Author Topic: Fond de ten / Baze de machiaj  (Read 70449 times)

deedee

• Core Team
  • fabulous
  • *
Re: Fond de ten / Baze de machiaj
« Reply #420 on: May 03, 2015, 22:20:10 PM »
Am vazut pe un blog azi o sursa autohtona de Revlon Colorstay si e si o promotie. Dc imparatia da voie, zic site-ul 😊

Testaholic

• Administrator
  • fabulous
    • Testaholic - Beauty & Fashion Test Lab
« Reply #421 on: May 04, 2015, 07:01:27 AM »
Poti sa il scrii, eu cred ca il stiu. Dar as zice sa aveti grija sa nu fie expirate, am impresia ca tot incearca sa le marite de ceva timp si posibil de aia sa fie si promotie.

happycat

• Guest
« Reply #422 on: May 04, 2015, 23:52:57 PM »
In Ro nu se mai gaseste colorstay?  Pe aici este, daca doriti eu va pot trimite.
Am vazut ca au la un pret foarte bun pe allbeauty.com, insa nu au toate nuantele.

julsko

• nazdravan
« Reply #423 on: May 05, 2015, 09:57:17 AM »
Mi-am luat si io de la mac un font de ten , waterbase  cumva ( nu ma intrebati ce inseamna) m-au boit fetele alea de acolo m-au facut pe juma cu Machmaster si asta era parca mai fain , mai natural  :D si ele ziceau ca am un ten ok  :muschi:
I loved the Titanic. My favorite character was the iceberg

deedee

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #424 on: May 05, 2015, 10:59:28 AM »
Happy eu obisnuiam sa il cumpar din supermarket, de la raionul de cosmetice si de cateva luni bune, poate un an nu l-am mai vazut niciunde. A fost si informatia ca Revlon se retrage de pe piata din Ro.
Pe 1001cosmetice unde l-am vazut este redus, se poate sa fie si ce spune Angel, ca poate sunt stocuri vechi cu termene de valabilitate scurte, dar presupun ca poti intreba. Si 45-50 de lei nu sunt chiar o mare pierdere, eu cred ca imi comand.
Acum am Machmaster si sunt ok cu el, dar Colorstay e de 3 ori mai ieftin 😁

janis

• important
« Reply #425 on: January 11, 2016, 18:49:50 PM »
De ceva vreme am inceput sa folosesc fond de tenul de la MUFE Ultra HD foundation si sunt foarte multumita, inainte am avut tot de la ei varianta simpla HD. De aplicat il aplic cu beauty blenderul, ce inventie, mult mi-a luat sa-mi cumpar, dar acum nu l-as mai da pentru nimic din lume.

Pentru seara sau la ocazii speciale folosesc baza de la Smashbox Photo Finish si Benefit pore minimiser, am incercat si alte baze si alte creme de acoperit porii dilatati, dar de un an numai asta folosesc.
"Gona kick the darkness, 'till it bleeds daylight"

Testaholic

• Administrator
  • fabulous
    • Testaholic - Beauty & Fashion Test Lab
« Reply #426 on: January 11, 2016, 20:14:33 PM »
Janis si nu iti luceste fata de la el? Ca stiu ca noi avem tenul f uleios. Am tot vrut si eu sa mi-l iau dar am ezitat datorita pretului ca daca nu imi prieste chiar o sa ma zgarai pe ochi.

janis

• important
« Reply #427 on: January 11, 2016, 20:27:04 PM »
Iarna mi-e ok cu el, vara nimic nu ma ajuta :hihi:  Incearca la Sephora, nu poti? si vezi apoi cum rezista in decursul zilei. Varianta Ultra HD sticluta cu marginea argintie imi place cel mai mult, am incercat cele 3 variante de fond de ten de la ei. Eu nici nu ma mai dau cu pudra peste, ceea ce nu am facut niciodata pana acum, arata ok, si nu am rabdare dimineata sa fac si asta.

Am gasit o crema de la care nu lucesc deloc, dar o folosesc foarte rar si un BB cream de la Clinique care e ok cat de cat vara.

Maria

• important
« Reply #428 on: January 13, 2016, 11:12:24 AM »
Si eu sunt f multumita de mufe hd pt Spot concealing chiar daca se mai īngrășa tenul putin.

Angel, cere mostra de la sephora sa il testezi, iti pun intr-o Cutiuta si il poti testa usor cāteva zile sa vezi daca iti place.

Wendo

• Centura de aur in bucatarie
  • fabulous
  • *
« Reply #429 on: January 13, 2016, 15:09:53 PM »
Mie nu imi mai place deloc bb-ul de la clinique, mi se pare super vascos si greu de aplicat in perioada asta. La fel si CC-ul de la Chanel, daca nu ai pielea super super hidratata arata ca dracu :(

Eu raman la pudra Clarins, macar nu arat varuita cand ma dau cu ea.
We are the men
Silent and cold
Beautiful eyes
Sheep among wolves

janis

• important
« Reply #430 on: January 13, 2016, 18:59:26 PM »
Wendo, la CLINIQUE Acne Solutions BB Cream Broad Spectrum SPF 40 te referi? Eu asta am folosit, e foarte lichida si are acoperire mare pentru o crema BB, mie de asta imi place, nu hidrateaza foarte bine, nu l-as folosi zilnic, dar cand nu am timp sa ma machiez, sau in excursii, sau vara o folosesc. Mie mi-a placut.

Wendo

• Centura de aur in bucatarie
  • fabulous
  • *
« Reply #431 on: January 14, 2016, 00:20:42 AM »
Janis, eu am Age Defence SPF 30.
We are the men
Silent and cold
Beautiful eyes
Sheep among wolves