Author Topic: Ce farduri folositi?  (Read 47752 times)

moto_m

• important
Ce farduri folositi?
« Reply #240 on: February 09, 2012, 12:03:16 PM »
E si pe lookfantastic, Angel. Nu am comparat preturile. M-ar tenta si pe mine dar parca-s cam sclipicioase.

Iepurica

• Core Team
  • fabulous
  • *
    • Review-uri si pareri (I)Epuresti
Ce farduri folositi?
« Reply #241 on: February 09, 2012, 12:03:46 PM »
Mie-mi place tare Naked 1, de cand o am n-am mai folosit altceva...
Dogs have owners. Cats have staff.

moto_m

• important
Ce farduri folositi?
« Reply #242 on: February 09, 2012, 12:21:25 PM »
Iepu, fardurile aste is mai calitative ca Mac-urile? Sunt sclipicioase tare? Stiu ca in paleta sunt si mate dar cele sidefate/sclipicioase sunt asa foarte vizibile? M-am tot uitat pe net la comparatii intre N1 Si N2 dar tot nu mi-am format o idee. Arunc un ochi pe blogul tau...ai scris ceva despre paleta?

Iepurica

• Core Team
  • fabulous
  • *
Ce farduri folositi?
« Reply #243 on: February 09, 2012, 12:37:53 PM »
Moto, nu stiu ce sa zic in comparatie cu Mac-urile, eu de la mac n-am decat mate. Mie imi rezista toata ziua cu primer deci sunt ok. Sunt sidefate si arata ca orice fard sidefat, n-as putea sa zic ca-s mai mult sau mai putin sidefate ca altele de genul :lol:
N-am scris nimic pe blog despre paleta :)
Mie mi se pare ca nu acentueaza asa tare faptul ca am pleoapele usor umflate si cazute.
Swatch-urile de pe net sunt destul de apropiate de realitate, poti sa-ti faci lejer o idee despre cum sunt.
Daca te ajuta cu ceva, cand ajung acasa pot sa fac niste swatch-uri :)

Ioanna

• important
Ce farduri folositi?
« Reply #244 on: February 09, 2012, 13:15:28 PM »
Am si eu o intrebare: stiti ceva de fardurile astea? N-am gasit nimic concludent.

moto_m

• important
Ce farduri folositi?
« Reply #245 on: February 09, 2012, 13:40:54 PM »
Iepu, m-am tot uitat la swatch-uri asa de curiozitate dar parca nu m-a convins nici una din palete. In schimb visez la o paleta Guerlain (nu m-am hotarat care din ele dar vreau una:) is scumpa rau si mom. raman cu visul.
http://karlasugar.net/2010/07/guerlain-fall-the-palettes/
Cred ca as opta pt 2 Place Vendome dar albastrului nu i-as gasi utilitate si asta ii da un minus din punct meu de vedere, sa dau o groza de bani si sa nu fie folosita la capacitate maxima....

Iepurica

• Core Team
  • fabulous
  • *
Ce farduri folositi?
« Reply #246 on: February 09, 2012, 13:44:07 PM »
Sunt interesante insa n-as da atatia bani pe el :lol:

moto_m

• important
Ce farduri folositi?
« Reply #247 on: February 09, 2012, 15:35:13 PM »
:) Pai da, asta spuneam si eu ca raman cu visul...si una de la Chanel (cea cu 4 farduri) mi-ar place ca tot visez de vreo 5 ani la una. Eh...sa-mi termin din Mac-uri si pana la urma tot Mac imi voi lua ori o pale cu 4 farduri ori mono. Am inceput sa iubesc fardurile mate sau foarte usor sidefate.

Althe

• Legally FAB
  • fabulous
  • *
Ce farduri folositi?
« Reply #248 on: February 13, 2012, 19:24:50 PM »
Moto, eu m-am indragostit de textura satin de la MAC, este exact asa, mata..foarte usor, aproape insesizabil sidefata, cat sa nu fie mata prafoasa ...nu stiu daca sunt coerenta  :lol: Eu tot cautam highlighterul perfect mai demult si mi-am tot luat bejuri, si mate si mai sclipicioase. Printre ele si Brule, il folosesc aproape zilnic, imi mascheaza culoarea dubioasa a pleoapelor, capatata anii astia de atata oboseala. Fain e ca uniformizeaza perfect fara sa se vada ca sunt fardata. Asadar Brule si 239 si sunt fresh :D

Un singur quad am avut de la Chanel si mi s-a parut cel mai nasol, Blue Notes parca se numea. Chiar nasol, l-am dat fara strangere de inima.

moto_m

• important
Ce farduri folositi?
« Reply #249 on: February 13, 2012, 19:29:43 PM »
Da, Althe si eu sunt fan MAC dar tot uitandu-ma pe bloguri de beauty mai vad si eun-alta si unele sunt asa tentante ca parca mi-as mai dori si altceva :) Oricum, acum am alte prioritati asa ca astea raman pe ultimul loc. Il voi trece si eu pe lista pe Brule, sa mai arunc un ochi pe strawb si cand imi voi cumpara un fdt trec si fardul pe lista.

walpurgik

• important
Ce farduri folositi?
« Reply #250 on: February 13, 2012, 23:11:15 PM »
Mie imi place mult Naked 1 cu cateva amendamente:
1. singurul fard care mi-e pe terminate e naked, cel bej, bun pt sprancene, crease
2. intr-adevar mult sidef in culorile deschise si mult sidef in auriu, gri-metalizat si kakhi, dar nu suparator- nuantele inchise sunt avantajate de sidef, cele deschise sunt ok, dar as fi preferat si ceva mat
3. mult fall out pe fata cand le folosesti, desi nu sunt prafoase, cred ca pentru ca nu adera extraordinar pe pensula
Overall, imi place mult si as mai cumpara-o si a doua oara. Nu stiu insa de ce nu sunt la fel de psyched de naked 2, cred ca am achizitionat multe farduri natural si ground tones lately si ca mai degraba visez spre culori si nuante mai deosebite. In rest, o scot la capat cu ce am.
Apropo de mate, paleta asta e ideala pentru everyday, farduri mate mate in culori neutre, daca aveti sansa s-o luati, nu ezitati, e si pretty cheap- eu am descoperit-o la intamplare si pentru sprancene si neutral daily look, pun mereu mana pe ea.
http://www.physiciansformula.com/en-us/productdetail/eyes/eye-shadows/03882.html

angeldust

• Administrator
  • fabulous
    • Testaholic
Re: Ce farduri folositi?
« Reply #251 on: January 20, 2013, 12:26:14 PM »
Am review-uit Urban Decay Naked Basics, stiu ca erati cateva curioase.

daria

• Core Team
  • fabulous
  • *
« Reply #252 on: January 20, 2013, 12:44:08 PM »
 F misto review-ul  :aplauze: imi place ca ai specificat de unde se poate cumpara si care sunt alte produse asemanatoare.
Trebuie sa imi cumpar si eu paleta asta pt ca de ceva vreme mai mult cu farduri mate ma machiez.

Wendo

• Centura de aur in bucatarie
  • fabulous
  • *
« Reply #253 on: January 20, 2013, 12:52:27 PM »
Aplauze si de la mine :aplauze: Am pus si eu trusa pe wishlist :D
We are the men
Silent and cold
Beautiful eyes
Sheep among wolves

angeldust

• Administrator
  • fabulous
    • Testaholic
« Reply #254 on: January 20, 2013, 14:16:00 PM »
Mersi, adevarul e ca eu eram foarte indragostita de paleta Bare de la Sigma si inca imi place f mult, chiar daca vreo 2 farduri din ea deja le-am terminat. Ce nu-mi place la Sigma e ca e uriasa si grea, nu o pot lua in poseta si e si mai greu de achizitionat pentru ca vine din US.