Author Topic: Ce farduri folositi?  (Read 47393 times)

daria

• Core Team
  • fabulous
  • *
Re: Ce farduri folositi?
« Reply #270 on: January 27, 2013, 10:50:15 AM »
Nah, eu mereu mi-o bag in ochi, e singura chestie cu care ma pot demachia la ochi fara sa ma irit deloc.
Si eu la fel cu Angel. Absolut tot ce am testat pana acum pt demachiat imi irita ochii. Lotiunea asta e singura cu care ma inteleg de minune. Mai nou o foloseste si mister pe post de after-shave si este in extaz ca nu se mai irita dupa ras.
« Last Edit: January 27, 2013, 10:51:51 AM by daria »

Frisky

• fabulous
  • Looking at the autumn shade.
« Reply #271 on: January 27, 2013, 12:13:04 PM »
Si mie-mi face bine.  :)

Conchita

• Membru fondator
  • fabulous
« Reply #272 on: January 27, 2013, 15:19:16 PM »
Conchi poate ar trebui sa mergi la un alergolog sa vezi exact la ce esti alergica.  :friends:

Pff, pana-mi vine randul la alergolog nu mai am nimic.  :doh: Le-am facut o data appointment la copii si a durat NOUA luni pana am ajuns la alergolog.  :shock: Mai puteam face un copil intre timp.  :hihi:
Maria, asa mi-a mai spus cineva, dar doctorul a zis ca e alergie, cand a vazut-o.  :nustiu:
Uite de la astia am luat rimelul organic: https://www.raindancecosmetics.ca/ dar parca nu trimit decat in Canada. Eu sunt multumita de el, se usuca mai repede decat cel "conventional", dar atata timp cat nu mi se umfla ochii, mai bine il port pe asta. Oricum in ultimele luni nu prea am mai purtat, decat din an in pasti.

:friends: Conchi, sper sa-ti priasca si tie "tratamentul". Stiu cum e fara un strop de machiaj. Te simti goala.  :lol:

Frisky, mai am lip gloss, pana mi se umfla buzele.  :lol: (macar nu mai trebuie botox)

Forget love... I'd rather fall in chocolate.

Hil

• Membru fondator
  • fabulous
« Reply #273 on: January 27, 2013, 15:57:05 PM »
Conchi daca chiar ai alergie la ceva , ce conteaza cateva luni incolo si incoace? totusi trebuie sa existe si clinici unde poti sa fii testata in decurs de 1-2 saptamani

total off topic: medicul meu de familie era la o clinica in orasul de unde ne-am mutat si zilele trecute sun sa ma programez la o vizita anuala (acolo era cam asa: suni azi si te vezi cu el peste 6-7 luni) si aflu ca s-a mutat in Montreal la mama naibii, dar ma rog, o data pe an ma pot deplasa.
Sun dupa el si nu zici ca-mi da rendez-vous saptamana urmatoare?!

Wendo

• Centura de aur in bucatarie
  • fabulous
  • *
« Reply #274 on: October 05, 2013, 19:34:23 PM »
Sa dezgropam topicul, sunt sigura ca nu ati renuntat la farduri :hihi:

Azi mi-am luat asta:

Sunt super silky, sper sa aiba si rezistenta.
We are the men
Silent and cold
Beautiful eyes
Sheep among wolves

daria

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #275 on: October 05, 2013, 22:47:33 PM »
Cat de mult imi plac nuantele :indragostit:
Sa le folosesti cu multa placere, Wendo!!
Te rog mult sa ne spui cum rezista pt ca mi-as dori si eu un mix din asta de nuante.

Althe

• Legally FAB
  • fabulous
  • *
« Reply #276 on: October 06, 2013, 10:26:57 AM »
Foarte faine culorile! Eu de ceva vreme folosesc foarte putine culori, doar 3 MAC-uri stau in trusa iar cel mai mult folosesc un bej deschis, genul my lids but better :)

Kyra

• nazdravan
« Reply #277 on: October 06, 2013, 14:42:34 PM »
E asemanator cu al meu! I love it, chiar rezista, sa stii...toata ziua, dar si pragul temporalitatii :hihi:
my love:

Sa dezgropam topicul, sunt sigura ca nu ati renuntat la farduri :hihi:

Azi mi-am luat asta:

Sunt super silky, sper sa aiba si rezistenta.

Maria

• important
« Reply #278 on: December 06, 2013, 21:26:17 PM »
A apărut naked 3 si de data asta imi place si mie  :aplauze:
Nu pot sa pun link insa e la sephora.com daca vreți sa o vedeți.

Iepurica

• Core Team
  • fabulous
  • *
    • Review-uri si pareri (I)Epuresti
« Reply #279 on: February 06, 2014, 22:01:21 PM »
Mie imi place cum arata insa n-o sa o cumpar. Pe mine nuantele astea ma fac sa arat ori foarte obosita, ori plansa, ori batuta.
Eu in ultima vreme am realizat ca doar Urban Decay folosesc si sunt foarte multumita de ele. Arata impecabil de dimineata pana seara (cu primer UD), am si foarte colorate si neutre si au un payoff foarte bun (recent mi-am luat 3 de la MAC de care sunt destul de dezamagita pentru ca payoff-ul este foarte slab). In plus, mie-mi place sa am palete si nu muuulte farduri mono (pe care oricum nu le termin vreodata).
Si Inglot imi mai plac mult, sunt super decente ca pret si foarte ok ca si calitate.
Dogs have owners. Cats have staff.