Re: Cea mai buna crema anti-rid/anti-ageing
« Reply #225 on: January 14, 2018, 22:49:42 PM »
Retinolul ala simplu varianta veche este horror, printre cele mai iritante produse cu retinol de pe piata. Decat ala as incerca direct tretinoin mai bine. Acum au bagat diverse variante in squalene care am inteles ca sunt mult mai ok.
Advanced Retinoid, varianta veche, e printre preferatele mele, este fooooooarte bland. Eu folosesc acum Retin A o zi da o zi nu si cand mi se mai revolta pielea si nu mai poate cu Retin A bag acest Advanced Retinod care are si multe glicerina si e f f hidratant.

Interesant daca zici ca a functionat produsul pentru gat de la NIOD, sincer mie a inceput sa imi imbatraneasca gatul groaznic. Chiar o sa comand si eu sa vad daca ma ajuta. Momentan dau cu Advanced Retinoid si pe gat si cu un produs cu ceramide, cand imi aduc aminte.

Produsul cu cafeina este bun strict daca aveti tendinta sa vi se umfle ochii dimineata. Ajuta sa se dezumfle mai repede, altceva nu face.

*

Lilisor

• *
  • 2708
« Reply #226 on: January 15, 2018, 12:45:20 PM »
Cel cu cafeina mi l-am luat si eu, sunt de acord cu Angel, doar pt puffy eyes. Eu il folosesc doar in diminetile de dupa o zi proasta cu alergiile, ca altfel doar pentru verdele-moviu obisnuit nu face nimic la mine :nu:.
Carpe diem quam minimum credula postero!

*

Nimphe

• *
  • 11872
  • http://surasul-demetrei.blogspot.de/
    • Daily Pleasures
« Reply #227 on: January 16, 2018, 21:27:55 PM »
Am folosit ieri Retinolul amestecat cu o masca f hidratanta pe care o pot lasa pe ten si vad ca inca n am reactionat urat  :think:
If we all threw our problems in a pile and saw everyone else's, we'd grab ours back.
http://kusse-und-liebe.blogspot.de/

« Reply #228 on: January 16, 2018, 21:47:46 PM »
Da, pai daca il indoi cu o crema emolienta sau ceva de genu cred ca e tolerabil.

*

Hil

• 8378
« Reply #229 on: January 26, 2018, 14:50:08 PM »
Merci fetelor! Eu am cearcane, deci nu iau cafeina

Am mai luat acid alfa lipoic si dupa 3 folosiri se vad imbunatatiri  :shock: fata mai luminoasa, pori micsorati si ridurile de pe frunte cumva mai putin vizibile. Ii dau si lui Mr sa vedem la el ce efect are

Am mai luat cate ceva, dar testez si apoi ma pronunt.

« Reply #230 on: January 26, 2018, 20:05:18 PM »
Am luat si eu alfa lipoicul dar pentru ca folosesc acum constant RetinA tenul meu e prea sensibil si ma pisca fata de mor de la el. Glicolic sau salicilic suport bine in schimb lipoicul pare ca nu :(

*

Hil

• 8378
« Reply #231 on: January 26, 2018, 23:18:27 PM »
M-a piscat prima oara f putin. Eu dimineata dau cu glicolic si seara am dat cu asta. Chiar e f bun. Poate il reiei cand ai terminat cu retinA

« Reply #232 on: January 31, 2018, 21:35:56 PM »
Eu cu RetinA sper sa fie de cursa lunga treaba, ca toate rezultatele bune antiaging ce le-am vazut la tretinoin deveaneau vizibile de la un an doi in sus.

Acum ma tenteaza RePigment de la NIOD, am vazut pe ceva grupuri poze before/after foarte spectaculoase pe pete pigmentare. Eu am f multe pete post acneice (PIH) si nu prea ma ajuta nimic din ce am incercat pana acum. Azelaicul putin ma ajuta dar tot as vrea ceva mai wow.

« Reply #233 on: June 11, 2018, 15:12:47 PM »
E ok si crema Timeless de la Orphica!