarte bine. :hihi: Dar am impresia ca trebuie sa prind mai multa experienta cu unealta, cateodata arata cam "tras de par". :sarcastic:
Am mixed feelings inca, pe de o parte imi place, pe de alta parte parca aveam asteptari mai mari. Revin cand o mai folosesc de cateva ori, se poate sa fiu doar eu foarte novice si clumsy.

Althe

• Legally FAB
  • fabulous
  • *
« Reply #33 on: October 19, 2014, 01:24:26 AM »
Merci mult. Mai astept, nici eu nu sunt cea mai indemanatica, mai ales cand e vorba de par. Eu nu mi-am luat nici macar placa pana la ora asta  :hihi: Nu e o urgenta, poate de sarbatori sa ma cadorisesc.

Testaholic

• Administrator
  • fabulous
    • Testaholic - Beauty & Fashion Test Lab
« Reply #34 on: October 23, 2015, 09:55:29 AM »
Mi-am luat un nou uscator de par , ACESTA de pe eMAG si voiam sa spun ca raportul calitate pret mi se pare foarte bun. Imi e foarte folositor difuzorul pentru volum, parul meu are o foarte usoara tendinta sa se onduleze si difuzorul asta chiar scoate maximul de bucle posibile din parul meu. Si imi place ca are buton de aer rece pe care il folosesc dupa ce termin de uscat parul ca sa fixeze putin coafura. Mi-ar fi placut si mai mult daca era o idee mai mic ca dimensiuni sa fie super usor de manevrat.

Althe

• Legally FAB
  • fabulous
  • *
« Reply #35 on: October 23, 2015, 22:53:49 PM »
Ce fain e! si parul meu are tendinte de ondulare, iar eu evit uscatoarele cat pot tocmai din motivul asta, ca imi strica naturelul  :d
L-am bagat in cos, poate de mos Nicolae ma cadorisesc, pe luna asta (si viitoare) mi-am facut norma.

Testaholic

• Administrator
  • fabulous
« Reply #36 on: October 24, 2015, 18:49:33 PM »
La mine e ceva nou asta cu ondularea, de cand nu il mai vopsesc cu vopsea chimica, inainte imi statea drept drept. Si acu nu prea stiu cum sa handle-ui problema, imi trebuie ustensile si produse noi. Si e nasol nasol ca mai mult sta ca o matura si e wavy decat bucle. Si se electrizeaaaza de ma innebuneste.

Althe

• Legally FAB
  • fabulous
  • *
« Reply #37 on: October 24, 2015, 19:35:25 PM »
Eu nu handle problema deloc, n-am placa, il las sa se usuce si sa stea cum vrea el. Nici eu nu am tocmai bucle, este la fel, wavy. 
Poza f veche cu carare suie, dar fix asa il am acum.

Testaholic

• Administrator
  • fabulous
« Reply #38 on: October 25, 2015, 10:51:13 AM »
Pai tu ai in primul rand cam de 4 ori mai mult par ca mine  :hihi: Sa-ti traiasa, e f frumos

mititik

• copacel
« Reply #39 on: February 23, 2016, 23:16:58 PM »
A folosit cineva peria asta?
http://youtu.be/8NuaAxPnpfY

Parul meu abia spălat si fără niciun produs arată exact ca al tipei. Peria asta mi se pare mai ușor de folosit si mai rapida. Īmi cam face cu ochiul :)

Testaholic

• Administrator
  • fabulous
« Reply #40 on: February 27, 2016, 10:05:39 AM »
O fi mai rapida dar mi se pare ca aceleasi rezultate le poti obtine si cu o perie normala si uscator, numai ca iti trebuie ceva mai multa dexteritate. In plus postarea aia e in mod evident "sponzorizata" deci nu stiu cata incredere sa ai in ea, mai cauta si alte reviewuri.

Kyra

• nazdravan
« Reply #41 on: February 28, 2016, 01:11:37 AM »
Sistemul e acelasi cu al periei Rowenta pe care o am eu si despre care postasem, doar aplicatorul difera, in rest se foloseste fix la fel. Eu nu am mai folosit-o de cand am postat, si uitasem de ea. :doh: Ideea e ca da volum, dar si degradeaza parul, folosindu-l pe fiecare suvita pe toata lungimea.
Poate voua cele cu parul fin pisicos, va este ok, dar eu nu stiu ce sa ma mai fac cu parul asta uscat. Sa va faceti o idee, parul meu nu se ingrasa deloc daca il spal la o saptamana, in contextul in care ma duc la sala aproape in fiecare zi si fac cardio gramada, cycling, hiit, unde se transpira (chiar are volum la radacina, radacina e super ok). In conditiile in care bag la greu masti, uleiuri, serumuri Kerastase, Redken, Joico. Mi-e clar ca se degradeaza de la vopsit, dar nu am ce face pt ca am fire albe. Ma rog, nu va imaginati ca e vreo matura, dar le invidiez pe fetele astea cu parul fin si pisicos, chiar daca e mai rar si subtire ca al meu...al meu nu ramane matasos decat maxim 2 ore pana devine frizzy de la umezeala/vant/caldura/whatever si s-a terminat povestea.

M-am lungit. Bottom line, eu cred ca e ok pt fete cu parul fin, mai degraba gras decat uscat, degradat. Poti obtine rezultate dragute.

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
« Reply #43 on: April 27, 2016, 11:44:07 AM »
Cool :aplauze:

Kyra

• nazdravan
« Reply #44 on: March 13, 2017, 14:52:14 PM »
Stiti ca vorbam acum ceva timp despre placile GHD? Am facut-o si pe asta, am dat 720 lei pe o placa de par. :nehotarat:
Mi-am comandat de pe Amazon.de pt ca are european plug, nu de UK. Mai exact, este cel V Gold Classic Styler
Mi s-a parut cel mai potrivit pentru mine, restul erau modele vechiute, iar varianta Platinum, despre care spun ca protejeaza mult mai bine, ajungea la 250 eu sau mai mult.
Oare o merita tot hype-ul din jurul lor? Sper sa ma descurc sa fac si bucle cu el si nu numai, ca nu l-am luat doar pentru indreptat, dimpotriva.  :hihi: :hihi: