*

Meg

• *
  • 5475
    • From Meg with Love
Re: Metode de epilare acasa
« Reply #135 on: August 08, 2012, 15:53:44 PM »
Vai de mine, fetelor!!! Eu as fi lesinat din prima la 51 grade si fara AC si cu ceara pe mine!!!! Pai, ceara aia se topeste de la caldura nu-i mai trebuie foc :hihi:

Daca nu va e departe, v-as recomanda un salon, pe langa Univ Hyperion (Hala Traian). E de cartier, nimic fancy iar cosmeticiana e f buna, conditiile omesti si ... mai ales curate. Face si cu ceara calda si rece si traditional si de unica folosinta. Eu ma duc de vreo 15 ani acolo pentru tratament facial si masaj dar cand nu am chef sa ma epilez cu aparatul, ma fac cu ceara la ea. Mustata mi-o fac numai la ea dupa ce am patit si eu precum Ka :hihi:.

PS Nu-i fac reclama contra "cost" ci doar eu zic ca merita si m-am gandit ca poate va ajuta.

Kyana, te rog dezvolta :)
Sau daca vrei, da-mi un PM cu nr de telefon si nume. data viitoare e clar ca nu mai pot merge tot la tanti asta..
Am si eu blog!
The Black Princess

« Reply #136 on: August 08, 2012, 16:20:25 PM »
Meg, ti-am trimis un PM
Yesterday I was clever, so I wanted to change the world.
Today I am wise, so I changing myself.
(Rumi)

*

Wendo

• *
  • 5233
« Reply #137 on: August 08, 2012, 16:25:03 PM »
Rox, cred ca toate ne-am infige la sedinte cu IPL, dar nu stiu cate dintre noi isi permit asta in acest moment. M-am uitat si eu pe aici la preturi si m-a luat cu lesin. Am gasit chiar si cu 350 euro pentru o sedinta de epilare a picioarelor si asta cu reducere. Poate cand oi castiga la loto sau m-oi trezi cu vreo matusa Tamara in familie.
We are the men
Silent and cold
Beautiful eyes
Sheep among wolves

« Reply #138 on: August 08, 2012, 16:43:30 PM »
Si eu stiu ca e scump IPL-ul dar e bine de stiut ca functioneaza si la persoane cunoscute, nu numai din review-urile de pe net. Poate, o data, cand voi avea loc in buget il trec si eu la cheltuieli ;).
Yesterday I was clever, so I wanted to change the world.
Today I am wise, so I changing myself.
(Rumi)

*

Meg

• *
  • 5475
    • From Meg with Love
« Reply #139 on: August 08, 2012, 20:02:01 PM »
multumesc, Kyana! verific acum.
Am si eu blog!
The Black Princess

*

Iepurica

• *
  • 7962
    • Review-uri si pareri (I)Epuresti
« Reply #140 on: August 08, 2012, 22:17:44 PM »
Cred ca depinde de fiecare persoana in parte. Eu am facut si axila si inghinal si pe picioare si cred ca am lasat pe putin 1000 de euro si la saloane mai cu mot si fara. Si pot sa zic cu mana pe inima ca diferenta nu e nici macar notabila, si zau ca am respectat toate cele (iar eu am parul asa cum trebuie in zona inghinala cel putin: negru si pielea alba). Si ca mine mai stiu si multe alte fete, asa ca nu va puneti toate sperantele (si finantele) in Ipl ca aveti toate sansele sa ramaneti si cu banii luati si cu parul la locul lui. Eu, ca bonus, am avut si-o arsura de gradul 2 in zona inghinala de la care am urme si acum, dupa mai bine de 1 an.
In opinia mea ipl-ul e la fel de 'permanent' ca ceara sau epilatorul, singura diferenta ar fi ca distanta dintre sedinte e putin mai mare. Insa avand in vedere costul...
Dogs have owners. Cats have staff.

*

angeldust

• 15430
    • Testaholic
« Reply #141 on: August 09, 2012, 07:31:42 AM »
Iepu dupa ce am studiat indelung problema si am vorbit cu mai multa lumea care si-a facut concluzia mea e aceeasi: in general singurele pers multumite de IPL sunt cele care inainte erau extrem de paroase, iar cele care au asa cam ca mine zic ca e jaf la drumul mare. Deci eu zic pas momentan la IPL ca mi se pare ca nu e de mine.

« Reply #142 on: February 13, 2014, 14:32:38 PM »
Metoda asta de epilare cu ata, threading, e atat de laudata pentru epilarea parului de pe fata ca vreau neaparat sa o incerc si eu. In videoclipul asta pare asa de simplu, dar nu stiu ce sa zic.  :nustiu: Oare chiar merge cu orice tip de ata?

FAQ: How to Remove Facial Hair - The BEST method for AGING + ACNE prevention

*

Frisky

• 3173
  • Looking at the autumn shade.
« Reply #143 on: February 13, 2014, 14:59:08 PM »
Chiar pare foarte simplu.  :think: E de incercat.  :like:

*

kalua

• *
  • 22866
    • Soapte culinare
« Reply #144 on: February 13, 2014, 15:15:35 PM »
Eu stiu ca happy spunea ca si-a insusit metoda asta :shock: Sa asteptam sa ne spuna.

*

happycat

« Reply #145 on: February 13, 2014, 16:37:17 PM »
Eu am facut cu ata normala, sa fie de buna calitate totusi. Merge treaba bine, parerea mea e  ca nu e greu de invatat, dar cam doare.  :explodez:
Nu m-am mai facut de mult cu ata, mi se pare mult mai usor cu epistick-ul asta, nu stiu exact cum se numeste. N-as mai trai fara el acuma, e perfect pentru epilat zone mici ale fetei.

« Reply #146 on: February 13, 2014, 17:03:52 PM »
de unde l-ai luat? m-am uitat pe ebay si nu stiu...de unde stiu care sunt bune si care nu  :nustiu:

*

kalua

• *
  • 22866
    • Soapte culinare
« Reply #147 on: February 13, 2014, 17:06:22 PM »
Si pe mine ma intereseaza detaliile astea :pray:

*

happycat

« Reply #148 on: February 13, 2014, 22:14:42 PM »
Eu l-am luat de pe amazon si a fost tare ieftin, mai putin de 2 lire si cu livrare gratuita pe vremea aia.

Cred ca modelul asta a fost...

http://www.amazon.co.uk/Epistick-Epilator-Complete-Instructions-RazorBlades4u/dp/B004LNXA0Y/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1392322371&sr=8-1&keywords=epistick