*

Hil

• 8302
Idei de jocuri la petreceri corporative si nu numai
« on: October 27, 2017, 20:09:30 PM »
Helppppp!

M-a mancat in derriere si m-am voluntariat pt organizarea petrecerii de Craciun la companie.
Suntem 6-7 voluntari.
Pana acum am cam bifat sala si cateringul.
 Va fi gen bufet.

Suntem 85 persoane si am vrea sa organizam si ceva distractiv.

Intr-un an, alt event cu buget mai mare cred, au avut din exterior organizatori, arbitri etc
Jocurile au fost in parte fun, insa faptul ca am putut participa cu totii au contribuit la reusita petrecerii.

In alti ani au chemat 'artisti' pt stand-up comedy, super plicticos si cu glume penibile.
Au fost ani in care am si dansat.

Daca aveti idei pt jocuri/activitati in grup mare va rog sa le insiruiti.

Mersi mult!
 :mersi:

*

RedDeer

• *
  • 3214
  • Truth is only as real as our delusion allows
Re: Idei de jocuri la petreceri corporative si nu numai
« Reply #1 on: October 28, 2017, 04:47:28 AM »
Si eu sunt in comitetul pentru petrecerea de Craciun. Pana acum ne-am gandit la urmatoarele. Urmeaza sa alegem.
- musical chairs - asta a fost fun in fiecare an. A fost bisat.
- concurs obiecte aflate prin posete si buzunare. Am mai facut in alti ani. Deja mi se pare plictisitor, mai ales ca nu se poate sa nu lipseasca cererea de condom.
- rebus - cuvinte incrucisate. Fiecare masa trebuie sa completeze cat mai repede cuvinte incrucisate (de genul care am facut aici la inceputul anului; cred ca o sa ma bag la compus daca am timp)
- un concurs in care DJ-ul va canta cateva note dintr-o melodie. Masa care o recunoaste cel mai repede primeste un premiu.
- am dat sfoara in tara sa vedem cine stie sa cante, un instrument sau voce. S-a format deja o echipa de sud americani care face repetitie in biroul de langa mine. Asta e si motivul pentru care merg la plimbare in fiecare zi la pranz  :hihi:

Anul trecut catava au adus diverse obiecte (de obicei din alte tari) si am fost pusi sa incercam sa ghicim ce sunt obiectele alea si la ce se folosesc.
Daca imi mai aduc aminte mai zic. Sau dupa urmatorul social committee meeting, ca am impresia ca nu-mi amintesc tot ce s-a discutat.
I have lived with many Zen masters, all of them cats

*

Hil

• 8302
« Reply #2 on: November 05, 2017, 16:00:30 PM »
Merci mult Red!  :mersi:

Daca mai ai idei eu sunt pe receptie.

Vazusem pe Pintrest un joc de grup, cu tema Craciun.
Mesenii au cate un pix si o farfurie de carton. Trebuie sa deseneze pe fundul farfuriei, dar tinand-o deasupra capului. Incep cu o linie care e suprafata plana, apoi deseneaza un brad, apoi cateva decoratiuni si cadouri. Se dau puncte: daca bradul e pe pamant, daca globurile sunt pe brad samd si un premiu. E destul de pueril, dar in grup cred ca poate fi distractiv.

*

RedDeer

• *
  • 3214
  • Truth is only as real as our delusion allows
« Reply #3 on: November 14, 2017, 20:04:47 PM »
Inca o idee care a fost adoptata azi:
Cei din social committee aducem de acasa niste haine si incaltarii mai fanteziste. Poate sa fie si o casca de hockey, un sal din pene, cizme de cauciuc, etc. (au venit si cu ideea unui sutien oversized, dar nu s-a adoptat). Le punem pe toate intr-un sac. Participantii la concurs stau pe scaune in cerc si isi trec sacul din mana in mana. Atunci cand muzica se opreste cel la care e sacul trebuie sa aleaga un obiect din sac si sa-l imbrace/incalte. La sfarsit toata lumea face o poza impreuna.
I have lived with many Zen masters, all of them cats