Author Topic: Cum scapam de acnee - Ce tratamente folositi?  (Read 77182 times)

Testaholic

• Administrator
  • fabulous
    • Testaholic - Beauty & Fashion Test Lab
Re: Cum scapam de acnee - Ce tratamente folositi?
« Reply #315 on: October 15, 2016, 21:21:03 PM »
Maria, daca ai sensibilitate si la retinol mai exista totusi o speranta :) Citeam chiar astazi despre retinyl retinoate care cica ar fi la fel de eficient ca retinolul dar mult mai bine tolerat de pielea extra sensibila.
Si il poti regasi in ACEST produs de pe iHerb. Nu il am, dar am serumul cu vit C si crema cu 12 Actives de la ei si mi se par excelente amandoua. Poate merita sa il incerci ca last resort.

Maria

• important
« Reply #316 on: October 16, 2016, 09:49:50 AM »
Merci pt sugestie, l-as încerca insa are si uleiul de cocos care este comedogen.
Cam toate produsele care ma mai tentează si pe mine au fie vit e (care e horror din nou pt pielea mea, imi irita dermatita si imi apar chisturi de la ea) fie un ulei comedogen (argan, cocos, germeni de grâu etc) cate un alcool iritant etc

Testaholic

• Administrator
  • fabulous
« Reply #317 on: October 16, 2016, 12:50:28 PM »
Aha, daca stii ca iti cauzeaza probleme mai bine eviti. Eu nu folosesc asa ulei de cocos sau argan pur dar am creme care contin ingredientele astea si nu am o problema de la ele. Si Beautypedia si Caroline Hirons zic de bine despre coconut oil din ce am citit eu, dar cu siguranta sunt si persoane care pot avea probleme de la el.
Ce am mai citit si stiu ca zicea si Wayne Goss la un moment dat ca asta cu comedogenic/non-comedogenic e cam poveste. Ca nimeni nu stie cu exactitate ce e comedogenic si ce nu e. Si o gramada de produse cu eticheta "non comedogenic" pentru anumite persoane sunt de fapt problematice. Fiecare ten e atat de diferit ca mi se pare ca numai prin trial and error poti sa iti dai seama ce e bine pentru tine si ce nu. Dar cine are timp sa incerce atatea nebunii cate exista.  :doh:

nikka

• puiut
« Reply #318 on: January 16, 2017, 13:45:16 PM »
Derminax ati folosit pentru eliminarea cosurilor?

Testaholic

• Administrator
  • fabulous
« Reply #319 on: January 16, 2017, 14:08:18 PM »
Cred ca e suficient doar sa spun ca pagina Derminax este blocata in reteaua mea pe motiv de "Phishing, Spam URLs".
Poate pentru ca isi face reclama postand pe formuri, nu stiu.

Oricum cred ca cineva trebuie sa fie foarte naiv sa creada ca se va vindeca de acnee cu un supliment care contine cam ce contine si o multivitamina. Adica nimic interesant.