Author Topic: Ce rujuri si glossuri folosim?  (Read 40347 times)

Hil

• Membru fondator
  • fabulous
Re: Ce rujuri si glossuri folosim?
« Reply #240 on: August 01, 2016, 00:21:56 AM »
Acum am dat pe site-ul lui kylie sa vad de ce vi se par scumpe ca eu am dat 7CAD pe un ruj kylie de la chinezul de pe ebay :lol: Cele Star erau vreo 13CAD. Vedem cand or sosi ce marfa de contrabanda am luat.

Testaholic

• Administrator
  • fabulous
    • Testaholic - Beauty & Fashion Test Lab
« Reply #241 on: August 01, 2016, 09:50:12 AM »
Da, sigur nu sunt originale dar una peste alta cred ca ai facut afacere buna. Calitativ posibil sa fie f asemanatoare, copilu o sa fie multumit ca scrie Kylie pe ele deci toate bune si frumoase  :hihi: Eventual ia-i si un NYX sau Colorpop sa aiba de comparat.

kalua

• Fabulous Fashion Guru
  • fabulous
  • *
    • Soapte culinare
« Reply #242 on: August 01, 2016, 10:41:11 AM »
Apropo, eu nu-mi prea mai iau rujuri scumpe, am avut de drogherie care mi s-au parut chiar mai bune decat alea high end. Bine, din cand in cand mai scap si la vreunul din ala, dar rar pentru ca nu merita.

Hil

• Membru fondator
  • fabulous
« Reply #243 on: August 17, 2016, 00:01:57 AM »
Iaca ce mi-a trimis chinezu' de pe ebay. Nimic nu era sigilat asa ca i le trimit inapoi.
Am dat pe mana cu jeffree liquid lipstick si de-abia am reusit sa-l sterg. Miros placut a cacao/ciocolata.
Cum le falsifica de fapt? Compozitia e inlocuita sau cum?
 In orice caz faptul pt ca nu erau sigilate si cutiile erau putin sifonate pe la colturi nu am incredere sa le folosesc. My bad!
Descrierea produsului pe ebay era nou, nedeschis samd.

Hil

• Membru fondator
  • fabulous

Hil

• Membru fondator
  • fabulous
« Reply #245 on: August 24, 2016, 23:37:24 PM »
Ne-am luat in sfr liquid lipstick de la NYX. Culorile 1; 2; 5; 12
Sunt f faine. Usuca daca nu aplicam un strugurel inainte, dar culoarea tine fff mult.  :like:

Conchita

• Membru fondator
  • fabulous
« Reply #246 on: August 25, 2016, 01:51:20 AM »
Eu folosesc un ruj Marc Jacobs momentan:
http://www.sephora.com/le-marc-lip-creme-P392352?country_switch=ca&skuId=1651389&om_mmc=ppc-GG&mkwid=sSBYHvx9b&pcrid=50725941125&pdv=c&site=ca_search&lang=en
E nuanta 216, pe al meu scrie ca se cheama Kiss Kiss Bang Bang  :hihi:
Imi place, l-am avut prima data ca sample primit de ziua mea de la Sephora si apoi am mai cumparat unul. Nu usuca, iar de tinut, nu stiu, mie mi se pare ca nici un ruj nu tine prea mult oricum.
Mai folosesc (cel mai mult) tinted lip balm de la Burt's Bees http://www.zestbeauty.com/dermalogica/burt-s-bees-tinted-lip-balm-hibiscus-4-25g.html, e preferatul meu.
Forget love... I'd rather fall in chocolate.

Testaholic

• Administrator
  • fabulous
    • Testaholic - Beauty & Fashion Test Lab
« Reply #247 on: September 01, 2016, 16:23:44 PM »
Ne-am luat in sfr liquid lipstick de la NYX. Culorile 1; 2; 5; 12
Sunt f faine. Usuca daca nu aplicam un strugurel inainte, dar culoarea tine fff mult.  :like:

Hil de care vi-ati luat, din gama Lip Lingerie? Eu imi dau mereu cu lip primer tot de la NYX inainte de ele si nu imi usuca asa tare buzele. Si seara ma dau cu balsam de buze NUXE Reve de miel, excelent.

Rox dar crezi ca ai avea ce sa faci de exemplu cu pigmentii aia? Am avut si eu mai demult niste cutiute cu pigment, nu am folosit nici 2% din ele.
« Last Edit: September 01, 2016, 16:25:20 PM by Testaholic »

Hil

• Membru fondator
  • fabulous
« Reply #248 on: September 04, 2016, 19:22:36 PM »
Da da, Lingerie! Suntem incantate. Mersi, la urmatoarea vizita cautam si primerul. Aici Nyx a intrat in drogherii de vreo 2-3 ani, dar Lingerie doar de f curand.