Author Topic: Sutiene pentru fetele cu sanii mari  (Read 4261 times)

Ariana

• Core Team
  • fabulous
  • *
Sutiene pentru fetele cu sanii mari
« on: June 11, 2010, 11:46:35 AM »
Era clar ca eu o sa fiu deschizatoarea unui topic de genul asta.:(

Pana acum din sutienele Triumph nu am iesit.Ieri insa am descoperit o noua marca superok Anita.
www.anita.com
Sunt scumpe ca naiba la noi dar arata tare bine.

veruskin

• fabulous
« Reply #1 on: June 11, 2010, 11:59:00 AM »
Eu mi-am mai gasit si la Jolidon - dar nu sunt prea multumita de ele.
Triumph
Debenhams
Marks & Spencer
Ultimul achizitionat a fost de la Kiabi si mi-au placut mai multe, plus ca erau colorate, de care nu prea am gasit pana acum, si nu foarte scump (50ron).

Ariana

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #2 on: June 11, 2010, 12:13:05 PM »
Veru tu cred ca ai o cupa normala daca ti-ai gasit la Jolidon.
Eu cu dupa E-F si 75 (80 acum dupa nastere) la torace numai la Triumph mi-am gasit pana acum sa pot sa il folosesc multa vreme.
Am avut si de la Marks&Spencer dar s-au lasat f rapid bretelele sub greutatea sanilor.
Debenhams nu am incercat.Dar e bine de stiut.

M-am enervat instant azi cand am vazut ca la noi e in jur de 40 de euro si in State sunt 33 de dolari sutienul ce mi l-am luiat eu ieri. :explodez:

veruskin

• fabulous
« Reply #3 on: June 11, 2010, 12:18:04 PM »
Eu am Cupa D si unde am gasit pentru mine, am vazut si cu cupa mai mare, frumoase.
De la Debenhams am luat pentru Soacra mea unele foarte frumoase (care are E sau F)

Nimphe

• Core Team
  • fabulous
  • *
  • http://surasul-demetrei.blogspot.de/
    • Daily Pleasures
« Reply #4 on: June 11, 2010, 14:15:00 PM »
Eu iau de la:
- Triumph
- Reflections
- H&M
- Palmers
- Franco Rossi (sper ca tin bine minte numele, am luat unul anul trecut :think:)

Cel mai bine ma impac cu Triumphul si Franco Rossi asta, care are diferite culori interesante (maro, mov etc). La H&M si Palmers imi plac f m materialele si designul, dar se gasesc destul de greu masuri mari :nustiu:
If we all threw our problems in a pile and saw everyone else's, we'd grab ours back.
http://kusse-und-liebe.blogspot.de/

Hil

• Membru fondator
  • fabulous
Re: Sutiene pentru fetele cu sanii mari
« Reply #5 on: January 26, 2018, 14:10:45 PM »
Nu gasesc unde a scris Lili despre cum se iau masurile pt sutienul potrivit, dar saru'mana pt revelatie inca o data! Sapt trecuta am gasit un tabel ce converteste masurile de la tara la tara si pe marci (nu-l gasesc acum)
In felul asta am aflat ca Victoria's secret nu e off limits pt mine si ca am cupa DDD la ei.

Un ex de tablou

Lilisor

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #6 on: January 26, 2018, 15:21:21 PM »
Nu mai gasesc toata documentatia, dar am gasit linkul:

http://www.brasizecalculator.tk/

Stiu ca eu atunci mi-am calculat dupa niste PDF-uri ca nu mergea link-ul, iar acum mi-am calculat pe asta si iese 34F, iar sutienele mele (toate :D) is de la Tezenis si sunt 34D, ca parca asa tin minte ca a iesit acum ceva ani :-s.
Anyway, alta viata dupa ce statusem doar in cupa B pana atunci, ca vezi doamne am sanii mici, da nu chiar inexistenti, deci B e marimea mea :hihi:.

Carpe diem quam minimum credula postero!

Hil

• Membru fondator
  • fabulous
« Reply #7 on: January 26, 2018, 23:15:27 PM »
34F mi-a dat si mie.
La VS echivaleaza cu 36ddd dar ideal e sa luam pe incercate. Au big sale si erau ceva dragutenii la 9.99$ asa ca am luat 3 bucati. 2 aceeasi marime dar model diferit, unul 36dd. Numai unul e castigator.

Eu am stat in cupa C pana sa scrii tu. :lol: